BBL: žalgiriečiai pralaimėjo Latvijos čempionams 0

Tryliktosios rungtynės Baltijos krepšinio lygoje (BBL) Kauno „Žalgirio“ krepšininkams neatnešė sėkmės. Ventspilyje kauniečiai nusileido „Ventspils“ ekipai rezultatu 80:94 (21:25, 17:22, 18:22, 24:25). Tai buvo antrasis „Žalgirio“ pralaimėjimas BBL pirmenybėse.

Be Dainiaus Šalengos, Traviso Watsono ir Povilo Butkevičiaus į Latviją išvykę žalgiriečiai rytoj Liepojoje susitiks su vietos „Lauvas“ komanda.

Taškų sąskaitą mače Ventspilyje dvitaškiu atidarė Mirza Begičius. Nors Marcusas Brownas taikliu metimu iš vidutinio nuotolio užbaigė ir kitą ataką (4:2), tačiau Sandis Buškevicas tritaškiu ir Dairis Bertans 5 taškais iš eilės išvedė šeimininkus į priekį 10:4. „Žalgirio“ sausrą puolime nutraukė Martyno Pociaus tritaškis ir Aleksandro Čapino keturi taškai iš eilės (13:15), bet kitoje aikštės pusėje į tai atsakymą rado S.Buškevicas, pataikęs jau trečiąjį savo tritaškį (21:13). Aktyviai žaidę kauniečiai varžovus buvo privertę viršyti komandinių pražangų limitą, todėl per paskutines dvi pirmojo kėlinio minutes po 2 baudas realizavę Mario Delašas, Artūras Milaknis, Adas Juškevičius ir Tadas Klimavičius sumažino atsilikimą iki 21:25.

Antrąjį ketvirtį sėkmingai pradėjo latvių puolėjas Ernests Kalvė, įmetęs dvitaškį su pražanga ir kitoje atakoje įsūdęs tolimą metimą (31:21). Tris minutes „Ventspils“ puolimą sukaustę žalgiriečiai po A.Juškevičiaus dvitaškio ir keturių M.Browno baudų buvo priartėję 28:31, bet vėliau vėl nesulaikė E.Kalvės, po kurio 4 taškų šeimininkai atstatė dviženklį pranašumą (40:30). M.Delašo dvitaškis ir M.Pociaus tritaškis su pražanga atgaivino „Žalgirį“ (36:40), tačiau M.Delašui prametus dvi baudas iš keturių, latviai sugebėjo rezultatyviau užbaigti pirmąją rungtynių pusę. Tritaškį pataikęs E.Kalvė pelnė savo 13-ąjį tašką per antrąjį kėlinį ir jo komanda pirmavo 47:38.

Toliašaudė artilerija Latvijos čempionus vedė į priekį ir po didžiosios pertraukos. Nepaisant M.Begičiaus dėjimo ir T.Klimavičiaus taškų, D.Bertanso ir S.Buškevico tolimi metimai šeimininkams sukrovė 16 taškų persvarą (61:45). Žalgiriečiai sugebėjo atsakyti atkarpa 9:0, kai po tritaškį įmetė A.Juškevičius ir tik trečiajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Mantas Kalnietis (54:61). Visgi, D.Bertans ir S.Buškevicas dar dviem tritaškiais neleido svečiams perimti iniciatyvos – 69:56.

A.Čapinas ir T.Klimavičius ketvirtojo kėlinio pradžioje nukirpo skirtumą iki vienženklio (61:70), tačiau 12 latvių tritaškis iš 19 bandymų pradėjo dar vieną šeimininkų spurtą, kurį padėjo užtvirtinti M.Browno nesportinė pražanga (77:61). Žalgiriečiai nepasidavė ir stengėsi kovoti iki pabaigos: A.Juškevičius ir A.Čapinas pataikė iš toli (69:80), vėliau 7 taškus pelnė Šarūnas Vasiliauskas, tačiau per paskutinę minutę „Ventspils“ dar kartą truktelėjo į priekį ir iškovojo pergalę 94:80.

„Žalgiris“: M.Pocius 15 (3/5 trit.), T.Klimavičius 11, A.Juškevičius 10, A.Čapinas 9, M.Brownas 8, M.Begičius 7 (4 atk. kam.), Š.Vasiliauskas 7, M.Delašas 6, M.Kalnietis 3, A.Milaknis 2, S.Vene 2.

„Ventspils“: E.Kalvė 25 (3/5 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), D.Bertans 24 (3/7 trit.), S.Buškevicas 17 (5/7 trit., 6 rez. perd., 6 kld.), M.Jurevicus 10.