BBL čempionate žalgiriečių pergalė Rygoje 0

Rungtyniaudami be Kaune likusių Marcuso Browno, Traviso Watsono, Aleksandro Čapino ir Martyno Pociaus žalgiriečiai išvykoje įveikė Rygos VEF krepšininkų pasipriešinimą 77:72 (20:18, 22:18, 12:28, 23:8). Tai buvo penkioliktoji Kauno „Žalgirio“ pergalė Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionate per 17 rungtynių.

Pirmosios žalgiriečių atakos pasibaigė rezultatyviai po taiklaus Mirzos Begičiaus puskablio bei Šarūno Vasiliausko prasiveržimo. Kitoje aikštės pusėje neatsiliko amerikietis Taj McCulloughas, pelnęs 4 taškus, bei tritaškį pataikęs Sandis Valteris (7:4). Svečiai netrukus susigrąžino trapią persvarą po Ado Juškevičiaus tolimo tritaškio ir M.Begičiaus metimo (9:7). Mirza kiek vėliau pelnė dar du taškus, tačiau VEF ekipa jų surinko 9 ir pirmavo 16:11. Aikštėje pasirodęs antrasis „Žalgirio“ penketas, kuriame rungtyniavo sėkmingai po krepšiu prasiveržęs Mario Delašas, dvi greitas atakas užbaigęs Mantas Kalnietis bei tritaškį iš kampo pataikęs Siim-Sander Vene, atstatė svečių pranašumą – 20:18.

Varžovo gynybą įveikęs Povilas Butkevičius dvitaškiu pradėjo antrąjį kėlinį, tačiau latviai trimis tiksliais tolimais metimais, kurių du į kauniečių krepšį pasiuntė Ingus Bankevicas (27:22), privertė „Žalgirio“ trenerį Darių Maskoliūną prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės. Po jos M.Delašo dvitaškį kaire ranka ir M.Kalniečio prasiveržimą niekais pavertė S.Valterio šūvis iš toli (30:26), bet M.Begičius sėkmingai kovojo dėl atšokusių kamuolių, puikia užtvara taikliam tritaškiui išvedė Artūrą Milaknį bei pats rezultatyviai atakavo kito antpuolio metu (31:30). Tuomet įsižaidė kapitonas Dainius Šalenga, kuris baigiantis pirmajai rungtynių pusei pelnė 9 taškus iš eilės ir leido Kauno ekipai pirmauti 42:36.

Dar 4 taškus D.Šalenga surinko prasidėjus trečiajam kėliniui, tačiau VEF lietuvis Arnas Labuckas atsakė septyniais ir išlygino rezultatą – 46:46. Nors A.Milaknis ir M.Kalnietis pelnė po dvitaškį, o A.Juškevičius buvo tikslus iš toli, net keturi skirtingi Rygos ekipos žaidėjai pataikė po tritaškį ir perėmė iniciatyvą į savo rankas – 58:53. Per paskutines 3 ketvirčio minutes žalgiriečiai sukrapštė tik tašką, todėl 10 minučių atkarpą 28:12 laimėję latviai buvo priekyje 64:54.

Paskutinįjį kėlinį kauniečiai pradėjo susikaupę ir keturias minutes neleido varžovams pelnyti taškų. Puolant „Žalgirį“ pirmyn vedė M.Kalnietis, kuris greitai įmetė 7 taškus bei sudarė galimybę iš po krepšio atakuoti M.Delašui. Prametus tris baudas, D.Šalenga pagaliau išlygino rezultatą (64:64), o vėliau dar kartą tai padarė M.Kalnietis ir M.Delašas (68:68). Pataikęs dvi baudas iš keturių A.Juškevičius pagaliau vėl pakreipė svarstykles į „Žalgirio“ pusę. Likus žaisti dvi minutes A.Milaknis buvo taiklus iš trijų taškų zonos, o kitoje atakoje puikiai perdavė kamuolį M.Delašui (75:68). Greitas S.Valterio tritaškis bei dar 4 pramestos kauniečių baudos (iš viso 10/23 baudos metimų) VEF ekipai dar buvo palikę vilčių, tačiau pergalę iš Rygos galiausiai išsivežė žalgiriečiai – 77:72.

„Žalgiris“: M.Kalnietis 19 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), D.Šalenga 14 (6 atk. kam.), A.Juškevičius 10, M.Delašas 10, M.Begičius 8 (7 atk. kam., 3 blk.), A.Milaknis 8, S.Vene 3, Š.Vasiliauskas 2, P.Butkevičius 2 (5 atk. kam.), T.Klimavičius 1 (5 atk. kam.).

VEF: T.McCuloughas 15 (6 atk. kam.), S.Valteris 14 (4/7 trit.), I.Bankevicas 13 (3/6 trit.), A.Renfroe 10 (7 atk. kam., 13 rez. perd., 5 kld.), A.Labuckas 10.