K.Maksvytis – apie žaidėjų paieškas ir lietuvišką komandos branduolį 4

Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis jau kibo į ankstyvuosius pasiruošimo naujajam sezonui darbus bei kartu su klubo vadovybe darbuojasi vasaros žaidėjų rinkoje.

Apie pasiruošimą būsimam sezonui specialistas kalbėjo kartu su „Žalgiris Insider“ laidų vedėju ir komentatoriumi Ryčiu Kazlausku tinklalaidėje #ŽalgirisOnAir+, kurioje atsakė į „Žalgiris Insider“ prenumeratorių klausimus.

Prieš atsakydamas į aktualius klausimus „Žalgirio“ gerbėjams, K.Maksvytis papasakojo ir apie neseniai įvykusį prisistatymą „Žalgirio“ ir „Žalgirio“ arenos administracijos darbuotojams.

„Kiekviename kolektyve reikia suburti gerą atmosferą. Net nežinojau, kad čia kolektyvas yra toks didelis, buvau dėl to nustebęs. Reikia bandyti kiekviename kolektyve sukurti gerą darbo atmosferą, reikia, kad visi už kiekvieną dirbtų ir kovotų. Svarbus yra kiekvienas žmogus – nuo salės valytojos iki direktoriaus. Norėjosi susipažinti su administracijos darbuotojais, prisistatyti ir pasakyti, kad viskas bus gerai“, – kalbėjo treneris.

Neriant į prenumeratorių klausimus, K.Maksvytis diskutavo nuo kurios grandies žaidėjų šiuolaikiniame krepšinyje turėtų būti pradėtas klubo sudėties būrimas.

„Visai neseniai skaičiau įdomų Tomo Balčėčio pranešimą, kuriame jis tvirtino, kad sudėties būrimą pradėjo nuo lengvojo krašto puolėjo, galinčio žaisti per kelias pozicijas. Tokio visapusiško žaidėjo, nuo kurio ir komanda darosi mobilesnė. Visgi pritariu ir nuomonei, kad reikia pradėti nuo gynėjų. Krepšinis keičiasi, trumpėja atakos laikas, daug greito žaidimo ir daug keitimosi ginamaisiais bei žaidimo vienas prieš vieną. Nors dėl situacijos rinkoje mums gali tekti palaukti, tikiuosi, kad mums pavyks pasirašyti savo pirmąsias opcijas“, – aiškino K.Maksvytis.

Sulaukęs klausimo apie tai, ar svarbu turėti lietuvišką komandos sudėtį, K.Maksvytis pateikė savo nuomonę ir rėmėsi neseniai pasibaigusiu LKL atkrintamųjų pavyzdžiu.

„Šiais metais aš tuo net įsitikinau. Kai ateina atkrintamosios, dažniausiai lietuviai turi didesnę motyvaciją ir norą. Legionieriams kartais būna svarbiau Europos lygų ar Eurolygos rungtynės. Lietuviškas branduolys yra labai svarbu. Kalbant apie rezultatus Eurolygoje, galbūt reikėtų daugiau legionierių. Bet žiūrint į Lietuvos krepšinį, žaidėjų tobulėjimą, manau, kad turėtų būti daugiau lietuvių krepšininkų“, – teigė „Žalgirio“ vairininkas.

Visus K.Maksvyčio atsakymus į „Žalgiris Insider“ prenumeratorių klausimus jau dabar gali pamatyti visi „Žalgiris Insider“ prenumeratoriai.

Komentarai

 1. EU

  Eurolyga yra svarbiau 100%

 2. Aha

  Tarp legionieriu ir lietuviu privalo buti balansas, negerai butu nukrypt i kuria nors viena puse. Lietuviu branduolys labai svarbus, bet negali imt vien tik del paso. O jei jau imt del paso, nes nera atitinkanciu lygi arba kaina neikandama, tai nebent jauna, su perspektyva, kad gal kas nors gero isaugs. Veteranu „rubinei laikyt“ uztektu 1-2 per akis. Nes veteranai gal ir turi motyvacijos ir patirties, bet kas is to, jei aikstelej nebeiseina nieko gero nuveikt. Del legiono motyvacijos LKLe, tai gal nereiktu daryt kazkokiu drastisku isvadu po vieno tragiskai nesekmingo sezono, kai visa komanda sezono gale buvo psichologiskai numirus. Juk niekada anksciau kazkokiu iskirtinai dideliu problemu del tu legionieriu nebudavo, kai sezonai budavo sekmingi arba bent jau padorus, per sezona nebudavo pakeiciami trys treneriai. Gal ten koks vienas kitas kazkiek pasitaupydavo saugodamasis traumos, jei jau turedavo kontrakta su kitu klubu ir tiek. Zalgiris yra Eurolygos klubas, tai ir komplektuotis turi galvodamas pirmiausia apie Eurolyga. Jei komanda padoriai atrodys ten, tai ir LKLe susitvarkys.

 3. Eurolyga

  Kaip tik Legionieriai Eurolygai turi žudiko instinkta

 4. Eurolyga

  Jei nori kovoti vietos 8 turi būti Legionieriai