NKL: „Žalgiris-2“ nutraukė pralaimėjimų seriją 0

Nacionalinės krepšinio lygoje (NKL) savaitgalį buvo sužaistos 25-ojo ir 26-ojo turo dvikovos. Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipa susitiko su Jonavos ir Telšių komandomis.

Šeštadienį namuose per paskutiniuosius du kėlinius 24 taškus tepraleidęs Kauno „Žalgiris-2“ 77:63 (20:16, 19:23, 17:7, 21:17) pranoko Telšių „Telšius“ ir nutraukė 5 iš eilės pralaimėjimų seriją.

Įpusėjus mačui rezultatas buvo lygus – 39:39, tačiau po ilgosios pertraukos Arnas Adomavičius smeigė tritaškį, Nedas Kancleris pataikė dvitaškį, o kiek vėliau pirmasis pridėjo dar du taškus ir jaunieji žalgiriečiai truktelėjo į priekį – 47:39.

Galutinį smūgį Manto Šerniaus auklėtiniai sudavė ketvirtajame kėlinyje. Marius Valinskas pataikė iš po krepšio, Lukas Uleckas smeigė tritaškį su pražanga, o Modestas Kancleris sudrebino lanką dėjimu ir iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei 5 minutėms, šeimininkai pirmavo 68:52.

„Žalgirio-2“ komandoje labiausiai išsiskyręs M.Kancleris pelnė 10 taškų (3/3 dvit., 1/3 trit., 1/3 baudos), atkovojo 7 ir perėmė 5 kamuolius, blokavo 3 metimus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 24 naudingumo balus.

„Žalgiris-2“: Mariunas Valinskas 16 (3/7 dvit.), Erikas Venskus 14 (7/12 dvit.), Lukas Uleckas 13 (2/8 trit.), Modestas Kancleris 10 (3/3 dvit., 7 atk. kam., 5 per. kam., 3 blk.).

„Telšiai“: Mindaugas Norkus 15 (6/10 dvit.), Mindaugas Motuzas ir Vilius Pocius po 11.

Penktadienį jaunieji žalgiriečiai keliavo į Jonavą, kur po atkaklios kovos nusileido Jonavos „Sintek-Jonava“ komandai 75:84 (20:13, 14:22, 11:21, 30:28).

Svečiai iš Kauno geriau pradėjo rungtynes bei po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 7 taškais (20:13). Jonaviečiai ėmė vytis varžovus ir jau antrojo kėlinio viduryje pirmavo (26:24). Netrukus po Jaleno Bradley tritaškio „Sintek-Jonava“ buvo priekyje 5 taškais (31:26). Nors jaunieji žalgiriečiai priartėjo, po pirmosios mačo dalies pirmavo Rimanto Grigo auklėtiniai (35:34).

Po didžiosios pertraukos Jonavos klubas surengė spurtą 9:0 ir nutolo (44:34). Per kitas beveik penkias minutes jonaviečiai pelnė tik tris taškus, tačiau kauniečiai priartėjo nežymiai (41:47). Ketvirčio pabaigoje „Sintek-Jonava“ susigrąžino dviženklį pranašumą (56:45).

Toliau fantastiškai rungtyniavę Augustinas Jankaitis ir Martynas Linkevičius padėjo „Sintek-Jonavai“ susikrauti dviženklį pranašumą (63:49). Rankų nenuleidę žalgiriečiai bandė priartėti (71:77), tačiau šeimininkams pergalę įtvirtino taškus rinkęs M. Linkevičius (84:75).

„Sintek-Jonava“: Augustinas Jankaitis 21, Martynas Linkevičius 20 (15 atk. kam., 7 rez. perd.), Jalenas Bradley 13, Martynas Pacevičius 11, Rytis Juknevičius 10.

„Žalgiris-2“: Rokas Jokubaitis (12 rez. perd.) ir Marius Valinskas po 15, Lukas Uleckas 12 (4/14 metimai), Erikas Venskus 9 (9 atk. kam.), Laurynas Vaištaras 8.