NKL savaitę „Žalgiris-2“ baigė pergale prieš vienus lygos lyderių 0

Šeštadienio vakarą Kauno „Žalgiris-2“ svarbiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse 93:80 (28:19, 28:23, 17:25, 20:13) parklupdė Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkus ir labai sustiprino savo šansus kovoje dėl geriausiųjų aštuoneto pogrupio.

Žalgiriečiai susikaupę pradėjo rungtynes ir po Vitalijaus Kozio bei Pauliaus Murausko tritaškių pirmavo 11:5. Į taškų rinkimą savo indėlį nešė Erikas Venskus, Modestas Kancleris ir Justinas Ramanauskas, o pranašumas kėliniui įpusėjus šoktelėjo iki 19:8. Baudos aikštelėje toliau varžovus talžė E.Venskus, tritaškį smeigė Laurynas Vaištaras, dvitaškį pridėjo Giedrius Bergaudas ir pirmasis ketvirtis buvo laimėtas 28:19.

Antrajame kėlinyje svečiai pavojingai artėjo (28:25), tačiau visus jų planus jaukė ir niekais pavertė įsižaidęs G.Bergaudas bei tolimą metimą smeigęs Karolis Babušis – 36:27. Tuomet puolime sužibo devynis taškus paeiliui rinkęs E.Venskus, tačiau atstumas mažėjo iki 45:40. Prieš didžiąją pertrauką P.Murauskas įskraidino dar vieną tritaškį, gerą atkarpą pratęsė E.Venskus, tad į rūbinę kauniečiai keliavo turėdami rekordinį pranašumą – 56:42.

Trečiajame kėlinyje jau klaipėdiečiai diktavo savo sąlygas ir jam įpusėjus artėjo iki 62:57. Sunkiu komandai metu vėl pasižymėjo krepšį dėjimu drebinęs G.Bergaudas, nepaisydamas pražangos taškus pelnė K.Babušis, o taikliais baudų metimais skaičius 73:67 po trisdešimties žaidimo minučių užfiksavo Dominykas Stenionis.

Lemiamoje rungtynių atkarpoje apie save priminė pražangos nesulaikytas E.Venskus, penkiais taškais be atsako dviženklę persvarą 83:70 grąžino J.Ramanauskas. E.Venskaus ir J.Ramanausko tandemas toliau gniuždė varžovus, kuriuos spaudė itin greitai tiksiantis laikas – 89:75. Nors per likusias tris minutes kauniečiams taškus iš žaidimo tepelnė tik V.Kozys, tai nesutrukdė pasiekti svarbios pergalės rezultatu 93:80.

„Žalgiris-2“: E.Venskus 22 (9/14 dvit., 2 blk.), J.Ramanauskas 13 (7 rez. perd.), K.Babušis 12, G.Bergaudas 11 (5/6 dvit.), V.Kozys 9 (6 atk. kam.), P.Murauskas 9 (8 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), D.Stenionis 6, M.Rubštavičius 6, L.Vaištaras 3, M.Kancleris 2 (5 atk. kam.), G.Mačionis 0.

„Neptūnas-Akvaservis“: K.Metrikis 17 (2/7 trit., 6 atk. kam.), V.Šarakauskas 17 (8 atk. kam., 3 blk.), N.Mineikis 14 (2/7 trit., 9 atk. kam.), D.Rasys 11 (6 atk. kam.).