„Žalgirio“ klubas sukūrė puikią piramidę 0

Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipa Lietuvos krepšinio A lygoje (LKAL) rungtyniauja penktą sezoną. Nuo pat pradžių jos vyriausiuoju treneriu dirba Rimantas Grigas, o asistentu – buvęs „Žalgirio“ ir SSRS rinktinės žaidėjas, Europos čempionas Kazimieras Petkevičius.
Pagrindinė dublerių komandos trenerių užduotis – rengti pamainą „Žalgiriui“. Tą treneriai sėkmingai ir daro. Dabar LKL čempionų komandoje rungtyniauja keturi buvę dubleriai: Giedrius Gustas, Paulius Jankūnas, Andrius Lepinaitis, Simonas Serapinas. Dar beveik dvi dešimtys buvusių R.Grigo ir K.Petkevičiaus auklėtinių atstovauja kitiems LKL ar užsienio klubams.
„Vaikinai, porą metų pažaidę dublerių komandoje, užsigrūdina, patobulėja ir jiems atsiveria LKL ekipų durys“, – mūsų tinklalapiui teigė „Žalgirio-A.Sabonio krepšinio mokyklos“ vyriausiasis treneris R.Grigas.

Ekipos pagrindas – A.Sabonio mokyklos auklėtiniai

– Kodėl nuo šio sezono komanda vadinasi „Žalgiris-A.Sabonio krepšinio mokykla“?
– Todėl, kad ekipos pagrindą sudaro A.Sabonio krepšinio mokyklos auklėtiniai. Iš pradžių jie pakviečiami į „Žalgirio“ dublerių komandą. Gabiausiems yra puikios sąlygos prasimušti į „Žalgirį“.

– Kiek žaidėjų treniruojasi ekipoje?
– Keturiolika. Vidurio puolėjai – Martynas Andriuškevičius, Giedrius Rinkevičius, Vilius Šumskis, puolėjai – Juozas Ramanauskas, Jonas Mačiulis, Nerijus Strazdauskas, Paulius Abramavičius, gynėjai – Andrius Aleksandrovas, Gytis Furmanavičius, Šarūnas Straševičius, Gediminas Navickas, Gediminas Maceina, Mantas Kalnietis ir Vytenis Jasikevičius. Pastarasis yra Šarūno Jasikevičiaus brolis.

– Kurie iš šių vaikinų dar nėra baigę A.Sabonio mokyklos?
– A.Aleksandrovas, P.Abramavičius, M.Kalnietis ir M.Andriuškevičius. Pasitreniruoti su dubleriais ateina dar keli „saboniukai“, bet komandai jie neatstovauja.

– Ar galite teigti, kad A.Sabonio krepšinio mokyklos treneriai dirba gerai ir „Žalgirio“ dublerius papildo vaikinai, turintys gerus krepšinio pagrindus?
– Be abejo. Gabiausius vaikinus jie pasiūlo mums. Mes atsižvelgiame į trenerių rekomendacijas. Ir patys stebime rungtyniaujančius krepšininkus. Žaidėjus atrenka abi pusės.

Pamokanti istorija

– Kuris „Žalgirio-A.Sabonio krepšinio mokyklos“ žaidėjas yra jauniausias, kuris – vyriausias?
– Jauniausias – M.Kalnietis, o vyriausias – G.Rinkevičius, kuriam jau 20 metų. Giedrius kartu su M.Andriuškevičiumi yra aukščiausi krepšininkai. Abiejų ūgis vienodas – 217 cm.

– Prieš trejus metus labai gyrėte aukštaūgį G.Rinkevičių. Teigėte, kad po metų jis galės atstovauti „Žalgiriui“. Tačiau Giedrius pabėgo į JAV, o grįžęs nedemonstruoja gero krepšinio…
– Jei G.Rinkevičius būtų likęs Kaune, dabar rungtyniautų kur kas geriau. Prieš išvyką į JAV aukštaūgiu jau domėjosi „Žalgirio“ treneriai, jis sportavo su žalgiriečiais. Tačiau Giedrius vaikėsi ne kamuolį, o pinigus ir liko prie suskilusios geldos. Gaila vaikino. Dėl to kalti krepšininko tėvai ir tie, kurie jį įkalbėjo pabėgti. G.Rinkevičiaus istorija – pavyzdys kaip susigadinti karjerą.

– Vidurio puolėjas, iš užsienio į Kauną grįžęs po poros metų, dabar rungtyniauja prasčiau?
– Liūdna, bet taip atsitiko. Po rungtynių su Šilutės „Šilute“ prie manęs priėjo šios komandos vidurio puolėjas Raimondas Leikus ir nustebęs ištarė: „Prieš trejus metus aš su G.Rinkevičiumi turėjau rimtai stumdytis, o dabar to negalėčiau pasakyti“.

