Kauno „Žalgiris“ nesugebėjo pasipriešinti „Lietuvos rytui“ 0

Šiandien LKL čempionato rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje, rezultatu 98:68 turėjo pripažinti Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkų pranašumą.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo Lietuvos čempionai, du taškus su varžovo pražanga pelnė D.Lavrinovičius. Tačiau jau netrukus dėaljimu iš viršaus rezultatą sušvelnino F.House – 2:3. S.Jasaitis taikliu dvitaškiu išvedė savo komandą į priekį – 4:3. Sužaidus tris minutes šiame ketvirtyje, po dar vieno taiklaus D.Lavrinovičiaus dvitaškio – 4:7 priekyje „Žalgiris“. Šeimininkai aktyviai gynėsi ir gerokai apsunkino „Žalgirio“ puolimą. Po S.Jasaičio tritaškio, vilniečiai pirmavo keturiais taškais, tačiau D.Lavrinovičiaus tolimas šūvis sumažino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki minimumo. Lietuvos čempionai neleido „Lietuvos rytui“ įsibėgėti, aikštėje vyko lygi kova.Po M.Nielseno dvitaškio, šeimininkų persvara šoktelėjo iki penkių taškų. „Žalgirio“ aukštaūgiai pasiaukojamai kovojo dėl atšokusių kamuolių bei susikurdavo „antruosius šansus“. Po D.Lavrinovičiaus dvitaškio, likus žaisti dvi minutes, žalgiriečių deficitas – 3 taškai. Per pirmąsias dešimt minučių intriga šioje dvikovoje išliko – 18:13 „Lietuvos rytas“ priekyje.

Antroje mačo dalyje vaizdas aikštėje nesikeitė, dominavo atkakli kova. Sužaidus dvi minutes, šešiais taškais pirmavo Vilniaus klubas. Tačiau kiek vėliau jau įsismrkavo Vilniaus klubo krepšininkai, po S.Jasaičio tolimo šūvio – 23:14 „Lietuvos rytas“ priekyje. Žalgiriečiai dažnai palikdavo spragų gynyboje, kuriomis vilniečiai pasinaudodavo, šeimininkai buvo tikslesni ir atakuodami. Įpusėjus ketvirčiui, S.Serapino tritaškis sumažino „Žalgirio“ atsilikimą iki aštuonių. Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, „Žalgiris“ vis dar buvo priverstas vytis varžovus – 32:21. Baigiantis kėliniui, vilniečių gretose įsismarkavo snaiperiai, po dviejų iš eilės tolimų metimų, „Lietuvos ryto“ persvara šoktelėjo iki septyniolikos taškų. Iki didžiosios pertraukos aikštėje dominavo „Lietuvos rytas“ , po dvidešimties minučių – 44:25 šeimininkai priekyje.

Trečiajame kėlinyje sužaidus tris minutes, Lietuvos čempionams nepavyko priartėti prie „Lietuvos ryto“, šeimininkai kur kas sėkmingiau gynėsi ir atakavo – 56:31. Tuo tarpu „Žalgirio“ puolimas strigo, komandą į priekį tempė tik naudingas D.Lavrinovičiaus žaidimas, bet trūko kitų žaidėjų indėlio. Padėtis su kiekviena minute vis labiau komlikavosi, įpusėjus ketvirčiui, žalgiriečiai atsilikinėjo net 27 taškais. Svečiai tik blaškėsi po aikštę ir pavienias taikliais metimais bandė gelbėti situaciją. Po T.Beardo dvitaškio – 62:37 „Lietuvos ryto“ naudai. Žalgiriečiai niekaip nesugebėjo uždengti Vilniaus klubo snaiperių. Likus žaisti dvi minutes šioje rungtynių dalyje, po D.Lavrinovičiaus dėjimo su varžovo pražanga – 66:42 „Lietuvos ryto“ naudai. Iki kėlinio pabaigos vilniečiai išsaugojo solidų pranašumą, po trisdešimt minučių – 72:45.

Paskutinėje mačo dalyje taikliu tolimu metimu „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė D.Lavrinovičius. Tačiau jau netrukus dviem taškais atsakė ir P.Čiukinas. Sužaidus dvi minutes – 74:51 vilniečių naudai. Lietuvos čempionus ir toliau į priekį tempė labai sėkmingas D.Lavrinovičiaus pasirodymas, tačiau likusių krepšininkų indėlis buvo labai blankus ir epizodinis. Likus žaisti šešias minutes, penktąją pražangą gavo D.Lavrinovičius, jis buvo priverstas palikti aikštę, o žalgiriečiai buvo priversti žaisti be savo lyderio. Kiek vėliau dėl tos pačios priežasties ant atsarginių suolo atsisėdo ir P.Jankūnas. Įpusėjus ketvirčiui – 83:59 „Lietuvos ryto“ naudai. Baigiantis dvikovai, žalgirieičiai dar bandė gelbėti situaciją, tačiau Vilniaus klubo atotrūkis buvo per didelis. Finalinė šių rungtynių sirena paskelbė „Lietuvos ryto“ pergalę rezultatu 98:68.

Rezultatyviausiai „Lietuvos ryte“ žaidė Frederickas House, pelnęs 16 taškų, Mindaugas Lukauskis pridėjo 15 (7 atk.kam.), Andrius Šležas – 14, Robertas Javtokas – 11 (7 atk.kam.), Simas Jasaitis – 10 (6 atk. kam.), Matthew Nielsenas – 9 (5 atk. kam.).

Kauniečių gretose sunkiai sustabdomas buvo Darjušas Lavrinovičius, pelnęs 25 taškus ir atkovojęs 6 kamuolius. Simonas Serapinas pridėjo 9, Vidas Ginevičius 8 (4 rez.perd.), Reggie Freemanas, Tanokas Beardas ir Mantas Kalnietis (4 rez.perd.) – po 6.