„Žalgiris“ sutriuškino „Dalkia/Nybit“ 0

Šiandien BBL čempionato rungtynėse Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje, rezultatu 103:53, be vargo sutriuškino Talino „Dalkia/Nybit“ krepšininkus iš Estijos.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo svečiai, pelnę pirmuosius taškus – 0:3. Sužaidus dvi minutes šiame ketvirtyje Lietuvos čempionai išlygino rezultatą – 5:5. O netrukus T.Beardas išvedė savo komandą į priekį – 7:5. Tačiau estai nenorėjo per anskti nuleisti rankų ir po tolimo taiklaus metimo sumažino atsilikimą iki dviejų taškų. Įpusėjus kėliniui, kauniečiai priekyje – 12:8. Po A.Aleksandrovo dvitaškio su varžovo pražanga, šeimininkai pranašumas – šeši taškai. V.Ginevičius „Žalgirio“ persvarą padidino iki aštuonių – 19:11.Per pirmąsias dešimt minučių žalgiriečiai kontroliavo rugtynių eigą, žaidė ramiai ir neturėjo didesnio vargo su varžovais – 28:18.

Antrajame ketvirtyje savo taškų sąskaitą pirmieji atidarė svečiai – 28:21. Tačiau kitoje atakoje „Žalgirio“ pranašumą atstatė J.Mačiulis, pelnęs du taškus su varžovo pražanga. Sužaidus dvi minutes, po įspūdingo M.Kalniečio dėjimo – 35:21 „Žalgiris“ priekyje. Svečiai gana dažnai klydo, žalgiriečiams dar labiau nutolti trukdė tik netaiklūs metimai. Įpusėjus kėliniui – 39:25 „Žalgirio“ naudai. Po D.Lavrinovičiaus dėjimo, likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, Lietuvos čempionų persvara – 18 taškų. Iki didžiosios pertraukos „Žalgiris“ dominavo aikštėje, po dvidešimties minučių – 50:29 „Žalgirio“ naudai.

Trečioje mačo dalyje žalgiriečiai atsipalaidavo ir devynis taškus iš eilės pelnė „Dalkia/Nybit“ krepšininkai – 50:38. T.Beardas nutraukė „Žalgirio“ „sausas“ minutes vienu taikliu baudos metimu. Po K.Andersono dvitaškio – 53:38 Lietuvos čempionų naudai. Kiek vėliau tris taškus pelnė T.Beardas bei R.Freemanas ir žalgiriečiai, įpusėjus ketvirčiui, susigrąžino solidžią persvarą – 59:40. Toliau įvykiai aikštėje klostėsi pagal tą patį scenarijų – kauniečiai dažnai priversdavo klysti varžovus, buvo greitesni ir tikslesni bei tolo nuo svečių iš Estijos. Šiame kėlinyje likus žaisti dvi minutes, žalgiriečiai jau triuškino „Dalkia/Nybit“ – 67:40. Po trisdešimties minučių – 73:42.

Paskutinė dvikovos dalis buvo tik formalumas, po D.Lavrinovičiaus dvitaškio su varžovo pražanga Lietuvos čempionų persvara – 33 taškai. Žalgiriečiai rungtyniavo užtikrintai ir pranoko estus pagal visus žaidybinius komponentus. Įpusėjus ketvirčiui, šeimininkai pirmavo jau 43 taškais, o svečiai dar nebuvo pelnę nei taško – 85:42. Per likusį laiką „Dalkia/Nybit“ jau nieko nebenuveikė ir finalinė dvikovos sirena paskelbė užtikrintą „Žalgirio“ pergalę rezultatu 103:53.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo D.Lavrinovičius, pelnęs 18 taškų, atkovojęs 8 kamuolius ir blokaves du varžovų metimus. R.Freemanas 16 tšk., 5 atk.kam., (4/4 tritaškiai metimai). J.Mačiulis 14 tšk., 11 atk. kam.

„Dalkia/Nybit“ komandoje išsiskyrė Kristjan Makke ir Vyacheslav Bogdanov įmetę po 13 tšk.