Žalgiriečių vedama VDU ekipa palaužė LKKA 0

Pirmadienį Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) buvo žaidžiami eiliniai susitikimai. Kauno derbyje jėgas išmėgino pastaruoju metu puikią formą įgavusi Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA) bei Vytauto Didžiojo universitetas (VDU). Puikaus žalgiriečių pasirodymo dėka pergalę iškovojo VDU – 87:82 (16:18, 21:20, 28:27, 22:17).

Jau nuo pat pirmųjų minučių aikštelėje užvirė atkakli kova ir nė viena ekipa nesiruošė nusileisti. Po pirmojo ketvirčio dvejų taškų persvarą turėjo LKKA, o prieš didžiąją pertrauką situacija iš esmės nepakito – 38:37. Niekas nepaaiškėjo ir trečiajame ketvirtyje, po kurio rezultatas švieslentėje buvo lygus (64:64).

Lūžis įvyko paskutinėje susitikimo atkarpoje, per kurią LKKA krepšininkai nesugebėjo susitvarkyti su žalgiriečiais Povilu Butkevičiumi bei Šarūnu Vasiliausku, kurie vėl vedė komandą į pergalę. Svarbiais momentais VDU pademonstravo charakterį bei išsaugojo persvarą – 87:82.

Šį kartą VDU gretose rungtyniavo P.Butkevičius bei Š.Vasiliauskas, kurie su „Žalgiriu“ neišvyko į Malagoje numatytas Eurolygos rungtynes su „Unicaja“ bei dėl šios priežasties galėjo padėti savo čempionų titulą ginančiam VDU universitetui. Kiti 12 „Žalgirio“ žaidėjų jau išskrido į saulėtąją Ispaniją.

P.Butkevičius nugalėtojams per 23 žaidimo minutes surinko 10 taškų, atkovojo šešis kamuolius bei blokavo du varžovų metimus. Jo naudingumo koeficientas +13. Tuo tarpu įžaidėjas Š.Vasiliauskas VDU gretose žaidė 28 minutes, pelnė 15 taškų, atliko septynis rezultatyvius perdavimus bei atkovojo keturis kamuolius po krepšiais. Jo naudingumo koeficientas kiek didesnis +24.

Šiuo metu „Aisčiams“ atstovaujantis Žygimantas Janavičius VDU pelnė 16 taškų, atkovojo penkis kamuolius bei penkis kartus rezultatyviai asistavo komandos draugams.