„Žalgiris“ užtikrintai įveikė ir „Šiaulius“ (VIDEO) 0

Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito divizione Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ir toliau nesustabdomi. Sekmadienį žalgiriečiai be didesnių problemų nugalėjo Antano Sireikos treniruojamus „Šiaulius“ (86:77) bei į savo sąskaitą įsirašė jau 11-ąją pergalę.

Susitikimą kiek aktyviau pradėjo šiauliečiai, kurie surengė tris tikslias atakas bei įgijo septynių taškų pranašumą (7:0). Pirmuosius taškus „Žalgiriui“ baudų metimais pelnė Mirza Begičius (2:7), tačiau šiauliečiai ir toliau nemažino apsukų bei įpusėjus kėliniui pirmavo 11:4. Po Povilo Butkevičiaus dvitaškio skirtumas kiek aptirpo (8:14), vis tik A.Sireikos auklėtiniai ir toliau žaidė pavyzdingai, po nedidelio spurto padidindami pranašumą iki 22:10. Ketvirčio pabaigoje puolime iniciatyvos ėmėsi Artūras Milaknis, kurio trys taškai po pirmųjų dešimties minučių svečiams neleido išsaugoti dviženklės persvaros – 22:13.

Antrąją susitikimo atkarpą kur kas akyviau pradėjo Ramūno Butauto treniruojami žalgiriečiai, kurių gretose dvitaškiu pasižymėjo Siim-Sander Vene, o net tris atakas, tarp kurių ir vieną iš tolimos distancijos, tiksliai užbaigė Tadas Klimavičius, visus kartus pasižymėjęs po komandos naujoko Aleksandro Čapino perdavimų. (22:26). A.Čapinui pačiam tiksliai šovus iš toli, ekipas skyrė vos taškas (25:26), o po dar vieno jo tolimo metimo bei S.Vene taškų, „Žalgiris“ pirmą kartą išsiveržį į priekį – 31:29. Aurimas Šikšnius į tai atsakė viena tikslia bauda (30:31), tačiau Šarūno Vasiliausko tritaškis bei Manto Kalniečio reidas, šeimininkų persvarą dar labiau įtvirtino – 36:30. Sirgalių džiaugsmui, kauniečiai ir toliau žaidė disciplinuotai, o antrąjį ketvirtį užbaigė trimis tiksliais Ado Juškevičiaus baudų metimais, bei po pirmosios susitikimo dalies pirmavo užtikrintai – 44:33.

Po ilgosios pertraukos rungtynių scenarijus nė kiek nepasikeitė – „Žalgiris“ ir toliau dominavo bei didino persvarą. Per dvi pirmas trečiojo kėlinio minutes S.Vene savo sąskaitą papildė dviem, o M.Begičius – penkiais taškais, tuo tarpu Baltijos taurės laimėtojai nutolo jau iki 51:35. A.Juškevičiui išnaudojus savo progą iš tolimos distancijos, skirtumas dar kiek išaugo – 56:37. Nepaisant visų svečių iš Saulės miesto pastangų, skirtumas nemažėjo, priešingai – didėjo. Sužaidus 37 minutes Š.Vasiliauskas realizavo dar vieną tritaškį, leisdamas „Žalgiriui“ įgyti 20 taškų pranašumą – 61:41. Dar gražesnė buvo trečiojo kėlinio pabaigoje, kai A.Čapinas pozicinėje atakoje puikiai pamatė P.Butkevičių, kuris po slovėno perdavimo kamuolį ore gražiai įkrovė iš viršaus, padėdamas tašką trečiajam ketvirčiui – 68:45.

Paskutinės rungtynių atkarpos pradžioje komandos vis apsikeisdavo tiksliomis atakomis, o itin aktyvūs žalgiriečių gretose buvo Martynas Pocius bei A.Čapinas – po jų tritaškių švieslentėje degė skaičiai 78:56. R.Butautas ir toliau negailėjo žaidybinio laiko komandos jauniesiems talentams, kurie įrodinėjo, jog šiauliečiai jiems tikrai nėra per aukštas lygis. S.Vene į savo sąskaitą įsirašius 15-ąjį tašką „Žalgiris“ pirmavo rezultatu 82:59 ir nors paskutinėmis minutėmis šiauliečiai kiek priartėjo, aidint finaliniam švilpukui kauniečiai šventė eilinę pergalę – 86:77.

„Žalgiris“: S.Vene 15 (3 rez. perd., 3 atk. kam.), M.Begičius 15 (4 atk. kam.), A.Čapinas 14 (9 rez. perd.), T.Klimavičius 9 (4 atk. kam.), M.Pocius 7, Š.Vasiliauskas 6 (2 rez. perd.), A.Juškevičius 6 (3 atk. kam.), P.Butkevičius 6 (4 atk. kam.), M.Kalnietis 5 (2 rez. perd.), A.Milaknis 3 (3 atk. kam., 2 rez. perd.).

„Šiauliai”: D.Lowas 22, V.Šarakauskas 18, V.Pauliukėnas 11.

Rungtynių vaizdai ir Ramūno Butauto bei Antano Sireikos komentarai BasketNews.lt reportaže: