„Žalgirio“ jaunimas Prahoje liko antras 0

„Žalgirio“ jaunimas Eurolygos organizuojamo turnyro finale, po atkaklios ir permainingos kovos, rezultatu 55:59, turėjo pripažinti Maskvos CSKA bendraamžių pranašumą ir antrus metus iš eilės buvo priversti atiduoti rusams pirmenybių taurę.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo nervingai, krepšininkai dažnai klydo, o rusai pelnė taškus. Sužaidus tris minutes 7:2 CSKA naudai. „Žalgirį“ į priekį vedė vieni iš ekipos lyderių V.Čepukaitis ir P.Beliavičius, pastarasis laužė Maskvos ekipos gynybą staigiais prasiveržimais. Abi komandos prastai metė baudas. Įpusėjus ketvirčiui, keturių taškų „Žalgirio“ deficitas. Pirmajame kėlinyje kauniečiai du kartus buvo priartėję prie varžovų iki dviejų taškų (11:13, 6min, 15:17, 9min.), o P.Kleizos tolimas metimas baigiantis ketvirčiui, pagaliau išlygino rezultatą – 18:18.

Antroje dvikovos dalyje viskas pasikeitė.Agresyviai puldami ir kibiai gindamiesi, kauniečiai sustabdė CSKA krepšninkus. Tiesa, net tris pirmąsias minutes nei viena, nei kita ekipa nesugebėjo pelnyti taškų. „Žalgirio“ gretose sėkmingai rungtyniavo V.Čepukaitis, kurio gynybinė siena rusams buvo sunkiai įveikiama. Po Š.Vasiliausko tolimo šūvio – 18:23 „Žalgirio“ naudai (4min.). Kai pastarasis žalgirietis pridėjo dar du taškus, Kauno klubo persvara pirmąsyk tapo dviženkle – 29:18. Pirmuosius taškus maskviečiai įmetė po šeštą kėlinio minutę, tačiau tuomet „Žalgiris“ jau turėjo solidžią persvarą – 29:20. O likus žaisti dvi minutes, P.Beliavičiaus tritaškis padarė kauniečių pranašumą rekordiniu – 34:20.Iki didžiosios pertraukos rusai dar spėjo pataikyti dvitaškį, tačiau tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti. Po dvidešimties minučių – 34:22.

Trečioje mačo dalyje vėl viskas apsivertė aukštyn kojom. Dabar jau CSKA komanda pradėjo dominuoti aikštėje ir vytis žalgiriečius. Įpusėjus ketvirčiui, Maskvos klubas savo deficitą jau buvo sumažinę iki keturių – 42:38. Kauniečiams nesisekė pataikyti iš patogių padėčių, žaidimas išsibalansavo. Vis dėlto „Žalgiriui“ iki kėlinio pabaigos pavyko išlaikyti trapią persvarą – 47:45.

Lemiamas buvo paskutinis ketvirtis, kuriame labai sėkmingai žaidė V.Čepukaitis, pelnęs penkis taškus iš eilės (52:47), tačiau jo vieno pastangų neužteko. Maskviečiai buvo truputį greitesni bei tikslesni ir ketvirtą kėlinio minutę išlygino rezultatą – 52:52. Likus žaisti dvi minutes, V.Čepukaitis gavo penktą pražangą, o CSKA pirmavo – 56:52. „Žalgiris“ pačioje dvikovos pabaigoje dar galėjo išplėšti bent pratęsimą, nes likus 17 sekundžių, Kauno ekipa atsilikinėjo trim taškais ir kamuolys buvo žalgiriečių rankose, tačiau fortūna šypsojosi Maskvos krepšininkams. Finalinė rungtynių sirena paskelbž CSKA pergalę rezultatu 59:55.

„Žalgiris“: P.Kleiza 9 (5 atk. kam., 1/7 dvitaškių, 2/10 tritaškių), P.Beliavičius 9 (1/5 baudų), S.Vasiliauskas 9, V.Čepukaitis 7 (14 atk. kam., 5 bl.), Ž.Janavičius 7 (1/7 dvitaškių, 0/5 tritaškių, 5 atk. kam.), P.Skurdauskas 5 (7 atk. kam.), D.Motiejūnas 4 (6 atk. kam.), M.Valukonis 3, R.Uzas 2.

CSKA: I.Neliubovas (buvo pripažintas finalo naudingiausiu žaidėju) 16 (8/13 dvitaškių, 6 atk. kam.), K.Babyninas 12 (6 atk. kam.), S.Šaškovas 7, M.Zacharovas 7, A.Chodorovas 4 (12 atk. kam.), R.Pechovas 4, A.Švedeas 3, M.Liapachas 2, A.Tiumentsevas 1.