„Žalgiris“ šventė dar vieną pergalę BBL turnyre 0

Šiandien Kauno "Žalgiris" sužaidė BBL čempionato rungtynes Estijoje, su Talino "Kalev" krepšininkais ir nugalėjo varžovus rezultatu 77:89.

Rungtynių pradžioje abi komandos pasižymėjo netaikliais metimais ir klaidomis, o pirmuosius taškus pelnė šeimininkai, sužaidus kiek daugiau nei minutę. Po tolimo V.Kriisa metimo, estai pirmavo 5:0. Žalgiriečių metimams trūko tikslumo, todėl, sužaidus tris minutes, Kauno klubas nebuvo pelnęs nei taško. Po dar vieno taiklaus metimo, „Kalev“ komanda padidino atotrūkį nuo svečių iki aštuonių taškų. „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė suomis H.Mottola (8:3). Tačiau estai nemažinio rungtynių tempo ir, įpusėjus ketvirčiui, išlaikė persvarą savo rankose (10:3). Kauniečiai rungtyniavo nesusikaupę, darė klaidų. Dar po minutės, Talino ekipos persvara tapo dviženklė (15:5). Iki pat kėlinuko pabaigos šeimininkai demonstravo kokybiškesnį žaidimą nei žalgiriečiai, po dešimties minučių – 24:12.

Vaizdas aikštėje nesikeitė ir prasidėjus antram kėlinukui. Sužaidus dvi minutes, komandas skyrė devyni taškai, tačiau, daugiausiai T.Beardo ir K.Penney pastangomis, žalgiriečiai pradėjo artėti prie varžovų. Dar po minutės, Talino ekipos persvara – tik šeši taškai (29:23). Įpusėjus ketvirčiui, po T.Beardo dvitaškio, Kauno klubo deficitas – keturi taškai (33:29). Nors svečiai ir bandė suaktyvinti žaidimą, tačiau iki pat didžiosios pertraukos jie buvo priversti vytis Talino „Kalev“ krepšininkus, po dvidešimties minučių – 48:36.

Trečioje dvikovos dalyje K.Penney, taikiu dvitaškiu, sumažino „Žalgirio“ atsilikimą iki dešimties (48:38). Dar po vieno taiklaus zalando metimo, Kauno klubas prie varžovų dar labiau priartėjo (48:41). Žalgiriečiai pamažu perėmė iniciatyvą ir, įpusėjus kėlinukui, po J.Mačiulio tolimo šūvio, persvėrė rezultatą savo naudai (50:52). Dar po dviejų minučių, komandas skyrė tie patys du taškai (55:57). Iki ketvirčio pabaigos sėkmingiau žaidęs Kauno klubas nebeleido abejoti savo pajėgumu ir pradėjo diktuoti savas taisykles, po trisdešimties minučių – 59:68.

Paskutiniame rungtynių kėlinyje, sužaidus beveik dvi minutes, svečiai pirmavo devyniais taškais. Tačiau agresyviai atakavę estai neleido įsismaginti "Žalgirio" komandai ir kvėpavo jai į nugarą. Kauno ekipą į priekį vedė aukštaūgiai krepšininkai – T.Beardas ir H.Mottola, kurie dar neįpusėjus ketvirčiui, jau buvo pelnę atitinkamai po 16 ir 14 taškų. Likus žaisti tris minutes, žalgiriečiai jau turėjo 13 taškų pranašumą ir iki pat runtynių pabaigos nebebuksavo. Finalinė dvikovos sirena paskelbė sunkią, bet pelnytą "Žalgirio" pergalę rezultatu 77:89.

Rezultatyviausi nugalėtojų gretose buvo T.Beardas (9 atk. kam.) ir H.Mottola (6 atk.kam), pelnę po 19 taškų. V.Ginevičius pridėjo 13, M.Popovičius, K.Penney įmetė po 11 ir atliko po 2 rez.perdavimus. J.Mačiulis – 9 tšk, 3 atk.kam.