Ispanijoje – skaudi „Regal FC Barcelona“ pamoka (FOTO) 0

Eurolygos A grupės aštuntojo turo rungtynės Barselonoje labai nesėkmingai susiklostė Kauno „Žalgirio“ ekipai. Susitikimą neblogai pradėję kauniečiai vėliau ėmė strigti „Regal FC Barcelona“ gynybos gniaužtuose bei leidę šiems pajausti žaidimo ritmą buvo skaudžiai nubausti – 55:89.

Nuotraukos iš rungtynių – Žalgiris.lt foto galerijoje.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie sužaidus tris minutes pirmavo rezultatu 6:0. Pirmuosius taškus žalgiriečiams įpusėjus ketvirčiui pelnė kapitonas Dainius Šalenga, greitą ataką užbaigęs dėjimu į krepšį (2:6). Nepaisant to, labiau priartėti svečiams iš Lietuvos nepavyko – dar dvi žaibiškos aikštelės šeimininkų atakos ir Gintaras Krapikas buvo priverstas prašyti pirmosios minutės pertraukėlės (2:10). Nors po jos pirmoji ataka nepavyko, nes kamuolys iš rankų išslydo Travisui Watsonui, kitos dvi baigėsi Manto Kalniečio tiksliais reidais, o tai leido akivaizdžiai pagerinti situaciją (6:10). Ir tai dar nebuvo viskas, po D.Šalengos tritaškio bei lengvų T.Watsono taškų po idealaus Ado Juškevičiaus perdavimo, ekipas skyrė vos taškas – 11:12. Iki ketvirčio pabaigos likus kiek daugiau nei dviems minutėms D.Šalenga baudų metimais pirmą kartą persvėrė rezultatą – 13:12. Ispanams spurtavus 8:0 žalgiriečių deficitas vienu metu buvo pasiekęs 7 taškų ribą (13:20), tačiau po Marcuso Browno reido su lyg ketvirčio finaline sirena „Žalgiris“ vėl atsidūrė visai šalia varžovų – 17:20.

Antroji susitikimo atkarpa startavo apylygiai. Po M.Browno ir Martyno Pociaus reidų bei galingo T.Watsono dėjimo „Žalgiris“ atsilikinėjo vos dviem taškais (23:25). Deja, pratęsti sėkmingai pradėto darbo kauniečiams nepavyko – šeimininkai padidino apsukas ir po lengvų taškų iš arti kėlinio viduryje pirmavo 32:24. T.Watsono atsakas į tai buvo verpstė po krepšiu bei taiklus dvitaškis metimas (26:32), tačiau šeimininkų surengto atakų škvalo sustabdyti žalgiriečiams nepavyko ir atkarpą pralaimėjus 0:14 šie nutolo – 26:46. Situacijos nepakeitė ir prieš didžiąją pertrauką „taškų badą“ nutraukęs M.Kalnietis (28:46).

Trečiojo kėlinio pirmosios minutės pilnai atspindėjo įvykius pirmojo ketvirčio pradžioje – varžovai pirmieji surengė kelias tikslias atakas, o žalgiriečių taškų sąskaitą vėl atidarė būtent D.Šalenga (31:50). Du taškus pridėjus T.Watsonui, komandas skyrė 17 taškų (33:50), tačiau labiau priartėti tituluotieji šeimininkai neleido ir išsaugojo saugų pranašumą (54:34). Rungtynių scenarijus nesikeitė ir įpusėjus kėliniui – žalgiriečiai ir toliau strigo ispanų gynybos gniaužtuose, tuo tarpu varžovai pataikydavo net iš sudėtingų situacijų, vis didindami atotrūkį. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei katalonų pranašumas abejonių nekėlė – 67:35. Situaciją kiek pakeisti pamėgino pirmuosius taškus pelnęs Mirza Begičius (37:67), tačiau svečiai sustoti neketino ir prieš paskutines dešimt minučių pirmavo įtikinamai – 69:37.

Paskutinėje mačo atkarpoje G.Krapikas, suprasdamas, jog situacijos iš esmės pakeisti nepavyks, leido pasireikšti ir įprastai mažiau žaidžiantiems Artūrui Milakniui, Siim-Sander Vene bei Povilui Butkevičiui. Kėliniui įpusėjus S.Vene pataikė vieną metimą nuo baudų metimų linijos (45:76), tačiau kur kas labiau patyrusios ispanų žvaigždės nusileisti neketino bei toliau didino persvarą. Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei dviems minutėms katalonų persvara pasiekė ir 40 taškų ribą (85:45). Su tuo nenorėjo taikytis puolėjai T.Klimavičius ir T.Watsonas, jų pastangų puolime dėka skirtumas kiek aptirpo (52:85). Paskutinę minutę rezultatyvumu vėl pasižymėjo T.Watsonas, tašką pridėjo S.Vene, nepaisant to, aidint finaliniam švilpukui aštuntąją pergalę šventė „Regal FC Barcelona“ – 89:55.

„Žalgiris“: T.Watsonas 17 (14 atk. kam.), D.Šalenga 10, M.Kalnietis 9, M.Begičius 5, M.Brownas 4, S.Vene 3, M.Pocius 2, T.Klimavičius 2, P.Butkevičius 2, A.Milaknis 1.

„Regal FC Barcelona“: P.Mickaelis 14, J.Navarro 13, T.Morrisas 11, B.Ndongas 10.