„Žalgiris“ užtikrintai žengė į LKF taurės finalą (FOTO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Didžiosios taurės pusfinalio susitikime be didesnių problemų įveikė „Šiaulius“ (94:69) bei užtikrintai žengė į turnyro finalą.

Dvikovos akimirkos – Žalgiris.lt foto galerijoje.

Rungtynes tiksliu tolimu metimu pradėjo Mindaugas Kuzminskas (3:0), tačiau Dainiaus Šalengos perdavimu pasinaudojęs puolėjas Travisas Watsonas netrukus pelnė pirmuosius taškus „Žalgiriui“ (2:3). Po dar vieno M.Kuzminsko metimo „Šiauliai“ pirmavo 5:2, vis tik Mantas Kalnietis akimirkai paliktas laisvas tiksliai šovė iš toli, o ekipos draugo užtvara pasinaudojęs Marcusas Brownas pirmą kartą leido į priekį išsiveržti kauniečiams – 8:5. Įpusėjus ketvirčiui antrąjį tritaškį realizavo M.Kuzminskas, taip išlygindamas rezultatą bei priversdamas Darių Maskoliūną prašyti minutės pertraukėlės (8:8). Po jos vieną baudą pataikė M.Kalnietis, dar kartą trijų taškų metimu varžovus nubaudė M.Brownas, o skirtumas švieslentėje kiek išaugo (12:8). Šiauliečiams ir toliau nesisekė uždengti „Žalgirio“ snaiperių – Tadas Klimavičius neklydo iš toli, M.Brownas sumetė baudas, tuo tarpu skirtumas – jau aštuoni taškai (18:10). Panašiu rezultatu pirmasis ketvirtis ir baigėsi – 19:12.

Tiksliu, greitu bei dinamišku krepšiniu žalgiriečiai nustebino „Šiaulius“ po dvejų minučių atokvėpio. Mirza Begičius jau pirmąją varžovų ataką nutraukė įspūdingu bloku, o savo išpuolį „Žalgiris“ užbaigė gražiu Aleksandro Čapino metimu kaire ranka su pražanga (22:12). Po Martyno Pociaus bei D.Šalengos metimų iš vidutinių nuotolių kauniečiai pirmavo rezultatu 26:14, tuo tarpu pirmąjį savo tritaškį „įsūdžius“ A.Čapinui ekipas skyrė jau 15 taškų (29:14). Antano Sireikos auklėtiniai mėgino situaciją pakreipti sau naudinga linkme, tačiau apsiginti nuo rezultatyvaus Baltijos taurės laimėtojų žaidimo jiems nesisekė. M.Kalniečiui pelnius savo dešimtąjį tašką bei realizavus jau septintąjį „Žalgirio“ tritaškį, švieslentėje degė skaičiai 38:23. Skirtumas dar išaugo po juvelyrinio A.Čapino perdavimo bei pirmųjų Povilo Butkevičiaus taškų (40:24). Prieš didžiąją pertrauką svečių iš Kauno taškų kraitį dar papildė T.Klimavičius, o aidint finalinei antrojo ketvirčio sirenai „Žalgiris“ turėjo solidžią persvarą – 42:28.

Vos prasidėjus trečiajai susitikimo atkarpai M.Brownas „Žalgirio“ pranašumą padidino iki rekordinio – 45:28. Nors komandos po ilgosios pertraukos žaidė kiek atsargiau, savo pranašumu žalgiriečiai suabejoti neleido. Po eilinio M.Kalniečio metimo švieslentėje degė skaičiai 48:32, o pasižymėjus T.Klimavičiui – 52:32. Vienu metu šiauliečiams pavyko kiek sumažinti atsilikimą (37:52), tačiau ir toliau nesustabdomai rungtyniavo T.Klimavičius, ne tik atkovojęs kamuolį puolime, bet ir pelnęs savo 11-ąjį tašką (55:37). Prieš pat trečiojo ketvirčio pabaigą baudas sumetė M.Pocius, labai tolimą tritaškį pataikė A.Čapinas, o „Žalgiris“ prieš lemiamas dešimt minučių turėjo įtikinamą persvarą – 62:46.

Situacija ant parketo nesikeitė ir toliau. Ketvirtasis kėlinys startavo žaibiška kauniečių ataka, kurią varžovai nutraukė pražanga. M.Pocius pataikė vieną baudą, padidindamas pranašumą (63:46). Prabėgo vos kelios minutės, o tas pats M.Pocius pamatė atsidengusį M.Kalnietį, kuris ore, akrobatiškame šuolyje, sugebėjo kamuolį pasiųsti į krepšį (68:47). Po A.Čapino bei M.Pociaus tritaškių „Žalgiris“ dar labiau nutolo (76:53). Kuo labiau artėjo susitikimo pabaiga, tuo labiau jėgos apleido „Šiaulių“ krepšininkus. Adas Juškevičius paliktas laisvas neklydo iš tolimos distancijos, aktyvusis A.Čapinas suklaidino gynėją bei tiksliai metė iš vidutinio nuotolio, tuo tarpu „Žalgiris“ atnaujino rekordinę 23 taškų persvarą (83:60). Iki finalinės sirenos kauniečių taškų sąskaitą dar papildė M.Pocius bei Šarūnas Vasiliauskas, o paskutinį žodį susitikimė tarė A.Juškevičius, paskutinę sekundę pataikęs tritaškį. Galutinis rezultatas – 94:69.

„Žalgiris“: A.Čapinas 16 (6 rez. perd.), M.Pocius 14, M.Kalnietis 14 (5 atk. kam., 3 rez. perd.), M.Brownas 12, T.Klimavičius 11 (9 atk. kam.), A.Juškevičius 7, M.Begičius 5 (4 blk.), T.Watsonas 4 (5 atk. kam.), P.Butkevičius 4 (3 atk. kam.), A.Milaknis 3, D.Šalenga 2 (2 atk. kam., 3 rez. perd.), Š.Vasiliauskas 2.

„Šiauliai”: M.Kuzminskas 14 (6 atk. kam.), D.Gailius 12.