Eurolygos jaunių atrankiniame turnyro starte „Žalgiris“ įveikė „Montepaschi“ 0

Sekmadienį Romoje startavo aštuonių komandų turnyras, kurio nugalėtojas pateks į Eurolygos finalinio ketverto metu vyksiantį pagrindinį jaunių turnyrą. Pirmajame A grupės mače Kauno „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai (gimę 1992 m. ir vėliau) buvo pajėgesni už Sienos „Montepaschi“ bendraamžius rezultatu 80:65 (31:20, 16:16, 17:19, 16:10).

Sienos krepšininkai pirmavo tik pačioje rungtynių pradžioje (2:0, 4:3). Dovydui Redikui pelnius 5 taškus iš eilės, žalgiriečiai išsiveržė į priekį 8:4, o Rolandui Jakštui sumetus visas 6 baudas bei pridėjus dvitaškį, skirtumas padvigubėjo – 18:10. Lietuviai dar labiau padidino persvarą, kai sėkmingai nuo atsarginių suolelio į žaidimą įsitraukė penkiolikmetis 200 cm ūgio Augustinas Jankaitis, puolime pataisęs net tris komandos draugų netaiklius metimus (29:14). Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą „Montepaschi“ sugebėjo atsilikimą kiek sumažinti, kai du tritaškius iš eilės įmetė Diego Monaldi – 31:20.

Antrąjį ketvirtį sėkmingai pradėjo Tauras Jogėla. Jis pataikė tritaškį bei, kartu su A.Jankaičiu pridėjęs po dvitaškį su bauda, padidino „Žalgirio“ pranašumą iki 20 taškų – 40:20. Italai nepasidavė ir suaktyvinę gynybą ėmė artėti. Tam pačiam D.Monaldi pelnius dar 6 taškus, „Žalgirio“ persvara sumenko perpus (40:30). Visgi, prieš pat didžiąją pertrauką lietuvaičiai atkuto ir, Edgarui Ulanovui pelnius 5 taškus, išėjo ilsėtis švieslentėje degant skaičiams 47:36.

Trečiojo kėlinio pirmąsias penkias minutes žalgiriečiai išlaikė 10-13 taškų pranašumą (50:38,  po R.Jakšto keturių taškų – 57:46), bet Sienos ekipa vėl sugebėjo svečius sukaustyti gynybos gniaužtuose, o Giorgio Sgobbai pelnius 6 taškus iš eilės ir priartėti iki 2 taškų (55:57). Tačiau visas italų darbas nuėjo perniek, kai paskutinę kėlinio minutę po tritaškį pataikė Dovydas Redikas ir Tomas Lekūnas – 64:55.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Montepaschi“ įkarštį ką nors pakeisti rungtynėse malšino E.Ulanovas. 196 cm ūgio puolėjas sumetė 6 baudas iš eilės bei dėjimu sugniuždė varžovus (73:59). Dar 4 taškus pridėjus T.Jogėlai (77:59), Sienos ekipa kapituliavo. „Žalgiris“ įsirašė pirmąją pergalę rezultatu 80:65.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 15, D.Redikas 15 (5 rez. perd., 3 per. kam.), R.Jakštas 13 (11 atk. kam., 25 naud. bal.), A.Jankaitis 11 (11 atk. kam.), T.Jogėla 10, K.Vecvagars 6, E.Mockevičius 5 (7 atk. kam.), T.Lekūnas 5.

„Montepaschi“: D.Monaldi 23, N.Sabbatino 13, G.Sgobba 10.

Šiandien vakare 20.00 val. mūsiškiai sužais dar vienas rungtynes – varžove bus šveicarų ekipa Friburgo „Benetton“. Rytoj 16.00 val. žalgiriečiai grupės varžybas užbaigs dvikova su šeimininkų komanda „Stella Azzurra“.

Grupių nugalėtojai antradienį susitiks finale, kuriame grumsis dėl vienintelio tiesioginio kelialapio į pagrindines varžybas. Eurolygos finalinio ketverto metu Paryžiuje vyksiančiame turnyre vietą jau turi užsitikrinę praėjusių metų čempionai Belgrado FMP krepšininkai. Jei jiems pavyktų laimėti ir atrankinį Romos turnyrą, finale rungtyniavusi komanda turėtų nemenkus šansus sulaukti vardinio kvietimo į gegužės pradžioje vyksiantį pagrindinį turnyrą. Paryžiuje be FMP ir keturių atrankinių turnyrų nugalėtojų rungtyniaus ir trys pagal vardinius kvietimus pakviestos ekipos.