Lietuvai – sidabras, T.Jogėla – MVP 0

Sekmadienį sausakimša Kauno sporto halė neišvydo Lietuvos jaunučių (iki 16 m.) rinktinės triumfo Europos čempionate. Lietuviai finalo rungtynėse 64:70 nusileido Ispanijos bendraamžiams ir turėjo tenkintis vicečempionų titulu bei sidabro medaliais.

Lietuvos rinktinės lyderis Tauras Jogėla pripažintas naudingiausiu čempionato žaidėju. Dar pernai NKL pirmenybėse Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ komandos gretose debiutavęs 199 cm ūgio puolėjas taip pat pateko į geriausių jaunučių žaidėjų penketą.

Finalo mače ispanai iškart šovė į priekį (15:5, 21:10) ir išlaikė pranašumą iki trečiojo kėlinio vidurio, kai 12 „sausų“ taškų pelnę lietuviai persvėrė rezultatą (40:39). Vėliau keletu dėkingų progų nepasinaudoję mūsiškiai leido varžovams atgauti iniciatyvą ir vėl atsidūrė besivejančių vaidmenyje. Septyni T.Jogėlos taškai iš eilės likus žaisti 3 minutes buvo sumažinę atsilikimą iki 6 taškų (57:63), tačiau pergalei pasiekti pritrūko jėgų ir laiko.

T.Jogėla Europos čempionate vidutiniškai pelnydavo po 15,5 taško, atkovodavo po 8,9 kamuolio, atlikdavo po 1,9 rezultatyvaus perdavimo bei perimdavo po 1,8 kamuolio. Žaisdamas lengvojo krašto puolėjo pozicijoje jaunasis žalgirietis sugebėjo tapti daugiausiai kamuolių pirmenybėse atkovojusiu krepšininku.