R.Butauto debiutas pažymėtas lengva pergale 0

Ramūnui Butautui debiutas Kauno „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio pareigose susiklostė sklandžiai – užtikrintai bei disciplinuotai visų rungtynių metu žaidę žalgiriečiai lengvai nugalėjo Vilniaus „Sakalų“ krepšininkus (88:54), Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovodami devintąją pergalę iš tiek pat galimų.

Nors susitikimą taikliu dvitaškiu pradėjo svečiai (2:0), „Žalgiris“ surengė spurtą 8:0 ir po Dainiaus Šalengos bei Tado Klimavičiaus dėjimų pirmavo rezultatu 8:2. Vilniečiai sugebėjo suregzti kelias tikslias atakas (8:10), tačiau įpusėjus kėliniui pirmuosius taškus pelnė Mantas Kalnietis, persvarą padidindamas iki keturių taškų (12:8). Atkakli kova vyko ir toliau – Travisas Watsonas sudrebino „Sakalų“ krepšį dėjimu (14:10), nepaisant to, svečiai nesiruošė pasiduoti ir po Gintaro Leonavičiaus šūvio rezultatą išlygino (14:14). Situacija iš esmės nepasikeitė iki pat pirmojo ketvirčio pabaigos, kurią užbaigė tikslūs Tado Klimavičiaus baudų metimai (21:16).

Kiek sėkmingiau antrąjį ketvirtį pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie Martynui Pociui pelnius du taškus su pražanga pirmavo 26:19, o pasižymėjus Adui Juškevičiui turėjo jau devynių taškų pranašumą (28:19). Svečiai atsakė tritaškiu (21:28), tačiau ir toliau itin aktyvus puolime buvo M.Pocius, pridėjęs dar du taškus su pražanga (31:21). Kad ir kaip stengėsi vilniečiai neleisti žalgiriečiams atsiplėšti, T.Watsonui pelnius dvitaškį, o po akimirkos galingai įkrovus kamuolį iš viršaus, „Žalgirio“ persvara išaugo iki rekordinės – 37:23. Kėliniui artėjant prie pabaigos „Žalgiris“ apsukų nemažino – po M.Kalniečio perdavimo tritaškį į vilniečių krepšį smeigė Šarūnas Vasiliauskas, taip tik padidindamas pranašumą (42:26). Ir tai dar nebuvo viskas, prabėgus minutei iš tolimos distancijos neklydo M.Kalnietis, o paskutines dvi atakas atitinkamai tritaškiu bei dvitaškiu užbaigė Artūras Milaknis, leisdamas kauniečiams turėti saugią persvarą prieš antrąją mačo dalį (50:28).

Ir po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkai apsukų nemažino, vis didindami persvarą. Įpusėjus kėliniui, po T.Klimavičiaus dvitaškio bei penkių T.Watsono taškų iš eilės, „Žalgiris“ pirmavo jau 26 taškais (58:32). Nors svečiai atsakė metimu iš po krepšio, M.Pocius taikliai metė iš toli, prabėgus akimirkai pridėjo dvitaškį, pagilindamas „Sakalų“ krizę (63:35). Ir tai dar nebuvo pabaiga – pasižymėjus Povilui Butkevičiui ir Adui Juškevičiui ekipas skyrė jau triuškinantis 31 taškas (66:35), o aidint ketvirčio finalinei sirenai „Žalgiris“ pirmavo 72:41.

Paskutinės dešimt rungtynių minučių tebuvo formalumas, o R.Butautas ir toliau negailėjo žaidimo laiko jauniesiems „Žalgirio“ talentams. 33-ąją susitikimo minutę penktąjį rezultatyvų perdavimą atlikus M.Kalniečiui bei aštuntąjį tašką pelnius A.Juškevičiui kauniečiai pirmavo rezultatu 74:43. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus kiek daugiau nei trims minutėms žalgiriečių persvara dar išaugo, kai M.Kalniečio, A.Juškevičiaus bei A.Milaknio dėka šeimininkai spurtavo 6:0 (80:46). Susitikimo scenarijus nepasikeitė iki pat finalinio arbitro švilpuko, o jam skambant R.Butauto auklėtiniai galėjo džiaugtis pelnytai iškovota devintąja pergale – 88:54.

„Žalgiris“: M.Pocius 17 (4 atk. kam., 2 rez. perd.), M.Kalnietis 13 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), T.Watsonas 12 (7 atk. kam.), A.Milaknis 11, A.Juškevičius 9 (4 atk. kam.), D.Šalenga 7 (2 rez. perd.), T.Klimavičius 6 (5 atk. kam.), Š.Vasiliauskas 6, M.Begičius 5 (3 atk. kam.), P.Butkevičius 2 (6 atk. kam.).

„Sakalai”: G.Leonavičius 13, O.Varanauskas 12, P.Joneliūnas 11 (6 atk. kam.).