Įveikę Latvijos čempionus žalgiriečiai pateko į BBL taurės finalą (FOTO) 0

Penktadienio vakarą ŪBIG valdomo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atliko formalumus Baltijos krepšinio (BBL) taurės varžybų pusfinalyje. Kauno sporto halėje vykusiame mače žalgiriečiai 81:69 (20:19, 15:8, 25:23, 21:18) nugalėjo Latvijos čempionę Ventspilio „Ventspils“ komandą.

Nuotraukas iš rungtynių galite išvysti Žalgiris.lt foto galerijoje.

Šeštadienį 16.15 val. „Žalgirio“ laukia finalo akistata su Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkais.

Pusfinalio rungtynių pradžioje startinio jaudulio šiek tiek kaustomi kauniečiai įsibėgėjo palengva. Leidus „Ventspils“ ekipai įgyti 5 taškų pranašumą (5:10), keturias baudas sumetęs Marcusas Brownas lygino rezultatą 12:12. Aktyviai link krepšio veržęsi žalgiriečiai ir toliau buvo dažni svečiai prie baudų metimo linijos. Nuo ten 3 kartus pataikius Povilui Čukinui, tritaškį pridėjus M.Brownui, galiausiai Martynas Pocius besibaigiant pirmajam kėliniui išvedė „Žalgirį“ į priekį – 20:19.

Antrajame kėlinyje Kauno komandą į pergalę vedė trejetas žalgiriečių. Per 6 minutes po 4 taškus surinko Travisas Watsonas, M.Brownas ir M.Pocius, pirmąjį kartą suteikdami savo ekipai dviženklę persvarą – 32:21. Puikiai gynyboje darbavęsi kauniečiai per ketvirtį varžovams leido įmesti tik 8 taškus ir nors patys iki didžiosios pertraukos sumetė tik 3 baudas, tačiau pirmavo 35:28.

Nors trečiąjį kėlinį dvitaškiu su pražanga pradėjo Mirza Begičius, tačiau latvio Ronaldo Zakio 5 taškai iš eilės priartino „Ventspils“ iki vieno metimo persvaros – 38:40. „Žalgirį“ pirmyn patraukė Dainius Šalenga, pelnęs 6 taškus, o greitoje atakoje įdėjus P.Čukinui bei įmetus T.Watsonui buvo sugrąžintas saugesnis skirtumas – 50:41. Netrukus Martins Berkis atsakė dviem tritaškiais, tačiau T.Klimavičius taip pat pataikė iš toli bei atliko puikų perdavimą T.Watsonui, kuriam teliko įdėti į krepšį. Trečiojo kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė baudų metimais. M.Pocius sumetė visas tris, Šarūnas Vasiliauskas – dvi, ir „Žalgiris“ pirmavo 60:51.

Paskutiniajame kėlinyje kauniečių pranašumo nebebuvo galima užginčyti: T.Klimavičius įdėjo ore pagautą kamuolį, T.Watsonas įrangė metimą iš sunkios situacijos, D.Šalengos tritaškį „įtraukė“ lankas, Tadas pelnė dar vieną dvitaškį (69:51) ir „Ventspils“ treneris jau po dviejų minučių turėjo prašyti pertraukėlės. Ji davė vaisių, nes žalgiriečių puolimas apslopo. Tiesa, patys svečiai tik vargais negalais sumesdami baudų metimus po truputį mažino skirtumą (65:75), tačiau M.Pociaus ir Manto Kalniečio tritaškiai sudėjo taškus rungtynėse – 81:69.

„Žalgiris“: D.Šalenga 17, M.Pocius 16, T.Watsonas 12 (8 atk. kam.), M.Brownas 11, T.Klimavičius 7, M.Begičius 5, P.Čukinas 5, Š.Vasiliauskas 3, M.Kalnietis 3 (4 rez. perd.), P.Butkevičius 2.

„Ventspils“: R.Zakis 17 (8 atk. kam.), D.Bertans 13, A.Pettway 12 (8 atk. kam.).