Žalgiriečių vedina VDU laimėjo LSKL reguliarųjį sezoną 0

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) reguliariajame sezone, dėka paskutiniame ture rezultatu 132:74 (23:14, 20:26, 44:7, 45:27) sutriuškintos Lietuvos žemės ūkio akademijos (LŽŪU), triumfavo čempionų titulą ginanti ir pagrindine turnyro favorite laikoma Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda.

Dvejose ketvirtfinalio rungtynėse kauniečiai susitiks su Klaipėdos universiteto ekipa, turnyrinėje lentelėje užėmusia 8-ąją vietą.

Prieš paskutinįjį reguliaraus sezono susitikimą VDU krepšininkai puikiai žinojo, jog tik pergalė leis jiems užsitikrinti pirmąją vietą. Nors po pirmųjų dešimties minučių VDU pirmavo rezultatu 23:14, einant į didžiąją pertrauką rezultatas buvo trapus (43:40).

Viskas aukštyn kojomis apvirto trečiajame rungtynių ketvirtyje. Šeimininkai pradėjo demonstruoti čempionų vertą žaidimą ir varžovams nepaliko absoliučiai jokių vilčių. Per šį kėlinį LŽŪU krepšininkai pelnė vos septynis taškus, tuo tarpu žalgiriečių vedina VDU ekipa savo taškų kraitį papilde net 44 taškais! Paskutinis dvikovos ketvirtis tebuvo formalumas, tačiau ir per jį VDU krepšininkai nesustojo ir surinko įspūdingą skaičių – 45 taškus.

Aidint finalinei sirenai švieslentėje degė nepadorus rezultatas – 132:74. Įdomus faktas – trečiajame ir ketvirtajame ketvirtyje VDU pelnė daugiau taškų nei pirmuose dvejuose kartu sudėjus.

Prie pergalės reguliariajame sezone svariai prisidėjo ir žalgiriečiai. Šarūnas Vasiliauskas per 28 žaidimo minutes pelnė 26 taškus, atkovojo du kamuolius bei atliko net aštuonis rezultatyvius perdavimus. Jo naudingumo koeficientas +33 (didžiausias komandoje).

Sėkmingai rungtyniavo ir kitas gynėjas Adas Juškevičius, per 22 minutes surinkęs 18 taškų, atkovojęs tris bei perėmęs du kamuolius. Ne mažiau solidžiai pasirodė ir puolėjas Povilas Butkevičius, žalgiriečio sąskaitoje 25 žaidimo minutės, 11 atkovotų kamuolių bei 13 pelnytų taškų (naudingumo koeficientas +25).

14 minučių pasireikšti gavo ir neseniai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) Žvaigždžių rungtynių naudingiausiu žaidėju pripažintas „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ auklėtinis Adomas Drungilas. Jo sąskaitoje 12 taškų, du perimti bei šeši atkovoti kamuoliai ir vienas rezultatyvus perdavimas.