Pirma ir užtikrinta „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje 0

Šiandien Kauno "Žalgiris", savo aikštėje, sužaidė antrojo turo Eurolygos rungtynes su Neapolio "Eldo Basket" komanda iš Italijos ir nugalėjo varžovus rezultatu 83:65.

Mačas prasidėjo nerezultatyviai, tačiau H.Mottola, sužaidus daugiau nei minutę, pelnė pirmuosius tris taškus šeimininkų komandai. Sužaidus tris minutes šiame ketvirtyje, žalgiriečiai pirmavo trim taškais (5:2). Dar po minutės, skirtumas tarp komandų išliko toks pat (7:4). Beveik įpusėjus kėliniui, po T.Browno dvitaškio, svečiai pirmą kartą įsiveržė į priekį (7:8). Daugiausiai problemų Kauno klubo krepšininkai turėjo stabdydami italų lyderį T.Browną. Tačiau netrukus "Žalgiris", vedamas M.Popovičiaus, susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir po dešimties minučių pirmavo trim taškais (20:17).

Antroje dvikovos dalyje P.Jankūnas ir T.Beardas padidino „Žalgirio“ persvarą iki aštuonių (25:17). Sužaidus tris minutes šiame ketvirtyje, po dar vieno T.Beardo dvitaškio, žalgiriečiai priekyje tais pačiais aštuoniais taškais (27:19). Šeimininkai patikimai gynėsi ir sėkmingai organizavo puolimą ir dar po minutės, Kauno klubo persvara tapo dviženkle (31:21). Tačiau netrukus varžovai spurtavo 5:0 ir neleido pavojingai nutolti Kauno klubui. Tačiau iki pat didžiosios pertraukos žalgiriečiai išlaikė žaidimo kontrolę ir ilsėtis išėjo, turėdami vienuolikos taškų pranašumą (45:34) Trečiąjį ketvirtį "Eldo Basket" pradėjo tolimu metimu, o sužaidus dvi minutes, "Žalgiris" pirmavo dešimties taškų skirtumu (47:37). Tokį pat pranašumą "Žalgiris" išlaikė ir dar po trijų minučių, tačiau šiame kėlinuke šeimininkams sunkiau sekėsi atakuoti, tačiau varžovai tuo pasinaudoti nesugebėjo ir labiau nepriartėjo. Kuo toliau, tuo labiau rungtynės buvo nervingesnės, tačiau iki kėlinuko pabaigos aikštėje dominavo šeimininkai (65:52).

Paskutinėje mačo dalyje žalgiriečiai pabaigė pradėtą darbą. Šeimininkai įrodė, jog ne veltui pirmavo beveik visas rungtynes. “Žalgirio” krepšininkai buvo greitesni ir tikslesni už varžovus ir įpusėjus kėliniui pirmavę 15 taškų skirtumu, per likusį laiką nesukomplikavo savo padėties bei šventė pirmąją pergalę Eurolygos turnyre rezultatu 83:65.

"Žalgiriui" taškus pelnė: Tanoka Beardas (11 atk. kam) ir Hanas Mottola po 17, Marko Popovičius (8 išprov. pražangos) 14, Vidas Ginevičius 12, Kirkas Penney 9, Jonas Mačiulis ir Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) po 6, Mantas Kalnietis 2 (Vaidotas Pečiukas)

Neapolio "Eldo Basket" rezultatyviausiai rungtyniavo Tierre Brownas, pelnęs 21 tašką, Ansu Sesay ir Džefas Trepagnier pridėjo po 15 taškų.