Valmieroje žalgiriečiai šeimininkams vilčių nepaliko 0

ŪBIG valdomas Kauno „Žalgirio“ klubas Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono rungtynėse Latvijoje pademonstravo pavyzdinę gynybą bei sutriuškino Valmieros „Valmiera“ ekipą, kuriai atstovauja Artūras Valeika, rezultatu 74:40 (16:14, 24:8, 16:9, 18:9).

Tai buvo antroji žalgiriečių pergalė BBL pirmenybėse. Rytoj jų laukia dvikova Estijoje su Tartu „Rock“ komanda.

Rotacijos principu Latvijoje penktadienio vakarą nerungtyniavo „Žalgirio“ legionieriai Marcusas Brownas ir Travisas Watsonas, atvykę kartu su komanda ir mačą stebėję nuo atsarginių suolelio.

Susitikimą gražiu dėjimu iš viršaus pradėjo kauniečių vidurio puolėjas Mirza Begičius (2:0), tačiau latviai į tai atsakė dviem tiksliais metimais (5:2). „Žalgiris“ nepasimetė – dar kartą varžovą po krepšiu „išmaudė“ M.Begičius (4:5). Pirmoji ketvirčio pusė nebuvo rezultatyvi – ekipos dažnai klydo, o net ir laisvi metimai tikslo nepasiekdavo. Nepaisant to, žalgiriečių pranašumas po krepšiais abejonių nekėlė ir po Tado Klimavičiaus dvitaškio ir baudų metimų lietuviai įgijo trijų taškų pranašumą (14:11). Ketvirtį taikliu metimu užbaigė Žygimantas Janavičius – 16:14.

Visiškai kitoks buvo antrasis rungtynių ketvirtis. Nors „Valmiera“ jį pradėjo keturiais taškais iš eilės (18:16), vėliau sekė „Žalgirio“ atakų „škvalas“, prieš kurį latviai buvo bejėgiai. Vieną po kito kamuolius į varžovų krepšį metę kauniečiai spurtavo 16:0 bei po M.Begičiaus dėjimo įgijo įtikinamą pranašumą – 32:18. Per likusias kelias minutes „Žalgiris“ dar padidino persvarą, taip žengdamas didelį žingsnį pergalės link – 40:22.

Po pertraukos rungtynių scenarijus kiek priminė pirmąjį ketvirtį – „Žalgiris“ vėl žaidė kiek aktyviau, tačiau per pirmas penkias kėlinio minutes svečiai iš Kauno pelnė vos tris taškus. Laimei, „Valmiera“ krepšininkai tuo nesugebėjo apsinaudoti (43:24). „Žalgirio“ treneris Gintaras Krapikas antroje ketvirčio pusėje leido pasireikšti ir jauniesiems ekipos krepšininkams, kurie vaizdo negadino ir persvarą išsaugojo – 56:31.

Ketvirtąjį kėlinį vėl sėkmingiau pradėjo „Žalgiris“: du baudos metimus įmetė Povilas Butkevičius, vėliau tas pats P.Butkevičius po puikaus Ž.Janavičiaus perdavimo įkrovė kamuolį iš viršaus, padidindamas persvarą. „Žalgiris“ apsukų ir toliau nemažino, o sirgaliams dar vieną gražų epizodą padovanojo Šarūno Vasiliausko ir T.Klimavičiaus tandemas – pastarasis po gynėjo perdavimo ore efektingai įdėjo iš viršaus. Aikštės šeimininkai niekaip nesugebėjo pralaužti „Žalgirio“ gynybos ledų, o kauniečiai žaidė laisvai ir efektingai. Per paskutines porą atakų tritaškį bei metimą iš vidutinio nuotolio įmetė Siim-Sander Vene ir nuskambėjus finaliniam švilpukui žalgiriečiai galėjo pasidžiaugti rezultatu švieslentėje – 74:40.

„Žalgiris“: M.Begičius 11, P.Butkevičius 9 (6 atk. kam.), M.Pocius 9 (6 atk. kam.), A.Juškevičius 8, T.Klimavičius 8 (8 atk. kam.), P.Čukinas 6, Ž.Janavičius 6 (4 rez. perd.), S.Vene 5, D.Šalenga 5, M.Kalnietis 4, A.Milaknis 3, Š.Vasiliauskas 0 (4 rez. perd.).

„Valmiera“: B.Cresnaras 10 (9 atk. kam.), S.Amolins 10, A.Valeika 6.