„Žalgiryje“ žaidžia keturi buvę dubleriai

– Kuris komandos krepšininkas tituluočiausias?
– Puolėjas J.Mačiulis. Jis šią vasarą Graikijoje su Lietuvos jaunių rinktine tapo pasaulio vicečempionu.

– Kam patikėtos kapitono pareigos?
– Atakuojančiajam gynėjui G.Furmanavičiui.

– Ekipoje daug perspektyvių krepšininkų. Iš kurio daugiausia tikitės?
– Iš visų nemažai tikiuosi. Daugiausia pasieks tie, kurie sugebės išgirsti mus, trenerius.

– Kokios jaunos komandos silpnosios ir stipriosios pusės?
– Silpnoji – jaunystė. Dėl šios priežasties vaikinai žaidžia banguotai, daro daug klaidų. Žaidėjai klysta ne todėl, kad priverčia varžovai, o tiesiog elementariose situacijose. Mūsų stiprioji pusė – entuziazmas ir didelis noras tobulėti. Jaunuoliai per treniruotes negaili jėgų, kai kuriuos iš sporto salės reikia net vyti.

– Jūsų tikslas – kuo daugiau krepšininkų parengti „Žalgiriui“. Kurie vaikinai yra arčiausiai legendinės komandos slenksčio?
– J.Mačiulis. Jonas gerai pasirengęs fiziškai, gali pasistumdyti. Kiti žaidėjai dar silpnoki fiziškai. Ateityje gerų perspektyvų patekti į „Žalgirį“ turi M.Andriuškevičius. Jau vien todėl, kad yra aukštas.

– Dabar pagrindinėje „Žalgirio“ sudėtyje žaidžia keturi buvę jūsų auklėtiniai: A.Lepinaitis, G.Gustas, P.Jankūnas ir S.Serapinas. Džiaugiatės tokiais rezultatais ar manote, kad galima buvo išugdyti ir daugiau tikrų žalgiriečių?
– „Žalgiris“ – europinio lygio komanda. Mes stengiamės, kad iš dublerių ekipos į pagrindinę patektų kuo daugiau krepšininkų. Tačiau labai daug aukštos klasės žaidėjų parengti sunku. Vis dėlto aš tikiuosi, kad ateityje „Žalgirį“ papildys ne vienas mano auklėtinis. Kiekvienam savas laikas.

Turi puikias treniruočių sąlygas

– Kiek metų vaikinai turėtų rungtyniauti dublerių ekipoje, kad užsigrūdintų ir būtų tinkami aukštesnio lygio komandoms?
– Manau, kad žaidėjus LKL ekipoms parengiame per dvejus metus.

– Praėjusį sezoną komanda tapo LKAL čempione, šiemet žengia tarp lyderių. Smuko LKAL lygis ar „Žalgirio“ dubleriams atstovaujantys vaikinai jau dabar yra neblogo meistriškumo?
– Galima tvirtinti, kad ugdome gabius krepšininkus. Prieš pakviesdami žaidėjus į komandą, leidžiame jiems pasitreniruoti su dubleriais, apsiprasti, nes perėjimas iš vaikų krepšinio į suaugusiųjų – sudėtingas procesas.

– Į kurią vietą taikotės šį sezoną?
– Visada taikomės į pačią aukščiausią.

– Ar „Žalgirio“ dubleriams sudarytos geros sąlygos tobulėti?
– „Žalgirio“ klubas sudarė puikias darbo sąlygas. Vaikinams reikia tik sportuoti. Net kai kurios LKL komandos negalėtų pasigirti tokiom sąlygom, kokias turime mes.

– Praeityje penkerius metus dirbote su „Žalgirio“ dubleriais, vėliau treniravote vyrų komandas – Mažeikių „Mažeikius“, Kauno „Atletą“. Dabar jau penktą sezoną krepšinio paslapčių vėl mokote dublerius. Kuo skiriasi darbas vyrų komandoje nuo darbo jaunimo ekipoje?
– Vyrų komandoms atstovauja susiformavę žaidėjai. Jaunimo ekipos krepšininkų įgūdžiai dar nenušlifuoti. Su jaunimu dirbti įdomu, matai vaikinų pažangą. Neseniai vos nepašokau iš vietos, kai pamačiau buvusį auklėtinį Valentiną Jurkšaitį, dabar atstovaujantį Mažeikių „Naftai‘, dedantį į krepšį per žalgirietį Tanoką Beardą.

– Kaune sukurta gera piramidė – A.Sabonio krepšinio mokykla, „Žalgirio“ dublerių komanda, „Žalgiris“.
– Puiku, kad veikia tokia sistema. Dėl šios priežasties jaunieji krepšininkai nesiveržia į JAV. Iš 1986 metais gimusių „saboniukų“ niekas negalvoja vykti į užjūrį. Jie žino, kad reikia atkakliai treniruotis, tobulėti, o tada atsivers ne tik „Žalgirio“ dublerių, bet ir pagrindinės komandos durys.

Komentarai