„Žalgiris“ tik po atkaklios kovos nusileido Barselonos klubui 0

Šiandien Kauno „Žalgiris savo aikštėje sužaidė Eurolygos trečiojo turo rungtynes su Barselonos „Winterthur FCB“ krepšininkais iš Ispanijos ir nusileido varžovams rezultatu 86:92.

Mačas prasidėjo taikliu tolimu J.C.Navarro metimu. Sužaidus beveik dvi minutes, taškų sąskaitą, po J.Mačiulio dvitaškio, atidarė ir „Žalgiris (2:5). Dvikova klostėsi labai aktyviai, abi komandos demonstravo agresyvų puolimą. Įpusėjus ketvirčiui žalgiriečiai nuo varžovų atsilikinėjo tik dviem taškais (9:11). Barselonos klubą į priekį vedė sėkmingas J.C.Navarro žaidimas. Po J.Mačiulio tritaškio, Kauno komanda pirmą kartą įsiveržė į priekį, (12:11). Per likusį laiką šeimininkai dar labiau įsibėgėjo ir nei per žingsnį neleido nutolti tituluotiems priešininkams, po dešimties minučių – 19:21.

Antrame ketvirtyje sužaidus dvi minutes, rezultatas lygus – 23:23. Ir toliau aikštėje vyko lygi ir atkakli kova, dažnai keitėsi pirmaujanti komanda, tačiau nei vienai nepavyko labiau atitrūkti. Įpusėjus kėlinukui, “Winterthur FCB” klubas pirmavo minimalia persvara (29:30). Žalgiriečių gretose labai naudingą žaidimą demonstravo J.Mačiulis, kuris tapo ispanams neįveikiama mįsle. Dar nesibaigus šiam ketvirčiui, jis jau buvo pelnęs 12 taškų. Iki didžiosios pertraukos svečiai išlaikė minimalų pranašumą, tačiau „Žalgiris“ buvo lygiavertis varžovas Barselonos ekipai (42:43).

Trečioje dvikovos dalyje prasidėjo J.C.Navarro šou, gynėjo pagalba svečiai nutolo nuo Kauno klubo penkiais taškais (47:52, 6:56 min.). Dar po minutės, ispanų persvara šoktelėjo iki aštuonių (49:57). Tačiau netrukus “Žalgiris” surengė kelias sėkmingas atakas ir priartėjo iki keturių (53:57). Spurto iniciatorius buvo K.Penney. Vis dėlto iki ketvirčio pabaigos Barselonos klubas sugebėjo išlaikyti pranašumą savo rankose (65:72).

Lemiamas buvo paskutinis kėlinukas, kuris prasidėjo K.Penney tritaškiu (68:72). Tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir Barselonos krepšininkai ir, sužaidus tris minutes, svečiai pirmavo šešiais taškais. O dar po dviejų minučių, po J.Mačiulio tritaškio, jau žalgiriečiai turėjo iniciatyvą ir atsilikinėjo tik dviem taškais (78:80). Per likusį laiką žalgiriečiai nuolat kvėpavo varžovams į nugarą, tačiau fortūna šypsojosi svečiams iš Ispanijos, nes finalinė dvikovos sirena paskelbė Barselonos krepšininkų pergalę rezultatu 86:92.

"Žalgiryje" sėkmingiausiai žaidė J.Mačiulis, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 8 kamuolius, H.Mottola pridėjo 18, T.Beardas – 14 (6 atk. kam.), P.Jankūnas – 12 (7 atk. kam.), K.Penney – 12, M.Popovičius – 11 (7 rez. perd.).

Nugalėtojams net 31 tašką surinko J.C.Navarro, M.Kasunas – 16 (9 atk. kam.), J.Lakovičius – 10.