Lietuvos rinktinė po dramatiškos kovos įveikė brazilus 0

(www.krepsinis.net) Pasaulio čempionato C grupės paskutinėse varžybose Lietuvos rinktinė rezultatu 79:74 nugalėjo Brazilijos krepšininkus ir iškovojo trečiąją pergalę bei grupėje užims 3 vietą.

Rungtynes geriau pradėjo lietuviai, kuri išsiveržė į priekį 11:6, o po Dariaus Songailos tritaškio mūsiškių persvara tapo dviženklė – 23:12. Tas pats D.Songaila netrukus sumetė baudas ir užbaigė 11:0 spurtą 27:12. Pirmasis kėlinukas baigėsi rezultatu 35:17.

Antrajame ketvirtyje, po Roberto Javtoko dvitaškio, lietuviai pirmavo 19 taškų skirtumu (39:20), tačiau vėliau brazilai kiek atsigavo ir mažino savo deficitą. Prieš didžiąją pertrauką pasipylė klaidos, kas leido oponentams sumažinti skirtumą iki 11 taškų – 37:48.

Trečiajame kėlinuke lietuviams pavyko surengti 8:0 spurtą ir po jo komandas skyrė 15 taškų – 62:47. Trečiasis kėlinukas baigėsi rezultatu 64:49. Itin prastas mūsiškių žaidimas buvo paskutinėje susitikimo dalyje, kurioje vėl neapdairiai buvo atiduodami perdavimai bei daromos klaidos – nepagaunamas kamuolys ir pan., atrodytų lyg vyksta regioninės lygos mačas. Už tai Lietuvos rinktinė buvo skaudžiai nubausta – brazilų spurtas 13:0 ir jie persveria rezultatą 64:62. Tiesa, Giedrius Gustas netikėtai čia pat pataikė tritaškį ir apskritai lemiamais momentais tempė komandą. Nezinho ir Arvydas Macijauskas individualiais reidais pelnė taškus vienas po kito.

Likus mažiau nei dviem minutėm G.Gustas ir vėl sublizgėjo – 3 taškai ir rezultatas 75:71 mūsiškių naudai. Visiškai nesuprantamai lemiamomis minutėmis „į medį lipo“ Linas Kleiza, už ką dėsningai buvo baudžiamas pražangomis puolime. Paskutinėmis sekundėmis Alexas Garcia pataikė vieną baudą iš 2 ir sušvelnino savo komandos deficitą iki minimumo – 74:75. Leandro Barbosa prasižengė, G.Gustas pataikė taip pat vieną baudą – 76:74. Laimei Tiago Splitterio metimas iš po krepšio netaiklus, o baudas metęs A.Macijauskas, pataikė abi – 78:74. Likus keliom sekundėm Marcelo Machado sunkaus metimo nepataikė, o tas pats A.Macijauskas pataikė vieną baudą ir lietuviai iškovojo sunkią pergalę.

Simas Jasaitis žaidė tik 1 minutę. Krepsinis.net korespondentui Japonijoje pavyko sužinoti, kad žaidėjui yra sumušta blauzda.

Rezultatyviausiai mūsiškių gretose rungtyniavo A.Macijauskas, surinkęs 21 tašką (7 atk. kam.), G.Gustas – 19 (4/5 tritaškiai, 4 atk. kam., 4 rez. perd.), D.Lavrinovičius – 12, D.Songaila – 9 (6 atk. kam.), L.Kleiza – 8, R.Javtokas ir M.Žukauskas – po 4, K.Lavrinovičius – 2.

Brazilams T.Splitteris pelnė 17 taškų (7 atk. kam.), L.Barbosa – 12, A.Varejao (6 atk. kam.) ir G.Giovannoni – po 9, M.Machado ir A.Garcia – po 8.

Lietuviai padarė net 27 klaidas, o brazilai – 9.