„Žalgiris“ iškovojo 11-tą BBL pergalę 0

Šiandien Kauno „Žalgiris“, vadovaujamas Rimanto Grigo, be Marko Popovičiaus sužaidė BBL čempionato rungtynes su Valmieros „Lacplesa Alus“ komanda ir nugalėjo varžovus rezultatu 102:95.

Pirmasis kėlinys prasidėjo gana nerezultatyviai ir nervingai, krepšininkai prastai pataikė, o sužaidus penkias minutes, svečiai turėjo minimalų pranašumą (5:6). Mačo pradžioje koją pasitempė Hanno Mottola, jis aikštėje daugiau nepasirodė.

Žalgiriečiai prastai kovojo dėl atšokusių kamuolių , todėl leido latviams ketvirtį baigti jiems pirmaujant (15:20).

Antroje dvikovos dalyje vaizdas aikštėje nesikeitė – Valmieros klubas sėkmingai priešinosi Kauno ekipai. Vienu metu „Lacplesu Alus“ įgijo septynių traškų persvarą. Tačiau vėliau žalgiriečiai susikaupė, spurtavo ir iki didžiosios pertraukos aplenkė varžovus iš Latvijos (48:47).

Trečiajame ketvirtyje abi komandos žaidė permainingai, skirtumas tarp jų svyravo 2-4 taškai. Sužaidus tris minutes, rezultatas buvo lygus (55:55). Jis lygus buvo ir dar po minutės ( 57:57). “Žalgirio“ varžovais daugiausiai tritaškiais metimais stengėsi atitrūkti ir tai jiems sekėsi daryti. Tokiu būdu iki kėlinuko pabaigos Valmieros krepšininkai susikrovė nedidelį pranašumą (75:79).

Per paskutines dešimt minučių „Žalgirio“ krepšininkai įrodė savo pajėgumą ir akimirksniu pavijo, aplenkė varžovus bei mačo kontrolę išlaikė iki pat pabaigos. Finalinė dvikovos sirena paskelbė šeimininkų pergalę rezultatu 102:95.

Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai žaidė T.Beardas, pelnęs 24 taškus ir atkovojęs 10 kamuolių, M.Machado – 18 (7 atk. kam.), J.Mačiulis – 17, P.Jankūnas – 11 (6 atk. kam.), M.Kalnietis – 10 (4 rez. perd.).

Varžovų gretose sunkiai sulaikomas buvo Martins Berkis, įmetęs 29 taškus.