„Žalgiris“ patyrė pirmąją nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje 0

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sporto halėje po atkaklios ir intriguojančios kovos rezultatu 75:78 nusileido Vilniaus „Perlui“ bei patyrė pirmąją nesėkmę po dvylikos pergalių iš eilės.

Kiek aktyvesni pirmosiomis minutėmis buvo žalgiriečiai, kurių gretose labiausiai pasižymėjo vidurio puolėjas Mirza Begičius. Jam įkrovus kamuolį iš viršaus, o po akimirkos pridėjus dar du taškus, kauniečiai pirmavo rezultatu 4:0. Tiesa, svečiai nesiruošė nusileisti ir rezultatą išlygino (4:4), tačiau po Tado Klimavičiaus, Manto Kalniečio ir Dainiaus Šalengos taškų „Žalgiris“ kėlinio viduryje vėl nežymiai pirmavo (10:8). Po minutės pertraukėlės Roberto Štelmaherio auklėtiniai atkarpą laimėjo 6:0 (14:10), vis tik kauniečiai greitai atsitiesė ir po Siim-Sander Vene taškų priartėjo iki 12:14, o Adas Juškevičius netrukus persvėrė rezultatą (15:14). Pirmasis ketvirtis taip ir baigėsi.

Nors antrąją rungtynių atkarpą sėkmingiau pradėjo vilniečiai (19:15), aikštelės šeimininkų gretose netrukus iniciatyvos ėmėsi Artūras Milaknis – jam per dvi minutes į varžovų krepšį smeigus tris tolimus metimus „Žalgiris“ vėl išsiveržė į priekį (26:22). Ir toliau sporto halėje dominavo aistruolių aktyviai palaikomi žalgiriečiai, kurie po Šarūno Vasiliausko bei D.Šalengos taškų „Žalgiris“ įgijo aštuonių taškų pranašumą (34:26). Nors „Perlas“ vis lipo kauniečiams ant kulnų, pirmąją susitikimo dalį gražiu metimu iš vidutinio nuotolio užbaigė šeimininkų kapitonas D.Šalenga (38:34).

Trečiąjį ketvirtį kur kas sėkmingiau pradėjo vilniečiai, kurie rungtyniavo agresyviau ir privertė kauniečius klysti. Trečiajame kėlinyje sužaidus šešias minutes „Žalgiris“ buvo pelnęs vos du taškus, tuo tarpu „Perlas“ pirmavo rezultatu 45:40. Vienu metu varžovai pirmavo septyniais taškais (50:43), vis tik itin svarbią akimirką iniciatyvos ėmėsi kapitonas D.Šalenga, kuris realizavo du tritaškius, o „Žalgiris“ svečių persvarą praktiškai panaikino (49:50). Ir toliau žalgiriečiai demonstravo brandesnį žaidimą ir po M.Kalniečio bei Aleksandro Čapino reidų užbaigė spurtą 12:0 bei vėl išsiveržė į priekį (55:50).

Lemiamą rungtynių atkarpą šešiais taškais be atsako pradėjo svečiai iš sostinės (56:55), vis tik D.Šalengos dvitaškis bei penki A.Čapino taškai iš eilės leido žalgiriečiams vėl kiek lengviau atsikvėpti (62:59). Nepaisant to, vilniečiai baltos vėliavos anksčiau laiko kelti neketino, kiek suaktyvino veiksmus puolime ir vėl perėmė iniciatyvą (75:71). Paskutinėmis minutėmis „Žalgiris“ dar mėgino išvengti pralaimėjimo, tačiau netikslūs metimai leido pergalę švęsti „Perlui“ – 78:75.

„Žalgiris“: D.Šalenga 26 (4 atk. kam., 2 rez. perd.), A.Čapinas 12 (6 rez. perd.), A.Milaknis 12, M.Begičius 6, M.Kalnietis 6 (3 rez. perd.), T.Klimavičius 4 (7 atk. kam.), A.Juškevičius 3, Š.Vasiliauskas 2, S.Vene 2, P.Butkevičius 2.

„Perlas”: Ž.Kelys 22 (10 atk. kam.), L.Brazdauskis 11.