„Žalgiris“ lengvai nugalėjo „Nevėžį“ ir keliauja į BBL finalą 0

Šiandien BBL pusfinalio rungtynėse Kauno „Žalgiris“, rezultatu 91:56, nugalėjo Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus.

Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo kėdainiškiai, kurie buvo truputį tikslesni ir sužaidus keturias minutes, pirmavo trim taškais – 8:5. T.Beardas dvitaškiu metimu sumažino Kauno ekipos atsilikimą iki minimumo – 8:7. Po dar vieno šio aukštaūgio dvitaškio, Lietuvos čempionai jau priekyje – 10:8. „Nevežio“ krepšininkams sunkiai sekėsi stabdyti „Žalgirio“ kapitoną, kuris dar nesibaigus pirmajam ketvirčiui, buvo pelnęs jau 10 taškų ir dominavo tiek savo, tiek varžovų baudos aikštelėje. Kėdainių klubas gana dažnai klydo, sunkiai jiems sekėsi suregzti atakas. Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes – 18:10 „Žalgirio“ naudai. Per pirmąsias dešimt minučių išryškėjo žalgiriečių pranašumas, kuriuos į priekį vedė T.Beardas – 21:13 priekyje Lietuvos čempionai.

Antroje dvikovos dalyje P.Jankūnas padidino „Žalgirio“ persvarą iki dešimties taškų – 23:13. Po M.Česnauskio tritaškio, sužaidus tris minutes, „Nevėžis“ priartėjo prie žalgiriečių – 28:21. Kauno klubas kontroliavo mačo eigą, žaidė užtikrintai ir beveik visą kėlinio laiką išlaikė dviženklę persvarą. Nors kėdainiškiai nebuvo linkę pasiduoti ir neleido žalgiriečiams įsibėgėti, tačiau neprilygo Lietuvos čempionams nei puolime, nei gynyboje. Iki didžiosios pertraukos aikštėje dominavo „Žalgiris“ – 41:30.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė T.Berdas, realizavęs du baudus metimus, pastarasis amerikietis toliau tęsė savo labai sėkmingą pasirodymą. R.Freemanas tolimu metimu atstatė solidesnę „Žalgirio“ persvarą, kuri buvo sumažėjusi iki septynių taškų – 47:37. Po D.Lavrinovičiaus dėjimo, Lietuvos čempionų atotrūkis padidėjo iki keturiolikos taškų. Su kiekviena minute, kauniečiai tik didino savo pranašumą ir pamažu pradėjo triuškinti savo varžovus. Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes – 62:37 „Žalgirio“ naudai. Per likusį laiką kėdainiškiai nesugebėjo rasti kontrargumentų efektyviam „Žalgirio“ žaidimui – 70:43.

Paskutinė dvikovos dalis klostėsi pagal tą patį scenarijų. „Žalgiriečiai“ nemažino rungtynių tempo, puikiai gynėsi ir patys dažnai rasdavo spragų „Nevėžio“ gynyboje. Po M.Kalniečio tritaškio, sužaidus kiek daugiau nei tris minutes – 78:50. Žalgiečiai buvo tikslesni tiek nuo dvitaškio, tiek nuo tritaškio zonos, geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių. Įpusėjus ketvirčiui, akivaizdus „Žalgirio“ pranašumas – 82:54. Likusi mačo dalis buvo tik formalus, varžybų baigtis jau nekėlė jokių abejonių. Finalinė šių BBL pusfinalio rungtynių sirena paskelbė užtikrintą „Žalgirio“ pergalę rezultatu 91:56 .

Finale Lietuvos čempionai susitiks su „Lietuvos ryto“ ir „Šiaulių“ poros nugalėtoju.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė T.Beardas, surinkęs 27 taškus ir atkovojęs 10 kamuolių, D.Lavrinovičius – 21 (15 atk. kam.), M.Kalnietis ir J.Mačiulis (6 atk. kam.) – po 10.

„Nevėžio“ klube po 9 taškus surinko 3 žaidėjai: R.Adomavičius, M.Česnauskis ir M.Janišius (6 atk. kam.), G.Sirutavičius pelnė 8 taškus.