„Žalgiris“ po dramatiškos kovos nusileido prancūzams 0

Šiandien Kauno „Žalgiris“ sužaidė septintojo turo Eurolygos rungtynes su Po Ortezo „Elan Bernais“ krepšininkais iš Prancūzijos ir, po dviejų pratęsimų, nusileido varžovams rezultatu 106:110.

Pirmasis kėlinys prasidėjo taikliu Marcelinho tolimu metimu (3:0). Po dviejų M.Popovičiaus taškų žalgiriečiai dar padidino pranašumą (5:0). Sužaidus dvi minutes, „Žalgiris“ pirmavo šešiais taškais. Dar po minutės, po kelių sėkmingų atakų svečiai priartėjo iki keturių, tačiau J.Mačiulis vėl atstatė turėtą persvarą (10:4). Įpusėjus ketvirčiui šeimininkai tvirtai kontroliavo žaidimo eigą (13:6) ir iniciatyvą išlaikė iki pat jo pabaigos (26:12).

Antroje dvikovos dalyje M.Kalnietis tolimu metimu padidino „Žalgirio“ pranašumą iki keturiolikos (29:15), o žalgiriečiai pranoko varžovus tiek atakuodami, tiek gindamiesi. Sužaidus tris minutes šiame kėlinuke, Kauno klubas nemažino tempo ir išlaikė dviženklį pranašumą. Tiesa, dar po dviejų minučių „Elan Bernais“ krepšininkai suaktyvino žaidimą ir jiems truputį pavyko priartėti prie šeimininkų (36:27), tačiau iki didžiosios pertraukos kauniečiai diktavo savas taisykles varžovams (51:37). Trečiajame ketvirtyje žalgiriečiai toliau sėkmingai stabdė prancūzų puolimą ir sužaidus dvi minutės, pirmavo keturiolikos taškų skirtumu (53:39). Tačiau netrukus „Elan Bernais“ krepšininkai, daugiausiai tolimais metimais, sugebėjo sumažinti atsilikimą iki devynių , tačiau įpusėjus kėlinukui, žalgiriečiai vėl atstatė dviženklį pranašumą (60:50). Per likusį laiką jau prancūzai perėmė mačo iniciatyvą (64:60, 3min.), tačiau aplenkti šeimininkų jiems nepavyko (69:66). Paskutinis kėlinukas prasidėjo taikliu svečių dvitaškiu. Sužaidus dvi minutes, žalgiriečiai išsaugojo minimalią persvarą (72:71). Vaizdas aikštėje nesikeitė ir dar po kelių minučių, vyko kova taškas į tašką. Žalgiriečiams koją kišo netaiklūs metimai (75:73, 5 min., 84:84, 1min.). Vis dėlto iki rungtynių pabaigos nei vienos, nei kitos komandos pranašumas nepaaiškėjo, po keturiasdešimties minučių lygu – 88:88. Per pridėtą laiką Marcelinho tritaškiu metimu išvedė kauniečius į priekį. Dar du taškus netrukus pridėjo M.Popovičius (93:88). Sužaidus tris minutes, „Žalgiris“ pirmavo penkiais taškais. Likus žaisti kiek daugiau nei trisdešimt sekundžių, penktąją pražangą gavo T.Beardas ir stipresnei komandai išsiaiškinti nepakako papildomų penkių minučių (97:97). Per antrąjį pratęsimą svečiai pirmieji padidino taškų kraitį (97:99), o likus žaisti tris minutes, „Elan Bernais“ pirmavo dviem taškais (99:101). Per likusį laiką daugiau jėgų išsaugoję svečiai šventė pergalę rezultatu 106:110.