LKL čempionate „Žalgirio“ pergalė Kėdainiuose 0

Sužaidę trečiąsias rungtynes per keturias dienas Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo 14-ąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos čempionate. Antradienį išvykoje žalgiriečiai įveikė Kėdainių „Nevėžį“ 72:67 (21:21, 24:10, 13:19, 14:17) ir dabar ruošis savaitgalį vyksiančioms LKF taurės finalo ketverto varžyboms.

Pirmajame kėlinyje kauniečių puolimo mašina laikėsi ant Tado Klimavičiaus ir Marcuso Browno, pelniusių po 9 taškus, pečių. T.Klimavičius pradėjo mačą dviem taikliais dvitaškiais, tačiau šeimininkai taip pat žaidė rezultatyviai ir didžiąją dalį ketvirčio pirmavo minimalia persvara (5:4, 8:6, 12:11). M.Brownui pelnius 7 taškus iš eilės, iš jo estafetę vėl perėmė T.Klimavičius, gražiai užbaigęs du antpuolius iš po krepšio ir persvėręs rezultatą „Žalgirio“  naudai – 16:15. Dariaus Šilinskio ir Pauliaus Beliavičiaus tritaškiai vėl į priekį išvedė „Nevėžį“, bet iš toli buvo tikslus ir Mantas Kalnietis bei dar du taškus pridėjo M.Brownas – 21:21.

Antrojo kėlinio pradžioje kėdainiškius pirmyn pastūmėjo penki Manto Simonavičiaus taškai iš eilės (26:24), į kuriuos atsaką rado Mario Delašas ir Martynas Pocius (26:29), o vėliau „Žalgiris“ varžovams užkūrė tikrą pirtį. M.Kalnietis rezultatyviai asistavo net keturiems iš eilės komandos draugų tritaškiams metimams: triskart per porą minučių pasižymėjo Artūras Milaknis, sykį – M.Pocius. Lyg to būtų maža pats Mantas pridėjo dar vieną tritaškį bei porą metimų iš po krepšio, užbaigdamas spurtą 19:2 ir leisdamas „Žalgiriui“ įpusėjus rungtynėms pirmauti 45:31.

Prasidėjus trečiajam kėliniui sėkminga atkarpa galėjo pasigirti ir šeimininkai. Pirmą kartą aikštėje pasirodęs Rolandas Alijevas dukart tolimiems metimams išvedė P.Beliavičių ir M.Simonavičių bei pats pelnė dvitaškį (39:45), priversdamas Darių Maskoliūną prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės. Po jos tritaškiais krepšį subombardavo Dainius Šalenga ir Aleksandras Čapinas (51:39), bet T.Watsono ir M.Delašo pražangos puolime atvėrė kelią varžovų atakoms. Savo šansu vėl pasinaudojo M.Simonavičius, kuris pelnė 7 taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą iki 5 taškų (46:51). M.Delašo taiklios baudos, M.Browno dvitaškis ir T.Klimavičiaus tolimas šūvis besibaigiant trečiajam ketvirčiui Kauno ekipai grąžino 8 taškų pranašumą – 58:50.

Nors 33-iąją minutę M.Kalnietis dėjimu sudrebino „Nevėžio“ krepšį (61:54), šeimininkai nepalūžo ir, Egidijui Dimšai bei M.Simonavičiui pelnius po 5 taškus, sugebėjo išlyginti rezultatą – 62:62. Lemiamu momentu iniciatyvos ėmėsi M.Kalnietis ir M.Brownas. Jie pakaitomis sėkmingai užbaigė keturias atakas ir po Manto tritaškio „Žalgiris“ buvo priekyje 71:64. Per paskutinę minutę kėdainiškiai didesnės intrigos sukurti nebespėjo ir turėjo pripažinti svečių pergalę 72:67.

„Žalgiris“: M.Kalnietis 17 (3/4 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), M.Brownas 15 (6/7 dvit., 5 kld.), T.Klimavičius 13 (11 atk. kam.), A.Milaknis 9 (3/4 trit.), M.Pocius 6, M.Delašas 6 (5 atk. kam.), A.Čapinas 3, D.Šalenga 3, T.Watsonas 0 (5 atk. kam.), P.Butkevičius 0, A.Juškevičius 0.

„Nevėžis“: M.Simonavičius 25 (6/11 dvit., 4/7 trit., 5 atk. kam.), E.Dimša 15 (12 atk. kam., 4 per. kam.), D.Šilinskis 9, P.Beliavičius 9 (6 atk. kam., 5 kld.).