Žalgiriečiai savaitę užbaigė pergale Panevėžyje 5

Kauno „Žalgirio“ (10-2) krepšininkai įsirašė dešimtąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate. Galingai ketvirtąjį kėlinį sužaidę kauniečiai išvykoje nugalėjo Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ (8-4) komandą 80:68 (17:15, 13:17, 21:21, 29:15).

Pirmasis „Žalgirio“ gretose atsidarė Edgaras Ulanovas, Laurynas Birutis rinko 4 taškus, prasiveržimą atliko Dovydas Giedraitis – 8:7. Po Luko Lekavičiaus metimo su pražanga ir Tomo Dimšos 4 taškų kauniečiai atsiplėšė 15:7, bet per likusias 3 pirmojo kėlinio minutes svečiams taškus pelnė tik Kevarriusas Hayesas – 17:15.

Prastai dėl kamuolių kovoję žalgiriečiai netrukus jau turėjo vytis varžovus. Danielius Lavrinovičius ir Keenanas Evansas įmetė iš po krepšio, tritaškiu rezultatą lygino D.Giedraitis – 24:24. Šeimininkai pataikė 7-ąjį savo tritaškį, o kitoje aikštės pusėje per 6 minutes pasižymėjo tik K.Evansas, D.Giedraitis ir dėjimą atlikęs K.Hayesas – 30:32.

Prasidėjus trečiajam kėliniui „7bet-Lietkabeliui“ 8 taškus rinko Nikola Popovičius (40:34). Į tai 5 taškais reagavo L.Lekavičius, netaiklų metimą taisęs Rolandas Šmitas ir prasiveržimus atlikę D.Giedraitis ir E.Ulanovas – 42:42. „Žalgirio“ spurtą 12:0 užbaigė K.Hayeso dvitaškis ir tolimas D.Lavrinovičiaus šūvis – 48:42. Tritaškį smeigė ir K.Evansas, bet šeimininkai atsakė savo 3 tritaškiais ir vėl išsiveržė į priekį – 51:53.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai įjungė aukštesnę pavarą. Taškus pelnė T.Dimša ir L.Birutis, o K.Evansas vieną po kito pataikė 3 tritaškius – 64:60. Iš jo estafetę perėmė iš toli įmetę T.Dimša ir R.Šmitas, puskablį pridėjo E.Ulanovas – 72:65. Rungtynes uždarė R.Šmito ir L.Lekavičiaus tritaškiai – 80:68.

„Žalgiris“: K.Evansas 17 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 13, D.Giedraitis 9, T.Dimša 9, R.Šmitas 8, E.Ulanovas 7, L.Birutis 6 (9 atk. kam.), K.Hayesas 6, D.Lavrinovičius 5, E.Sumneris 0, N.Montvila 0.

„7bet-Lietkabelis“: N.Popovičius 12, D.Sirvydis 11 (5 atk. kam.), D.Sabeckis 9 (5 rez. perd.), M.Varnas 9.