LKL: „Žalgiris“ iškovojo penktąją pergalę 0

Sutriuškinęs „Šiaulių“ klubą ŪBIG valdomas Kauno „Žalgiris“ vėl tapo vienvaldžiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderiu. Šeštadienį Kauno sporto halėje susitiko dvi iki tol be pralaimėjimų žengusios ir po 4 pergales iškovojusios ekipos. Kauniečiai pamokė Šiaulių „Šiaulių“ krepšininkus laimėdami rungtynes 79:55 (25:15, 17:12, 22:10, 15:18).

Pirmuosius taškus abejoms komandoms pelnė Brownai: šiauliečiams Brandonas įmetė iš vidutinio nuotolio, kauniečiams Marcusas – dvitaškį su bauda. „Šiauliams“ tritaškį pridėjo Derrickas Low (5:3), tačiau tuomet šeimininkai, vedini 7 taškus pelniusio Dainiaus Šalengos, spurtavo 11:0, o dar už poros minučių po M.Browno tolimo metimo ir Mirzos Begičiaus taiklių baudų įgijo dviženklį pranašumą – 21:9. Pirmajam kėliniui einant į pabaigą aikštėje pasirodęs Martynas Pocius dusyk atliko gražius perdavimus, po kurių taškus pelnė Povilas Čukinas ir Travisas Watsonas – 25:15.

Prasidėjus antrajam ketvirčiui kiek aktyvesni buvo šiauliečiai, po Deivido Gailiaus metimo priartėję iki 6 taškų (19:25). Penkias minutes „Žalgiriui“ nepavyko pelnyti taškų iš žaidimo, tačiau T.Watsonas ir M.Brownas buvo taiklūs nuo baudų metimo linijos. Galiausiai D.Šalenga pataikė iš kelių metrų, o M.Kalnietis įmetė tritaškį iš kampo – 34:19. Svečiai atsakė D.Low tritaškiu su bauda bei Mindaugo Kuzminsko dvitaškiu, bet nesulaikė D.Šalengos prie trijų taškų linijos (37:25). Kėlinį galingai baigė M.Pocius, prasiveržęs po krepšiu bei paskutinėmis sekundėmis po puikaus M.Browno perdavimo „įsūdęs“ tritaškį – 42:27.

Iškart po didžiosios pertraukos skirtumas perkopė ir 20 taškų ribą, kai iš toli su pražanga pataikė M.Brownas bei M.Begičius pataisė netaiklų Marcuso metimą (48:27). Galingai po krepšiais grūmęsis T.Watsonas pridėjo 4 taškus (52:30), tačiau vėliau rezultatyvios atakos tapo retesnės. Kita vertus, žalgiriečiai puikiai dirbo gynyboje ir per paskutines 3 kėlinio minutes savo darbo vaisius įtvirtino švieslentėje. M.Pocius prasiveržė po krepšiu, Šarūnas Vasiliauskas pakabino kamuolį Tado Klimavičiaus dėjimui, o Artūras Milaknis ir M.Pocius tritaškiais padidino persvarą – 64:37.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje savo varžovą „apžaidė“ P.Čukinas, į tai 4 taškais atsakė Mindaugas Žukauskas, tačiau kamuolį perėmęs M.Pocius dėjimu sudrebino šiauliečių krepšį, o A.Milaknis įmetė dar vieną tritaškį – 71:43. Iki kito taiklaus Artūro metimo praėjo 2 minutės, bet ir jis padidino skirtumą (74:45). Nerezultatyviose paskutinėse minutėse labiausiai išsiskyrė Š.Vasiliauskas, pelnęs 4 taškus. Galutinis rezultatas – 79:55.

„Žalgiris“: M.Brownas 14 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), D.Šalenga 12, M.Pocius 12, A.Milaknis 10 (5 atk. kam.), T.Watsonas 10 (9 atk. kam.), M.Kalnietis 5 (8 atk. kam.), M.Begičius 4, P.Čukinas 4, Š.Vasiliauskas 4, T.Klimavičius 4.

„Šiauliai“: D.Low 15, R.Grafs 8 (8 atk. kam.), D.Gailius 6.