„Žalgiris“ namuose nugalėjo „ASK Riga“ krepšininkus 0

Šiandien Kauno „Žalgiris“ sužaidė BBL čempionato rungtynes su Rygos „ASK Riga“ krepšininkais iš Latvijos ir nugalėjo varžovus rezultatu 91:89.

Pirmasis kėlinys prasidėjo taikliu Jono Mačiulio dvitaškiu (2:0). Tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir varžovai (2:2). Žalgiriečiai rungtyniavo aktyviai ir agresyviai ir puldami atrodė geriau nei svečiai iš Rygos. Įpusėjus ketvirčiui, šeimininkai pirmavo septyniais taškais (11:4) ir toliau nemažino tempo. Iniciatyvą “Žalgirio” krepšininkai išlaikė iki kėlinuko pabaigos, po dešimties minučių – 23:14.

Antroje dvikovos dalyje “Žalgirio“ taškų skaičių tolimu metimu padidino Marcelinho Machado (26:16), netrukus dar du taškus pridėjo J.Mačiulis. Sužaidus tris minutes, žalgiriečiai jau turėjo penkiolikos taškų persvarą (33:18), dar po dviejų minučių – aštuoniolikos (39:21), o iki didžiosios pertraukos abiejose aikštės pusėse gana sėkmingai žaidę kauniečiai išlaikė solidų pranašumą (51:35).

Trečiajame ketvirtyje devynis taškus iš eilės pelnė Rygos „ASK Riga“ krepšininkai (51:44), o žalgiriečiai niekaip nerado kelių link varžovų krepšio. Sužaidus tris minutes, J.Mačiulis tritaškiu metimu pagaliau atidarė ir „Žalgirio“ taškų sąskaitą (54:44). Vėliau žalgiriečiai jau nebeleido diktuoti savų taisyklių svečiams ir pamažu vėl perėmė iniciatyvą bei padidino atotrūkį (56:44, 5min.).Per likusį laiką latviai neleido įsibėgėti Kauno komandai, tačiau „Žalgiris“ išsaugojo saugią persvarą – 70:57.

Paskutiniame kėlinuke vėl aktyvų žaidimą pademonstravo svečiai iš Latvijos, kurie stengėsi priešintis žalgiriečiams. Sužaidus dvi minutes, šeimininkų pranašumas ištirpo iki aštuonių taškų (72:64), tačiau jau po minutės Kauno klubas susigrąžino dviženklę persvarą (76:64).Įpusėjus ketvirčiui „ASK Riga“ vėl priartėjo iki devynių taškų, baigiantis ketvirčiui iki vieno (86:85, 44 sek., 90:89, 12 sek.), tačiau tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti. Finalinė rungtynių sirena paskelbė pelnytą žalgiriečių pergalę rezultatu 91:89.