„Žalgiris“ parsivežė LKL pergalę iš Klaipėdos 0

Šiandien Kauno „Žalgiris“, išvykoje, sužaidė LKL čempionato rungtynes su Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkais ir nugalėjo varžovus rezultatu 74:93.

Startiniame žalgriečių penkete pasirodė po traumos į rikiuotę sugrįžęs brazilas M.Machado. Pirmajame kėlinyje sėkmingiau startavo šeimininkai, kurie sužaidus dvi minutes, pirmavo penkiais taškais (6:1). Tačiau dar po dviejų minučių svečiai iki minimumo prartėjo prie „Neptūno“ komandos, o netrukus V.Pečiukas, taikliu divtaškiu, išvedė „Žalgirį“ į priekį. Vis dėlto iki pat ketvirčio pabaigos aktyviai rungtyniaudama Klaipėdos komanda neleido įsibėgėti gana prastai besigynusiems kauniečiams, po dešimties minučių – 24:22.

Antroje dvikovos dalyje jau agresyviau pradėjo rungtyniauti žalgiriečiai ir sužaidus kiek daugiau nei tris minutes, pirmavo šešiais taškais (28:34). Dar po dviejų minučių rezultatas buvo mažai pasikeitęs, nes abi komandos gana prastai atakavo ir klydo. Likus žaisti tris minutes, „Žalgirio“ persvara pirmą kartą tapo dviženklė (29:39). Netrukus H.Mottola, V.Ginevičius ir M.Kalnietis taikliais baudų metimais šią persvarą dar labiau padidino (29:44). Po dviejų „Žalgirio“ klaidų gynyboje iš eilės, baigiantis kėlinukui, „Neptūnas“ greitomis kontratakomis sumažino svečių pranašumą iki devynių (37:46).

Po didžiosios pertraukos „Neptūnas“ dar labiau prartėjo prie žalgiriečių ir, sužaidus dvi minutes, atsilikinėjo tik trimis taškais. Toks pats skirtumas tarp komandų buvo ir dar po dviejų minučių, o įpusėjus ketvirčiui, „Žalgirio“ pranašumas – tik du taškai (51:53). Tačiau vėliau, pakiliai rungtyniavę šeimininkai stabdelėjo, o svečiai netruko tuo pasinaudoti ir, daugiausiai aukštaūgių krepšininkų pastangomis, atstatė solidesnį pranašumą, po trisdešimties minučių – 59:68.

Paskutiniame kėlinuke, sužaidus tris minutes, žalgiriečiai turėjo aštuonių taškų pranašumą, tačiau klaipėdiškiai nuolat kvėpavo Kauno klubui į nugarą ir išlaikė dvikovos intrigą. Vis dėlto pakreipti žaidimo sau naudinga linkme šeimininkai neįstengė, pastariesiems neužteko jėgų iki galo kovoti dėl pergalės. Likus žaisti dvi minutes, svečiai pirmavo 14 taškų skirtumu, o finalinė mačo sirena paskelbė užtikrintą jų pergalę rezultatu 74:93.

"Žalgirio" komandai daugiausiai taškų pelnė Tanoka Beardas – 24 (11 atk.kam.), Hanno Mottola – 21 (9 atk.kam., 4 rez.perd.), Kirkas Penney – 18, Marchelo Machado – 11, Vaidotas Pečiukas – 8.

Rezultatyviausiai "Neptūno" komandoje rungtyniavo Andrius Petkūnas, surinkęs 25 taškus (7 atk.kam.), Ronaldas Dorsey pridėjo 16 taškų (5 rez.perd.), Michailas Anisimovas – 15, Vaidotas Pridotkas – 8 (7 atk.kam.).