Jaunieji žalgiriečiai įveikė „Pieno žvaigždes“ 0

Šeštadienį Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ jaunieji krepšininkai Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) įveikė vienus pirmenybių favoritų Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ žaidėjus (102:91) bei į savo sąskaitą įsirašė penktąją pergalę.

Susitikimą tiksliu dvitaškiu pradėjo Adomas Drungilas (2:0), tačiau svečiai surengė nedidelį spurtą 10:2 bei įgijo šešių taškų pranašumą (10:4). Sužaidus keturias minutes A.Drungilas tiksliai šovė iš toli, kiek sumažindamas atsilikimą (7:10). Ir toliau žalgiriečiai lipo pasvaliečiams ant kulnų, tačiau labiau patyrę varžovai po pirmųjų dešimties minučių pirmavo rezultatu 25:17.

Antrasis ketvirtis startavo Arūno Sakalausko tolimu metimu (20:25), kuris tokiu būdu inicijavo kauniečių spurtą 9:2 bei leido priartėti iki minimumo (26:27). Vis tik „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai nesiruošė jauniesiems žalgiriečiams pilnai atiduoti iniciatyvos ir po kelių tikslių atakų vėl kiek nutolo – 34:26. Rokui Čepanoniui pataikius dvitaškį ekipas vėl skyrė tik trys taškai (33:36), tačiau pasibaigus pirmajai susitikimo pusei „Pieno žvaigždės“, dėka kiek sėkmingiau sužaistos antrojo kėlinio pabaigos, turėjo aštuonių taškų pranašumą – 48:40.

Nors trečiojo ketvirčio pradžia artimiausiai „Žalgirio“ pamainai lengvo pasivaikščiojimo nežadėjo (42:55), Arūno Visocko auklėtiniai per minutės pertraukėlę išklausę trenerio nurodymus susiėmė, pradėjo žaisti kiek agresyviau ir po A.Drungilo metimo iš vidutinio nuotolio kėlinio viduryje sumažino skirtumą iki 53:59. Ir toliau aikštelėje vyko nuožmi kova, o itin sėkmingai žalgiriečiams susiklostė paskutinės kelios minutės, per kurias surengtas spurtas 13:0 leido po ilgos pertraukos išsiveržti į priekį – 71:68.

Kiek aktyviau lemiamą rungtynių atkarpą pradėjo „Pieno žvaigždės“, kurios ketvirtajame ketvirtyje sužaidus keturias minutes pirmavo minimalia persvara (79:78). Po akimirkos svečiai pirmavo jau keturiais taškais (82:78), tačiau R.Čepanonio bei Haroldo Venskaus pastangų dėka aikštelės šeimininkams pavyko perimti ne tik iniciatyvą, tačiau ir išsiveržti į priekį – 85:82. Ir tai dar nebuvo pabaiga – Marius Grigonis bei A.Sakalauskas išnaudojo savo progas ir iki pagrindinio laiko pabaigos likus dviems minutėms „Žalgiris-Sabonio mokykla“ pirmavo jau devyniais taškais (93:84). Svečiai dar mėgino įvykius pakreipti sau naudinga linkme, tačiau žalgiriečiai užtikrintai sužaidė mačo pabaigą bei šventė pelnytą pergalę rezultatu 102:91.

„Žalgiris“: A.Drungilas 25 (11 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Sakalauskas 17, H.Venskus 14, M.Grigonis 11 (5 atk. kam.), R.Čepanonis 10, K.Babkauskas 10 (5 rez. perd.), R.Jakštas 6, M.Kupšas 5, T.Jogėla 4.

„Pieno žvaigždės“: Ž.Valuckis 26, M.Binza 20.