Lietuviai su australais vargo neturėjo 0

(www.krepsinis.net) Pasaulio čempionato C grupės varžybose Lietuvos rinktinė nesunkiai rezultatu 78:57 nugalėjo Australijos krepšininkus ir iškovojo antrąją pergalę.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo mūsiškiai, gerai besigynę ir neblogai atakavę, tačiau vėl neišvengę klaidų. Vis dėlto lietuviams pavyko pirmąjį kėlinuką laimėti rezultatu 20:15. Antrajame ketvirtyje varžovams pavyko ne tik priartėti, tačiau ir persverti rezultatą savo naudai. Po D.Barlow tritaškio australai priekyje – 28:27. Tačiau į žaidimą sėkmingai įsijungė Robertas Javtokas, o aikštėję vėl pasirodęs Darius Songaila tęsė savo produktyvų žaidimą. Be to, Australijos treneris dar užsidirbo ir techninę pražangą. Arvydas Macijauskas sumetė abi baudas, R.Javtokas įkrovė kamuolį išviršaus ir mūsiškiai jau buvo priekyje 35:28. Tokiu rezultatu ir baigėsi pirmoji rungtynių dalis.

Po didžiosios pertraukos lietuviai surengė 11:0 spurtą, kuris palaužė varžovus. Po jo rezultatas tapo 55:39. Trečiasis kėlinukas baigėsi lietuviams pirmaujant 60:42. Paskutinėje rungtynių dalyje, po D.Songailos dvitaškio, mūsiškiai jau pirmavo 21 taško skirtumu – 66:45. Likęs laikas tebuvo tik formalumas.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė A.Macijausnas, surinkęs 20 taškų ir atlikęs net 7 rezultatyvius perdavimus, R.Javtokas – 16 (12 atk. kam.), D.Songaila – 14, K.Lavrinovičius – 10, D.Lavrinovičius – 7, M.Kalnietis – 4 tšk., 2 rez.perd., 4 atk.kam., L.Kleiza ir T.Delininkaitis – po 3, G.Gustas – 1.

Australams B.Newley pelnė 15, A.Bogutas – 12, J.Smithas ir CJ Brutonas – po 8 taškus.