Aukščiau – tik auksas 0

Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ koresp. Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinė įrodė, kad yra daugiau nei vieno žmogaus komanda. Naudingiausiam rinktinės žaidėjui Taurui Jogėlai nerandant savo žaidimo, jo komandos draugai užpildė atsivėrusią spragą ir iškopė į Europos čempionato finalą..
Pusfinalyje šeštadienį Kauno sporto halėje Dariaus Dikčiaus auklėtiniai 70:63 (15:18, 22:17, 18:16, 15:12) nugalėjo lenkus ir sekmadienį rungtyniaus dėl aukso.
Mačo pradžioje lenkai šovė į priekį ir pirmavo 9:2, vėliau – 13:5. Mūsiškiams niekaip nesisekė puolime – iš pirmų 15 metimų tikslą pasiekė vos 3.
Žaidimą atgaivino nuo suolelio pakilęs Martynas Paliukėnas. Po 7 iš eilės jo taškų skirtumas sumenko iki 12:15.
Du iš eilės tritaškius antrajame kėlinyje pataikę lenkai atitrūko 26:19, bet toks pranašumas laikėsi neilgai. Iš pradžių lietuviai priartėjo iki 24:26, o paskui Manto Mockevičiaus ir Pauliaus Semaškos metimų dėka išsiveržė į priekį 32:28.
Po Mockevičiaus tolimo metimo mūsiškių persvara buvo pasiekusi 6 taškus (35:29), bet taiklių tritaškių dėka lenkai prieš įpusėjant mačui priartėjo iki 2 taškų.
Trečią kėlinį mūsiškiai pradėjo spurtu 9:1 ir pirmąkart įgijo dviženklę persvarą – 46:36.
Tik trečio kėlinio viduryje pirmą metimą iš žaidimo pataikė lenkas Pšemislavas Karnowskis, kėlęs daugiausiai nemalonumų pirmoje tarpusavio dvikovoje.
Po dar vieno Karnowskio dvitaškio su pražanga lenkai sumažino atsilikimą iki 46:50, o besibaigiant kėliniui priartėjo iki 51:52.
Lenkai tęsė savo spurtą ir prasidėjus ketvirtam kėliniui šovė į priekį 56:55.
Rezultatas buvo lygus 58:58, kai mūsiškiai pelnė 5 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį 63:58. Ilgiau nei minutę laikėsi toks rezultatas, kol Mockevičius įskraidino dvitaškį, Paliukėnas pridėjo 3 taškus ir likus žaisti 3 minutes mūsiškių persvara vėl tapo dviženklė 68:58.
Tačiau lenkai nebuvo linkę nuleisti rankų. Jie pelnė 5 taškus be atsako ir likus žaisti 59 sekundes priartėjo iki 63:68.
Visgi po to lenkams kelis kartus nepavyko užpulti ir mūsiškiai triumfavo.
Lietuvos jaunučių rinktinė: Mantas Mockevičius 17, Martynas Paliukėnas 16, Paulius Semaška 13, Tomas Lekūnas 9 (9 atk. kam.), Rokas Narkevičius 7, Tauras Jogėla 4 (2/11 dvit., 0/3 trit.), Simonas Kymantas 4.
Lenkijos jaunučių rinktinė: Michalis Michalakas 16, Piotras Niedzwiedskis 14, Pšemislavas Karnowskis 11.