Baltijos lygoje „Žalgiris“ iškovojo devintąją pergalę (FOTO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šeštadienio vakarą po atkaklios kovos įveikė Estijos Tartu „Rock“ komandą (73:68) bei iškovojo jau devintąją pergalę Baltijos krepšinio lygoje (BBL). Tai žalgiriečiams leido išsaugoti pirmąją poziciją turnyrinėje lentelėje.Nuotraukos iš rungtynių – Žalgiris.lt foto galerijoje.
Mačui šį kartą nebuvo registruoti gynėjai Marcusas Brownas bei Šarūnas Vasiliauskas.

Susitikimą žalgiriečiai pradėjo vangiai – atakoms trūko aštrumo, o gynyboje buvo klystama dažniau nei reikėtų. Po Janaro Taltso penktojo taško iš eilės „Rock“ pirmavo 5:2, tuo tarpu įpusėjus kėliniui po varžovų dėjimo kauniečių deficitas buvo jau 8 taškai (2:10). Savo veiksmus aikštelės šeimininkai suaktyvino antroje ketvirčio pusėje, kai po Martyno Pociaus inicijuoto spurto 8:0 išlygino rezultatą (10:10). Nepaisant to, prabėgus vos minutei estai vėl nutolo (15:10). Tik šį kartą „Žalgirio“ atsakas buvo įspūdingesnis: Dainius Šalenga pelnė devintąjį tašką iš eilės, Povilas Čukinas du kartus taikliai metė iš vidutinio nuotolio, o rezultatas švieslentėje jau nuteikiantis optimistiškai – 21:15. Nors paskutinę ataką „Rock“ užbaigė tiksliais baudų metimais, po pirmųjų dešimties minučių pirmavo „Žalgiris“ – 21:17.

Estų dvitaškiu startavo antrasis ketvirtis (19:21), tačiau Mantas Kalnietis pataikė iš toli, D.Šalenga bei A.Juškevičius pridėjo po dvitaškį, o „Žalgiris“ kiek nutolo – 28:21. Tokia įvykiu eiga akivaizdžiai nepatiko „Rock“ trenerių štabui, kuris netruko paprašyti minutės pertraukėles. Po jos lyderio vaidmens svečių gretose ėmėsi anksčiau Rygos „Barons“ marškinėlius vilkėjęs legionierius Todas Abernethy. Jam pelnius 7 taškus iš eilės „Rock“ vėl grėsmingai priartėjo – 28:30. Nors Mirza Begičius sumetė baudas (32:28), J.Talto tolimas šūvis privertė minutės atokvėpio prašyti jau „Žalgirio“ strategą Gintarą Krapiką (32:31). Pokalbiui su auklėtiniais minutės G.Krapikui tikriausiai pakako, nes žalgiriečiai vėl pradėjo darbuotis žymiai agresyviau ir tiksliau bei po M.Pociaus baudų metimų ir Artūro Milaknio tritaškio vėl nutolo – 39:33. Savo antrąjį tolimą metimą realizavus M.Kalniečiui komandas skyrė beveik dviženklis skirtumas (44:35), tačiau nuo paskutinio „Rock“ išpuolio kauniečiams apsiginti nepavyko – 44:38.

Rungtynių scenarijus liko nepakitęs ir po didžiosios pertraukos. Į kiekvieną taiklią svečių ataką žalgiriečiai atsakydavo tuo pačiu, taip sužaidus tris minutes trečiajame ketvirtyje po Traviso Watsono pirmųjų taškų „Žalgiris“ pirmavo rezultatu 46:41. Vienu metu estai priartėjo iki minimumo (46:47), tačiau M.Pocius ir Tadas Klimavičius tiksliai užbaigė atakas bei persvarą kiek padidino (51:48), o iš viršaus įdėjus P.Čukinui „Žalgiris“ susigražino penkių taškų pranašumą – 54:49. Deja, paskutinę kėlinio minutę žalgiriečiams puolime pasižymėti nepavyko, tuo tarpu „Rock“ pataikė dvitaškį ir prieš lemiamas dešimt minučių buvo išsaugoję viltis pakovoti dėl pergalės – 51:54.

Labai nervingai ir banguotai susiklostė lemiamos rungtynių atkarpos pradžia. Per pirmas keturias ketvirčio minutes komandos pelnė vos po du taškus, o „Žalgiris“ liko be penktąją pražangą užsidirbusio vidurio puolėjo P.Čukino. Įpusėjus kėliniui labai svarbų tolimą metimą pataikė „Žalgirio“ kapitonas D.Šalenga, po ilgesnės pertraukos padidindamas persvarą iki penkių taškų (60:55) bei pakeldamas nuotaiką susirinkusiems aistruoliams. Vis tik kauniečiams džiaugtis teko neilgai, per dvi kitas minutes krepšys vėl buvo lyg užrištas, o estai priartėjo iki minimumo – 59:60. Po dar vienos G.Krapiko paprašytos minutės pertraukėlės „Žalgiris“ pakilo į lemiamą šturmą – D.Šalenga sumetė baudas, T.Watsonas pats atkovojo kamuolį ir pataikė iš po krepšio, tuo tarpu skirtumas vėl šoktelėjo (64:59). Nepaisant to, gynyboje ir toliau nesisekė (64:60), maža to, dėl penkių pražangų ant suoliuko teko atsisėsti T.Watsonui. Atmosfera halėje akivaizdžiai pagerėjo prasidėjus paskutinei pagrindinio laiko minutei, kai M.Kalnietis veržėsi link krepšio, išprovokavo pražangą ir sumetė baudas (67:60). Estai rankų nuleisti nesiruošė ir skirtumą sumažino (64:67), tačiau šaltakraujiškai realizuoti M.Kalniečio ir M.Pociaus baudų metimai galutinai padėjo tašką susitikime bei leido „Žalgiriui“ iškovoti jau devintąją pergalę Baltijos krepšinio lygoje. Galutinis rezultatas – 73:68.

„Žalgiris“: D.Šalenga 20, M.Pocius 19, M.Kalnietis 10, P.Čukinas 6, T.Watsonas 5 (10 atk. kam.), T.Klimavičius 4 (5 atk. kam.), M.Begičius 4 (4 atk.kam.), A.Milaknis 3, A.Juškevičius 2.

„Rock”: J.Taltsas 20 (6 atk.kam.), S.Morrisonas 14 (6 atk. kam.), T.Abernethy 12 (8 atk. kam., 6 rez. perd.).