Kauno „Žalgirio“ startas kontroliniame turnyre – nesėkmingas 0

Prancūzijos mieste Breste prasidėjusio keturių komandų draugiško turnyro pirmosios rungtynės Kauno "Žalgiriui" susiklostė nesėkmingai. Artėjančiam sezonui besiruošiantys žalgiriečiai rezultatu 86:95 neatsilaikė prieš prancūzų "Chalon/Saone" ekipą.

Anot "Žalgirio" vyriausiojo trenerio Ainaro Bagatskio, per pirmąsias penkias mačo minutes žalgiriečiai rungtyniavo labai sėkmingai, tačiau vėliau sustojo, o tuo pasinaudoję prancūzai pradėjo tolti. "Chalon/Saone" pataikymas buvo puikus, ypač iš trijų taškų zonos. "Žalgiris" bandė vytis Prancūzijos ekipą, tačiau žaidimo eigos pakreipti sau naudinga linkme taip ir nepavyko.

A.Bagatskis pažymėjo, kad žalgiriečiai neįvertino varžovų, manė juos lengvai įveiksią. Tačiau Prancūzijos komanda pademonstravo labai gerą sportinę formą – žaidė greitai ir agresyviai. Tačiau tai nenuostabu, nes iki Prancūzijos nacionalinių pirmenybių starto liko vos savaitė. A.Bagatskiui patiko tai, jog žalgiriečiai vykdė visus nurodymus ir rungtyniavo kūrybingai bei išradingai. Treneris sakė, kad po rungtynių vykususiame komandos susirinkime buvo aptartos klaidos, lėmusios pralaimėjimą. Anot Bagatskio, ši nesėkmė žalgiriečius sutelks rimtam darbui ruošiantis artėjančiam sezonui.

Ketvirtą mačo kėlinį matė ir "Žalgirio" naujokas kroatas Marko Popovičius. Po 16 valandų trukusios kelionės maršrutu Zagrebas-Milanas-Paryžius-Brestas krepšininkas buvo pavargęs, tačiau įdėmiai stebėjo rungtynes. "Žalgirio" kapitonas Tanoka Beardas po mačo M.Popovičių pristatė komandai.

"Žalgirio" gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Marcelo Machado, kurį po mačo labiausiai ir gyrė A.Bagatskis. Brazilas įmetė 24 taškus (6/10 tritaškių). 19 taškų pridėjo Tanoka Beardas, 17 – Jonas Mačiulis.

Antrose turnyro rungtynėse "Žalgirio" varžovė bus prancūzų "Pau-Orthez" ir belgų "Dexia Mons" ekipų poros pralaimėtoja.