„Žalgiris-Sabonio mokykla“ reguliarųjį NKL sezoną baigė pergale 0

Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ krepšininkai pergale baigė Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliarųjį sezoną. Penktadienį jaunieji žalgiriečiai išvykoje 79:75 (11:20, 25:14, 27:15, 16:26) nugalėjo Radviliškio „KK Radviliškis“ komandą.

Tai buvo devintoji kauniečių pergalė čempionate, kuri nepadėjo patekti į atkrintamąsias varžybas, tačiau pagerino „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ pozicijas kovoje dėl 13-16 vietų. Papildomai rengiamame turnyre žalgiriečiai po du kartus susitiks su Šilutės „Šilutės“ (8 pergalės), Kauno „LKKA-Atleto“ (8 pergalės) ir Tauragės „Bremenos – Karšuvos“ (7 pergalės) ekipomis. Turnyre įsiskaito visos reguliariajame sezone pasiektos pergalės. Paskutiniąją vietą užėmusi komanda dėl išlikimo NKL lygoje turės žaisti pereinamąsias rungtynes su Regionų krepšinio lygos (RKL) nugalėtojais.

Rungtynių Radviliškyje pradžia jauniesiems žalgiriečiams nežadėjo nieko gero. Nesulaikydami 11 taškų per trejetą minučių pelniusio Juo Blažio svečiai atsilikinėjo 3:17. Visgi, kėlinio pabaigoje puolime kiek atkutę kauniečiai, aukštaūgiams Adomui Drungilui ir Mindaugui Kupšui pelnius po 4 taškus, sugebėjo sumažinti skirtumą iki vienženklio – 11:20.

Pataikydamas jau ketvirtąjį savo tritaškį J.Blažys „KK Radviliškis“ komandai buvo sugrąžinęs 14 taškų pranašumą (27:13), tačiau gynyboje šeimininkai nesustabdė po 4 taškus surinkusių Pauliaus Soroko ir Mariaus Grigonio, o Karolis Babkauskas antruoju savo tritaškiu prieš pat didžiąją pertrauką išvedė „Žalgirį-Sabonio mokyklą“ į priekį – 36:34.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Tauro Jogėlos 6 taškais iš eilės (42:36). Vėliau tris atakas iš po krepšio rezultatyviai baigė ir A.Drungilas, o T.Jogėla, įmesdamas iš toli ir pelnydamas dešimtąjį savo tašką, padidino Kauno ekipos persvarą iki dviženklės – 57:45. Ji dar šiek tiek išaugo po K.Babkausko, surinkusio 11 taškų per trečiąjį ketvirtį, dviejų tolimų metimų – 63:49.

Ketvirtojo kėlinio pirmoje atakoje P.Sorokas smeigė tritaškį ir atrodė, kad „Žalgiris-Sabonio mokykla“ ramiai švęs pergalę, tačiau Radviliškio legionierius Azeezas Oladimeji pelnė 6 taškus iš eilės ir, nors T.Jogėla įmetė dvitaškį su pražanga (69:55), agresyviai žaidę ir baudas realizavę šeimininkai paskutiniąją kėlinio minutę priartėjo 69:74. Likus žaisti 35 sekundes, A.Drungilo dėjimas turėjo padėti tašką rungtynėse, bet du radviliškiečių tritaškiai, pasinaudojus svečių klaidomis, sumažino atsilikimą iki minimumo (75:76). Visgi, paskutinėmis sekundėmis nervų karą atakuojant nuo baudų metimo linijos laimėję jaunieji žalgiriečiai išsaugojo pergalę 79:75.

„Žalgiris-Sabonio mokykla“: K.Babkauskas 20 (5/10 trit., 4 rez. perd.), A.Drungilas 18 (8/13 dvit., 5 atk. kam.), T.Jogėla 14 (8 atk. kam.), P.Sorokas 7, M.Grigonis 5, A.Sakalauskas 5, M.Kupšas 4, R.Jakštas 2, S.Kymantas 2, H.Venskus 2.

„KK Radviliškis“: J.Blažys 20 (8 atk. kam.), Ž,Kuklierius 14 (6 rez. perd., 5 per. kam.), R.Rauktys 11 (7 atk. kam.), L.Kutra 11, A.Oladimeji 10 (12 atk. kam.).