„Žalgiris“ Kauno derbyje varžovams vilčių nepaliko 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo 13-ąją pergalę. Kauno derbyje žalgiriečiai įveikė „Aisčius“ – 78:60 (20:11, 18:13, 25:17, 15:19).

Dvikovą dviem taškais pradėjo „Aisčiai“, tačiau po Traviso Watsono bei Marcuso Browno metimų į priekį išsiveržė žalgiriečiai (4:2). T.Watsonui pasižymėjus dviem taškais su pražanga šeimininkai pirmavo rezultatu 7:4, o po Artūro Milaknio bei puolėjo Mario Delašo tikslių šūvių iš toli persvara dar išaugo (14:8). Situacija nesikeitė ir toliau – reprezentacinė Kauno komanda žaidė aktyviau bei po šešių A.Milaknio taškų iš eilės nutolo iki 20:11. Per paskutinę ketvirčio minutę rezultatas nepakito bei šeimininkai pirmavo rezultatu 20:11.

Nors antrąją rungtynių atkarpą sėkmingiau pradėjo varžovai (15:20), T.Watsono bei Povilo Butkevičiaus pastangų dėka Baltijos taurės laimėtojai netrukus atnaujino turėtą devynių taškų persvarą (24:15). Po eilinio T.Watsono tikslaus metimo iš po krepšio ekipas skyrė tas pats skirtumas (26:17), tačiau pagaliau žaidimo ritmą pajautus M.Brownui bei pelnius penkis taškus iš eilės (31:17) „Aisčių“ treneriai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės. Ir po jos aktyvesni buvo šeimininkai – ketvirčiui artėjant prie pabaigos Šarūnas Vasiliauskas bei Mirza Begičius sėkmingai sužaidė puolime, tuo tarpu švieslentėje degė skaičiai 36:24. Prieš pat didžiąją pertrauką svečių krepšį dėjimu sudrebino M.Begičius, tuo tarpu „Žalgiris“ turėjo įtikinamą pranašumą – 38:24.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai į aikštę žengė susikaupę ir kovingai nusiteikę, ką puikiai atspindėjo ir įvykiai ant parketo. Mantas Kalnietis smeigė tritaškį, T.Watsonas pridėjo eilinius du taškus, o po A.Milaknio dar vieno tikslaus šūvio iš toli „Žalgiris“ spurtavo 8:0 bei akivaizdžiai įtvirtino pranašumą (46:24). Nors akimirkai svečiai atsigavo, po M.Browno bei M.Delašo rezultatyvių atakų ekipas skyrė jau triuškinantis 25 taškų skirtumas – 51:26. Kad ir kaip stengėsi „Aisčių“ krepšininkai, pralaužti žalgiriečių gynybos ledų jiems niekaip nepavyko. Kėliniui artėjant prie pabaigos keturis taškus iš eilės pelnė Povilas Butkevičius, antrąjį tritaškį realizavo M.Delašas, tuo tarpu šeimininkai galėjo jaustis ramūs (58:34). Trečiąjį ketvirtį šeimininkai užbaigė ne mažiau gražiu P.Butkevičiaus dėjimu (63:41).

Ketvirtasis ketvirtis startavo apylygiai, tačiau apie pergalę svečiams žalgiriečiai neleido net pagalvoti. M.Delašui sumetus baudas šeimininkai turėjo saugų 23 taškų pranašumą (69:46), kuris šiek tiek sumažėjo prabėgus kelioms minutėms bei du taškus į savo sąskaitą įsirašius jaunajam Adui Juškevičiui (71:51). Paskutinės minutės tebuvo formalumas, per kurią situacija praktiškai nepakito ir aidint finalinei sirenai džiaugėsi „Žalgiris“ – 78:60.

„Žalgiris“: A.Milaknis 13 (3/4 trit.), T.Watsonas 12 (5 atk. kam.), P.Butkevičius 10 (7 atk. kam.), M.Delašas 10 (10 atk. kam.), M.Brownas 10, A.Juškevičius 8, M.Kalnietis 6 (5 rez. perd.), Š.Vasiliauskas 5 (5 rez. perd.), M.Begičius 4.

„Aisčiai“: M.Valukonis 11 (7 atk. kam., 4 per. kam.), V.Lipkevičius 11, Ž.Janavičius 9, V.Čepukaitis 9.