Kauno „Žalgiris“ iškovojo BBL taurę (FOTO) 0

Šeštadienį ŪBIG valdomo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai virš galvų kėlė pirmąjį šio sezono trofėjų. Kauno sporto halėje vykusiose Baltijos krepšinio lygos (BBL) taurės varžybose žalgiriečiai triumfavo finale įveikę Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą 83:78 (17:21, 28:16, 16:24, 22:17).

Nuotraukas iš „Žalgirio“ triumfo ir rungtynių galite išvysti Žalgiris.lt foto galerijoje.

Pirmasis žalgiriečių metimas, kurį atliko Marcusas Brownas, iškart perskrodė tinklelį, tačiau net ir neblogai organizuodami atakas per kitas 3 minutes šeimininkai taškų nerinko. „Lietuvos ryto“ rezultatyvumas irgi nebuvo stulbinantis (5:3), todėl komandos draugų metimus dukart pakartojęs Travisas Watsonas vėl išvedė savo ekipą į priekį (7:5, 11:8). Vilniečius pirmyn stumtelėjo septyni Artūro Jomanto iš eilės pelnyti taškai, kuriuos kiek neutralizavo Dainiaus Šalengos sumestos baudos ir Tado Klimavičiaus tritaškis iš aikštės kampo baigiantis pirmajam kėliniui – 17:21.

Antrąjį kėlinį kauniečiai pradėjo daug sklandžiau: Martynas Pocius įšovė iš toli, Mirza Begičius įmetė iš kelių metrų, o T.Klimavičius pataikė dar vieną tritaškį. Du Milko Bjelicos metimai iš po krepšio lygino rezultatą (25:25), bet įsibėgėjusį „Žalgirį“ buvo sunku sustabdyti: penki M.Browno taškai ir M.Pociaus dvitaškis suteikė šeimininkams 7 taškų pranašumą – 32:25. Po kiek laiko „Lietuvos ryto“ krepšininkai pradėjo rengti rezultatyvesnes atakas, tačiau nesulaikė D.Šalengos, pelniusio 7 taškus iš eilės (40:33). Paskutinėmis antrojo kėlinio minutėmis vilniečių įkvėpimą nugesino Povilo Čukino metimas iš po krepšio ir Manto Kalniečio tritaškis – 45:37.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai pataikė pirmuosius 4 metimus, iš kurių du buvo M.Kalniečio tritaškiai (55:43). Gynyboje tvarkytis Kauno komandai sekėsi sunkiau – pralaimėta atkarpa 0:8 leido svečiams priartėti iki 51:55. Skirtumas padvigubėjo į žaidimą vėl gerai įsiliejus M.Pociui, sumetusiam baudas po M.Bjelicos nesportinės pražangos bei prasiveržimu užbaigusiam ataką – 61:53. Tačiau per likusias pusketvirtos trečiojo kėlinio minučių kauniečių metimai tikslo nebepasiekė, o varžovai pamažu sugebėjo išlyginti rezultatą – 61:61.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje karštakošiškumas ėmė viršų. Nors M.Pocius įmetė tritaškį, o T.Watsonas pridėjo baudą (65:61), tačiau apsigynę žalgiriečiai nesugraibė kelių kamuolių, puolime kelis kartus suklydo ir patys sau trukdė didinti skirtumą. Tuo pasinaudodami vilniečiai, per 6 minutes M.Bjelicai pelnius 6 taškus ir įmetus Martynui Gecevičiui, išsiveržė į priekį 69:68. Komandoms apsikeitus dviem rezultatyviomis atakomis, M.Pociaus tritaškis užvedė Kauno sporto halę – 75:73. Kitos atakos metu T.Watsonas įrideno metimą iš po krepšio, tačiau apmaudžiai neatsikovojus kamuolio paskutiniąją minutę „Žalgiris“ pradėjo tik su minimalia persvara (77:76). Aktyviai žaidęs D.Šalenga dvi atakas paeiliui privertė varžovus prasižengti, pataikė visas keturias baudas bei gynyboje perėmė lemiamą kamuolį, o naudingiausio rungtynių žaidėjo prizą gavęs M.Pocius baudos metimais įtvirtino „Žalgirio“ pergalę – 83:78.

„Žalgiris“: D.Šalenga 18 (6 atk. kam.), M.Pocius 17, M.Brownas 12, T.Watsonas 10 (11 atk. kam.), M.Kalnietis 9, T.Klimavičius 9, P.Čukinas 4, M.Begičius 2, Ž.Janavičius 2.

„Lietuvos rytas“: M.Bjelica 16 (6 atk. kam.), B.Popovičius 16, M.Gecevičius 14, A.Jomantas 11.