Žalgiriečiai įveikė Ukrainos čempionus (FOTO) 0

Penktadienį ŪBIG valdomo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Kaune sužaidė penktąsias priešsezonines rungtynes. Mače su Ukrainos lygos (UBL) nugalėtoja Krivoj Rogo „Krivbasbasket“ komanda stipresni pasirodė žalgiriečiai, įveikę varžovus 79:73 (28:26, 20:17, 18:12, 13:18).

Nuotraukos iš rungtynių – Žalgiris.lt foto galerijoje.

Susitikimą „Žalgirio“ ekipa pradėjo tokiu startiniu penketu: Šarūnas Vasiliauskas, Marcusas Brownas, Dainius Šalenga, Travisas Watsonas ir Mirza Begičius.

Mačą aktyviau pradėjo svečiai, kurie privertė kauniečius klysti per pirmas 3 atakas ir, Juricai Zuzai pelnius 4 taškus, pirmavo 6:0. Ankstyva Gintaro Krapiko minutės pertraukėlė sustatė viską į savo vietas: M.Brownas pataikė iš vidutinio nuotolio, T.Watsonas surinko 6 taškus, o Š.Vasiliauskas pridėjo 3 taiklias baudas – 11:6. Keturias minutes taškų nepelnę ukrainiečiai atkuto įmetę du tritaškius ir persvėrė rezultatą 14:11. Nuo suolelio pakilę Žygimantas Janavičius ir Tadas Klimavičius pagyvino žalgiriečių puolimą. Žygis įmetė 3 baudas ir prasiveržęs įrideno dvitaškį su pražanga, o Tadas pridėjo tritaškį su 4 baudų metimais (24:23). Per pirmąjį kėlinį abi komandos prasižengė net 24 kartus, o jam pasibaigus priekyje buvo „Žalgiris“ – 28:26.

Pražangų šou, stabdęs rungtynių ritmą, tęsėsi ir prasidėjus antrajam ketvirčiui. Adas Juškevičius tolimu metimu pelnė savo penktąjį tašką (33:31), tačiau „Krivbasbasket“ ekipa sužaidus 15 minučių vėl išsiveržė į priekį 37:36. Tuomet dvi varžovų pražangas išprovokavęs Povilas Čukinas pataikė 4 baudas, T.Klimavičius buvo taiklus iš vidutinio nuotolio, o „Žalgirio“ spurtą 9:1 antruoju tritaškiu užbaigė A.Juškevičius (45:38). Įpusėjus mačui, švieslentėje degė skaičiai 48:43 Kauno komandos naudai.

Trečiojo kėlinio pradžia nebebuvo tokia rezultatyvi. M.Begičiaus dvitaškis ir D.Šalengos metimas iš trijų taškų zonos suteikė žalgiriečiams 7 taškų pranašumą (53:46). Persvara perkopė ir dviženklę ribą, kai dukart iš po krepšio įmetė P.Čukinas, o Martynas Pocius pridėjo gražų dvitaškį – 59:48. Ukrainiečiai taškus rinko nuo baudų metimo linijos. Ten dažni svečiai buvo ir kauniečiai – M.Pocius ir T.Klimavičius įmetė po 2 baudas – 66:55.

Didžiąją dalį ketvirtojo kėlinio skirtumas laikėsi ties 11 taškų atžyma. Žalgiriečių gretose T.Klimavičius ir P.Čukinas pelnė po 4 taškus (75:64). Vėliau greitoje atakoje įdėjo D.Šalenga, o netaiklų komandos draugo metimą pataisė M.Begičius (79:66). Tik per paskutines 2 minutes „Krivbasbasket“ sumažino atsilikimą – 73:79.

„Žalgiris“: T.Klimavičius 15, P.Čukinas 12, Ž.Janavičius 9, A.Juškevičius 9, T.Watsonas 8 (5 atk. kam.), D.Šalenga 7, M.Pocius 7, M.Begičius 6, M.Brownas 3, Š.Vasiliauskas 3, P.Butkevičius 0.

„Krivbasbasket“: D.Korablovas 15, D.Gliebovas 12, V.Kondravetsas 10.