„Žalgiris“ pralaimėjo po pratęsimo 0

Ketvirtosios Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynės skyrėsi nuo anksčiau buvusiųjų. Vietoje laimėjimų dideliais skirtumais šį kartą komandoms net prireikė pratęsimo, kurio galėjo nebūti, jei sėkmė nebūtų įkyriai šypsojusis vilniečiams. ŪBIG valdomas Kauno „Žalgiris“ svečiuose pralaimėjo 94:100 (16:24, 20:11, 14:15, 31:31, 13:19) ir serijoje atsilieka 1:3.

Mačą kauniečiai pradėjo iš širdies dirbdami gynyboje. Pirmąsias 4 minutes šeimininkai išliko „sausi“, tiesa, puolant žalgiriečiams, nors ir įžaidus kamuolį, metimai nebuvo visada tikslus. Pirmuosius 6 taškus „Žalgiriui“ pelnė Paulius Jankūnas (6:0). Į Mindaugo Lukauskio tritaškį tuo pačiu atsakė Dainius Šalenga, vėliau pridėjęs dar du tikslius baudos metimus (11:3). P.Jankūnas dėjimu sudrebino varžovų krepšį (13:6), tačiau tuomet sekė kelias minutes trukusi „duobė“, kurios metu po 5 taškus pelnę M.Lukauskis ir Justas Sinica leido „Lietuvos rytui“ po pirmojo kėlinio pirmauti 24:16.

Tado Klimavičiaus dėjimas prasidėjus antrajam kėliniui pažadino žalgiriečius, bet Marijonas Petravičius buvo padidinęs savo komandos persvarą iki 27:18. Tuomet prabilo kauniečių toliašaudė artilerija: trys atakos iš eilės pasibaigė Artūro Milaknio, P.Jankūno ir vėl A.Milaknio taikliais tritaškiais (27:29). Per dar kelias minutes svečiai neleido vilniečiams įmesti iš žaidimo, o dar vienas A.Milaknio tritaškis, šįkart iš 8 metrų, lygino rezultatą (30:30). Vėliau D.Šalenga suklydo ir perdavė kamuolį tiesiai M.Lukauskio dėjimui (31:33), tačiau iškart klaidą ištaisė taikliu tritaškiu, o po P.Jankūno prasiveržimo „Žalgiris“ pirmavo 36:35.

Antrąją rungtynių pusę žalgiriečiai pradėjo dviem įspūdingais dėjimais – pasižymėjo M.Kalnietis ir P.Jankūnas (40:39). Vėliau iš po krepšio įmetė A.Milaknis, o D.Šalenga ir M.Kalnietis tritaškiais suteikė „Žalgiriui“ 9 taškų pranašumą – 50:41. Visgi, likusias keturias trečiojo kėlinio „Žalgirio“ krepšininkai rungtyniavo nerezultatyviai ir po 30 minučių žaidimo – lygu 50:50.

32-ąją minutę „Lietuvos rytas“ užbaigė spurtą 15:0 ir pirmavo 56:50. Žalgiriečių puolimą atgaivino du A.Milaknio tritaškiai (58:61), tačiau taiklus buvo ir Chuckas Eidsonas (64:59). Svečiai ir toliau pasitikėjo savimi bei po M.Kalniečio ir J.Mačiulio tritaškių vėl priartėjo (67:68). Dar kartą šis duetas suveikė priešpaskutinę pagrindinio laiko minutę išvesdami „Žalgirį“ į priekį 75:72. Skirtumą galėjęs sumažinti C.Eidsonas prametė baudas, tačiau tik po kartą buvo taiklūs ir pražangomis stabdomi J.Mačiulis ir P.Jankūnas. Situaciją šeimininkams išgelbėjo A.Jomantas, per paskutines 20 pagrindinio laiko sekundžių pataikydamas 2 tritaškius, antrąjį – išplėšdamas pratęsimą (81:81).

Papildomas 5 minutes sėkmingiau pradėjo kauniečiai: P.Jankūnas įmetė iš po krepšio, M.Kalnietis – iš toli (86:81). Visgi, išsibaudavus D.Šalengai ir P.Jankūnui žalgiriečių žaidimas ėmė strigti. C.Eidsonas pelnė 8 taškus iš eilės ir lygino rezultatą (88:88), o vėliau jį ir persvėrė (92:90). M.Kalnietis bandė taisyti situaciją, tačiau gynyboje žalgiriečiams stigo jėgų. Pralaimėta – 94:100.

„Žalgiris“: M.Kalnietis 22 (5/6 trit., 6 rez. perd., 6 kld.), P.Jankūnas 20 (10 atk. kam., 4 per. kam.), J.Mačiulis 20 (12/16 baud., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Milaknis 17 (5/7 trit.), D.Šalenga 11, T.Klimavičius 3, Ž.Janavičius 1.

„Lietuvos rytas“: C.Eidsonas 34 (10 atk. kam., 5 kld.), A.Jomantas 19 (2/7 trit., 10 atk. kam., 6 rez. perd.), M.Petravičius 12, M.Lukauskis 12.