Prie pergalės prieš „Gargždus“ prisidėjo ir „Žalgirio“ jaunimas (VIDEO) 2

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo penktąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate. Be poilsio gavusių Keenano Evanso ir Edgaro Ulanovo rungtyniavę kauniečiai „Žalgirio“ arenoje įveikė Gargždų „Gargždų“ komandą 86:74 (20:18, 26:14, 21:22, 19:20).

Per pirmąsias 5 minutes „Žalgiriui“ taškus rinko priekinės linijos žaidėjai: Kevarriusas Hayesas ir jį keitęs Laurynas Birutis pelnė po 2, o Rolandas Šmitas pridėjo 5 taškus – 9:5. Iš kampo tritaškį pataikė Mantas Kalnietis, tokios pat vertės metimą realizavo Tyleris Cavanaugh bei dar 5 taškus įmetė L.Birutis – 20:18.

Antrajame kėlinyje Ignas Brazdeikis pasižymėjo po paties atsikovoto kamuolio prametus baudą, 4 taškus iš eilės rinko Lukas Lekavičius – 27:22. Po I.Brazdeikio atakos „2+1“, R.Šmito dvitaškio ir Arno Butkevičiaus 7 taškų žalgiriečiai atsiplėšė 39:27. Tada M.Kalnietis dukart po krepšiu juvelyriniais perdavimais surado K.Hayesą, o prieš pat didžiąją pertrauką jau „Žalgirio“ aukštaūgis atliko perdavimą Karolio Lukošiūno tolimam metimui – 46:32.

Trečiąjį kėlinį atidarė L.Biručio puskablis ir jo perdavimas K.Lukošiūnui (50:38), bet 4 tritaškius pataikę „Gargždai“ artėjo iki 50:46. Tomo Dimšos ir L.Biručio dvitaškiai bei M.Kalniečio ir T.Cavanaugh tolimi šūviai greitai atstatė dviženklę persvarą – 60:50. Pirmuosius taškus su pagrindinės komandos apranga pelnė septyniolikmetis Motiejus Krivas, dvitaškį pridėjo A.Butkevičius, iš toli pataikė T.Dimša – 67:54.

T.Dimša ir M.Kalnietis įmetė po dar vieną tritaškį, dėjimu varžovų krepšį drebino L.Birutis – 75:60. T.Cavanaugh pasižymėjo iš vidutinio nuotolio, M.Kalnietis smeigė savo trečiąjį tritaškį, T.Dimša ir L.Birutis įmetė iš po krepšio, o pirmuosius taškus pelnė ir Liutauras Lelevičius – 86:74.

„Žalgiris“: L.Birutis 15 (5 atk. kam.), T.Dimša 10 (5 atk. kam.), R.Šmitas 10, M.Kalnietis 9 (5 rez. perd.), A.Butkevičius 9 (2 per. kam.), T.Cavanaugh 8, K.Hayesas 6, I.Brazdeikis 6, K.Lukošiūnas 5, L.Lekavičius 4 (5 rez. perd.), M.Krivas 2, L.Lelevičius 2.

„Gargždai“: J.Newkirkas 24 (6 rez. perd., 6 kld.), S.Thompsonas 12 (11 atk. kam., 2 per. kam.), G.Staniulis 12, M.Runkauskas 10 (4 rez. perd.)