Malagoje žalgiriečiams pergalės iškovoti nepavyko (FOTO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams Ispanijos mieste Malagoje nepavyko iškovoti pirmosios pergalės Eurolygos „Top 16“ etape. Po permainingos kovos vietos „Unicaja“ krepšininkams Dariaus Maskoliūno auklėtiniai nusileido rezultatu 68:86.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt foto galerijoje.

Dvikovą kiek aktyviau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie surengė dvi tikslias atakas bei išsiveržė į priekį rezultatu 4:0. Pirmuosius taškus „Žalgiriui“ dėjimu pelnė Travisas Watsonas (2:4), o po vienos tikslios Marcuso Browno baudos bei Mirzos Begičiaus bloko ir kitoje aikštelės pusėje realizuoto dvitaškio Baltijos taurės laimėtojai priartėjo iki minimumo (5:6). Tiesa, nedidelę atkarpą „Unicaja“ laimėjo 7:0 bei privertė Darių Maskoliūną prašyti minutės pasitarimo (5:13).. Po jo vos pasirodęs aikštelėje pražangą išprovokavo, tačiau tik vieną baudą pataikė Martynas Pocius (6:13). Deja, per likusį ketvirčio laiką taškus pelnė tik šeimininkai, po pirmųjų dešimties minučių pirmavę rezultatu  21:6.

Antrąjį ketvirtį gražiu reidu bei dviem taškais su pražanga pradėjo gynėjas M.Pocius (9:21), tačiau „Unicaja“ surengė du tikslius išpuolius bei kiek nutolo (25:9). Dar vienas tikslus M.Pociaus metimas, šį kartą iš tolimos distancijos, situaciją kiek pagerino, vis tik ispanai ir toliau rungtyniavo aktyviau bei vienu metu pirmavo jau 17 taškų skirtumu – 29:12. Kai rodėsi, jog Kauno komanda visiškai nebekontroliuoja situacijos, žalgiriečiai pademonstravo charakterį ir T.Watsono, Dainiaus Šalengos , Tado Klimavičiaus bei M.Browno pastangų dėka spurtavo 9:0 bei privertė šeimininkų trenerių štabą prašyti minutės atokvėpio (21:29). Situacija nepasikeitė ir po šios pertraukėlės – M.Begičius bei M.Brownas sumetė baudas, tuo tarpu ekipas skyrė jau tik keturi taškai (25:29). Ispanai akimirkai sugebėjo atsitiesti (34:25), tačiau M.Begičiaus galingas dėjimas vėl susirinkusiems žiūrovams priminė, jog „Žalgiris“ nusileisti net neketina. Tiesa, paskutines dvi minutes prieš didžiąją pertrauką vėl kiek sėkmingiau sužaidė „Unicaja“, o žalgiriečiams taškus gražiu reidu pelnė Mantas Kalnietis. Aidint finalinei antrojo ketvirčio sirenai švieslentė skelbė apie šeimininkų pranašumą – 40:29.

Kiek sėkmingiau antroje rungtynių dalyje startavo žalgiriečiai, kuriems iš po krepšio du taškus pelnė T.Watsonas, sumažindamas atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (31:40). Po kapitono D.Šalengos tikslaus tolimo šūvio „Unicaja“ pirmavo aštuoniais taškais (34:42), tačiau „Žalgiris“ vėl akimirkai pateko į žaidybinę „duobę“, o tuo pasinaudoję šeimininkai vėl nutolo (48:34). Sunkią akimirką svečiai iš Kauno nepasimetė – M.Kalnietis pelnė keturis taškus, M.Brownas pridėjo tris, o M.Pocius – du, tuo tarpu „Unicaja“ pranašumas vėl sumažėjo (43:53). Situacija nepakito ir prabėgus dar vienai minutei (45:55). Nors po M.Pociaus pataikytų baudų situacija tapo dar palankesnė (47:56), trečiąjį ketvirtį kur kas sėkmingiau užbaigė šeimininkai – 64:47.

Paskutinę susitikimo atkarpą dviem taškais pradėjo kauniečių vidurio puolėjas M.Begičius (49:64), tačiau ispanai į tai atsakė dviem tiksliais išpuoliais bei kiek padidino pranašumą (68:49). M.Delašas gavęs puikų perdavimą kamuolį netrukus įkrovė iš viršaus (51:68), vis tik gynyboje klaidų išvengti svečiams iš Lietuvos ir toliau nesisekė bei įpusėjus kėliniui „Unicaja“ buvo priekyje rezultatu 79:55. Tiesa, nepaisant labai nelengvos situacijos, D.Maskoliūno auklėtiniai nepalūžo: T.Klimavičius pelnė keturis taškus iš eilės, Artūras Milaknis tiksliai šovė iš toli, o Aleksandras Čapinas pridėjo dvitaškį iš po krepšio, užbaigdamas kauniečių surengtą spurtą (64:79). Paskutinėmis minutėmis „Žalgirio“ krepšininkai mėgino priartėti dar labiau, tačiau ispanai išlaikė persvarą bei iškovojo pirmąją pergalę „Top 16“ etape – 86:68.

„Žalgiris“: M.Brownas 11, M.Pocius 11, M.Begičius 10 (4 atk. kam., 3 per. kam.), D.Šalenga 7 (5 atk. kam., 2 per. kam.), M.Kalnietis 6 (7 rez. perd.), T.Klimavičius 6 (8 atk. kam.), T.Watsonas 6 (5 atk. kam.), A.Čapinas 5 (4 atk. kam.), A.Milaknis 3, M.Delašas 2, A.Juškevičius 1.

„Unicaja“: J.Dixonas 16, R.Archibaldas 15.