Užtikrinta pergalė prieš „Cibona“ išsaugojo „Žalgirio“ viltis patekti į kitą etapą (FOTO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį itin svarbiose Eurolygos A grupės devintojo turo rungtynėse susitiko su Kroatijos Zagrebo „Cibona“ ekipa. Žalgiriečiai nuo pat pirmų minučių kontroliavo mačo eigą bei iškovojo įtikinamą pergalę – 68:61.

Nuotraukos iš rungtynių – Žalgiris.lt foto galerijoje.

Susitikimą aikštelės šeimininkai pradėjo galingai: Tadas Klimavičius jau pirmąją ataką užbaigė tiksliu tolimu metimu paskutinę atakos sekundę (3:0), Travisas Watsonas gavęs juvelyrinį perdavimą neklydo iš arti (5:0), Tadas Klimavičius privertė varžovus užsidirbti nesportinę pražangą ir šaltakraujiškai sumetė baudas (7:0), T.Watsonas rezultatyviai užbaigė dar dvi atakas, o po Manto Kalniečio metimo „Žalgiris“ pirmavo jau 13 taškų – 13:0. Po tokio šalto dušo svečių strategas Velimiras Perasovičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Išklausę trenerių nurodymus svečiai kiek atsigavo (4:13), tačiau įpusėjus kėliniui nuo baudų metimų linijos neklydo Dainius Šalenga (15:4). Kauniečiai ir toliau nemažino apsukų – sužaidus septynias minutes po penkių Marcuso Browno taškų iš eilės ekipas skyrė jau 16 taškų (22:6). Situacija nepasikeitė iki pat ketvirčio pabaigos, prieš kurią baudas sumetė Šarūnas Vasiliauskas (24:8). Nors paskutiniai žodį pirmajame kėlinyje tarė svečiai, „Žalgirio“ pranašumas po pirmųjų dešimties minučių abejonių nekėlė – 24:10.

Ne mažiau įspūdingai aistruolių gausiai palaikomi šeimininkai pradėjo ir antrąjį ketvirtį. Tadui Klimavičiui tiksliai šovus iš toli, o Mirzai Begičiui gražiai suklaidinus varžovą bei pelnius du taškus, „Žalgirio“ persvara išaugo iki 17 taškų (29:12). Tuo apsiriboti kauniečiai nenorėjo – M.Brownas netrukus varžovus nubaudė tolimu metimu, po minutės D.Šalenga išnaudojo dvi savo progas, taip dar padidindamas pranašumą – 37:18. Disciplinuotai rungtyniavę žalgiriečiai nesustojo ir toliau – po dar vieno D.Šalengos reido „Žalgirio“ persvara pasiekė jau 20 taškų ribą (39:19). Prieš ilgąją pertrauką kroatams pavyko surengti du rezultatyvius išpuolius, nepaisant to, po pirmosios susitikimo dalies „Žalgiris“ turėjo solidžią persvarą – 39:23.

Kur kas sėkmingiau trečiąjį ketvirtį pradėjo kroatai, kurie realizavę kelis tolimus metimus net neįpusėjus kėliniui priartėjo iki pavojingos ribos – 32:41 bei privertė R.Butautą prašyti pirmosios minutės pertraukėlės. Po jos žalgiriečiai greitai vėl pajuto žaidimo ritmą: M.Begičius įkrovė kamuolį iš viršaus, M.Brownas paliktas laisvas neklydo iš tolimos distancijos, o T.Klimavičiui pelnius du taškus su pražanga susirinkę aistruoliai galėjo lengviau atsikvėpti – 7:0 laimėta atkarpa pranašumą leido padidinti iki 49:32.  Tiesa, baltos vėliavos anksčiau laiko „Cibona“ krepšininkai kelti nebuvo linkę – du jų tritaškiai R.Butautą privertė prašyti dar vieno minutės pasitarimo (51:40). Po jo kauniečiai vėl suaktyvino veiksmus, o tai leido ne tik padidinti persvarą, tačiau ir priversti Lukšą Andričių prasižengti penktąjį kartą. Prieš lemiamas dešimt minučių „Žalgiris“ pirmavo rezultatu 54:40.

Nors pirmieji taškus ketvirtajame ketvirtyje pelnė svečiai iš Zagrebo (42:54), aikštelės šeimininkai netrukus pademonstravo, kodėl Kauno sporto halė yra tituluojama Lietuvos krepšinio Meka. Triukšmingai aistruolių palaikomi žalgiriečiai per dvi minutes sugebėjo pelnyti aštuonis taškus ir po tritaškį į kroatų krepšį įmetus M.Brownui bei M.Kalniečiui vėl nutolo – 62:44. „Cibona“ į tai atsakė tritaškiu, tačiau po varžovų krepšiu ir toliau nesulaikomas buvo T.Watsonas (64:46). Deja, kėlinio viduryje, kovodamas dėl kamuolio, T.Watsonas gavo čiurnos traumą bei lydimas gausių aplodismentų buvo priverstas aikštelę palikti. Likus kiek daugiau nei dviems minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos „Cibona“ dėl pražangų limito prarado dar vieną krepšininką – Mariną Rožičių. Tuo netruko pasinaudoti estas Siim-Sander Vene, „Žalgirio“ pranašumą padidindamas iki 68:55. Paskutines minutes kiek sėkmingiau sužaidė kroatai, tačiau aidint finalinei sirenai džiūgavo „Žalgiris“ – 68:61.

„Žalgiris“: M.Brownas 20, T.Klimavičius 12 (8 atk. kam.), D.Šalenga 11 (7 atk. kam.), T.Watsonas 10 (8 atk. kam.), M.Begičius 6 (3 atk. kam.), M.Kalnietis 5 (3 atk. kam., 3 rez. perd.), Š.Vasiliauskas 2, S.Vene 2.

„Cibona”: M.Tomas 18, M.Rozičius 11, V.Princas 11.