Žalgiriečiams nepavyko apginti LKL čempionų titulo 0

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serija baigėsi penktosiomis rungtynėmis Kaune. ŪBIG valdomo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nusileido Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai 70:82 (26:20, 13:28, 22:19, 9:15) ir pralaimėjo seriją 1:4.

Pirmajame kėlinyje apylygis rezultatas išsilaikė tik porą pirmųjų minučių, o po dviejų iš eilės Dainiaus Šalengos prasiveržimų, Manto Kalniečio tritaškio bei juvelyriško jo reido po krepšiu „Žalgiris“ jau buvo priekyje 13:3. Svečių žaidėjai Justas Sinica ir Martynas Gecevičius taikliais tritaškiais nutraukė savo ekipos taškų badą (11:16), tačiau tarp jų metimų iš toli pataikė ir Jonas Mačiulis, vėliau kartu su Žygimantu Janavičiumi po kartą ryžtingai prasiveržę ir grąžinę „Žalgiriui“ dviženklį pranašumą (21:11). Šeimininkai, tiksliai mesdami baudas, ir toliau pirmavo saugiu atstumu (24:15, 26:17), tačiau su kėlinio sirena iš toli įmetęs Chuckas Eidsonas sumažino „Lietuvos ryto“ deficitą iki 6 taškų – 26:20.

Antrąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo 4 netaikliais tritaškiais. Tuo tarpu kitoje aikštės pusėje C.Eidsonas pataikė net per aukštai iškeltas kauniečių rankas (25:26). J.Mačiulis ir Paulius Jankūnas ėmė žaisti įvairiau ir metimais iš po krepšio išlaikė trapią „Žalgirio“ persvarą (28:25, 30:27, 32;30), tačiau vilniečių gretose įsižaidė Donatas Zavackas, kurio aštuoni taškai ir Artūro Jomanto tolimas šūvis leido persverti rezultatą „Lietuvos ryto“ naudai 42:34. D.Šalenga atsakė tritaškiu, bet dar 4 D.Zavacko baudos metimai leido svečiams baigti pirmąją pusę būnant priekyje 48:39.

Iškart po didžiosios pertraukos po 5 taškus svečiams pelnė Marijonas Petravičius ir J.Sinica, sukraudami „Lietuvos rytui“ 18 taškų pranašumą – 60:42. Iš letargo miego žalgiriečius pažadino ką tik aikštelėje pasirodžiusio Eurelijaus Žukausko abu taiklūs baudos metimai bei galingas P.Jankūno dėjimas (46:60). Vilniečiai antroje trečiojo kėlinio taškus rinko daugiausiai nuo baudų metimo linijos, kur dažnu svečiu tapo ir D.Šalenga, pataikęs visus 4 baudos metimus bei pridėjęs ir šūvį iš vidutinio nuotolio (54:62). Vėliau iš po krepšio įmetė E.Žukauskas, o D.Šalenga įskraidino lanke spurdėjusį tritaškį. Po 30 minučių žaidimo atsilikinėta 61:67.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui taikliais metimais apsikeitė Milko Bjelica ir Mantas Kalnietis (63:69), tačiau po to net 4 minutes žalgiriečiai nerado kelių link varžovų krepšio. Dvitaškį su bauda įmetęs C.Eidsonas grąžino savo komandai dviženklę persvarą (74:63) ir, nors tritaškį pataikė J.Mačiulis, tuo pačiu atsakė D.Zavackas – 80:66. Kauniečiai nesudėjo ginklų: P.Jankūnas bei D.Šalenga pelnė taškus iš po krepšio (70:80), o likus žaisti 2 minutes kamuolys buvo mūsiškių rankose. Deja, paskutiniai tolimi metimai tikslo nepasiekė ir žalgiriečiai turėjo užleisti LKL čempionų sostą varžovams.

„Žalgiris“: D.Šalenga 23 (6 atk. kam.), P.Jankūnas 15 (9 atk. kam.), J.Mačiulis 14, M.Kalnietis 9 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), E.Žukauskas 4, Ž.Janavičius 2, A.Milaknis 2, T.Klimavičius 1.

„Lietuvos rytas“: M.Petravičius 17 (7 atk. kam.), D.Zavackas 15 (7 atk. kam.), C.Eidsonas 14 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld.), M.Bjelica 9.