BBL sezoną žalgiriečiai pradėjo laimėdami Šiauliuose 0

Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono čempionato starte ŪBIG valdomas Kauno „Žalgiris“ iškovojo pergalę. Po kontrastingų pirmų dviejų kėlinių kauniečiai antroje rungtynių pusėje susitvarkė su užduotimis Šiauliuose. BBL taurės laimėtojai „Šiaulių“ klubą įveikė rezultatu 88:80 (16:34, 30:13, 23:15, 19:18).

Į Saulės miestą nuvyko 12 „Žalgirio“ krepšininkų. Šioms rungtynėms treneriai nusprendė neregistruoti vis dar pilna jėga negalinčio žaisti Artūro Milaknio ir Mirzos Begičiaus, kuris Kaune dirba pagal individualią programą.

Susitikimą taikliu tritaškiu pradėjo aikštės šeimininkai. Apsikeitus klaidomis, „Žalgirio“ taškų kraitį atidarė Marcusas Brownas, kuris irgi pataikė iš toli (3:3), tačiau šiauliečiai atsakė dar pora tikslių metimų – 10:3. Pakiliai rungtyniaudami jie ir toliau didino persvarą (15:5, 20:6). Dainiui Šalengai buvo pavykę sumažinti skirtumą iki vienženklio (15:24), bet pirmojo kėlinio pabaigoje Derrickas Lowas dvitaškiu su pražanga vėl suteikė „Šiauliams“ solidų pranašumą – 34:16.

„Žalgiris“ su tuo nesiruošė taikstytis. Antrojo kėlinio pradžioje jie aktyvia gynyba nokautavo varžovus ir spurtavo 14:0. Sėkmingos atkarpos metu buvo surengti keli greiti antpuoliai, o M.Brownas dar pridėjo ir tritaškį (30:34). Šiauliečiai atsigavo pataikydami tolimą metimą paskutinę atakos sekundę, tačiau iniciatyvos susigrąžinti jiems neleido Travisas Watsonas. Per trejetą minučių jam pelnius 8 taškus ir iš toli įmetus M.Brownui, kauniečiai atsilikinėjo 41:43. Antrąjį kėlinį tritaškiu ir metimu iš arčiau baigė Martynas Pocius, sumažinęs atsilikimą iki minimumo – 46:47.

Po didžiosios pertraukos D.Šalenga tritaškiu metimu pagaliau išvedė „Žalgirį“ į priekį, o įsižaidęs Mantas Kalnietis pelnė 7 taškus (58:55) ir nebeleido šiauliečiams persverti rezultato, nors pastarųjų gretose Deividas Gailius irgi atsakė 7 taškais. T.Watsonas vėl buvo galingas po krepšiu ir po jo 5 taškų, M.Browno pataikytų baudų ir Tado Klimavičiaus dvitaškio, sužaidus 30 minučių, žalgiriečiai pirmavo 69:62.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui Kauno ekipos persvarą didino veržliai žaidęs ir 4 baudas sumetęs M.Pocius, tritaškį pataikęs M.Kalnietis ir T.Watsonas, kuris atkovodamas kamuolius po lentomis įsirašė dvigubą dublį bei padėjo „Žalgiriui“ atsiplėšti 81:68. Šiauliečiai, pasinaudodami dukart skirtomis pražangomis jiems atakuojant iš trijų taškų zonos, dar sugebėjo laimėti atkarpą 14:3, bet T.Watsono 4 taškai mačo pabaigoje įtvirtino žalgiriečių pergalę – 88:80.

„Žalgiris“: T.Watsonas 24 (9/14 dvit., 15 atk. kam., 39 naud. bal.), M.Pocius 14 (9/10 baud.), M.Brownas 14 (3/5 trit.), M.Kalnietis 10, D.Šalenga 10, P.Čukinas 9, T.Klimavičius 5 (9 atk. kam.), Ž.Janavičius 2.

„Šiauliai“: D.Gailius 16, M.Kuzminskas 14, A.Šikšnius 11, D.Lowas 10, V.Volkus 10.