Eurolygos sezoną „Žalgiris“ baigė pralaimėjimu (FOTO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko pergalingai užbaigti Eurolygos sezono. „Top 16“ etapo šeštojo turo rungtynėse žalgiriečiai išvykoje 71:84 (14:15, 17:23, 20:29, 20:17) nusileido Maskvos CSKA komandai.

Susitikimo akimirkos – Žalgiris.lt foto galerijoje.

G grupės varžybas kauniečiai baigė savo sąskaitoje turėdami dvi pergales ir keturis pralaimėjimus. Jei Malagos „Unicaja“ rytoj Gdynėje pralaimės „Asseco Prokom“ ekipai, „Žalgiris“ pogrupyje užims trečiąja vietą.

Nors Mantas Kalnietis aštriu prasiveržimu užbaigė pirmąją mačo ataką, vėliau kelias minutes abi komandos taškus rinko gana vangiai. Šeimininkams išsiveržus į priekį (4:2), Dainius Šalenga tritaškiu grąžino „Žalgiriui“ minimalią persvarą – 5:4. Sasha Kaunui pelnius 4 taškus ir Ramūnui Šiškauskui pridėjus dvitaškį, CSKA pirmavo 10:6, bet nuo suolo pakilęs Artūras Milaknis iš karto įmetė tritaškį, o Mirza Begičius puskabliu išlygino rezultatą (12:12). Pirmojo kėlinio pabaigoje aikštėje pasirodęs Travisas Watsonas atkovojo kamuolį puolime ir pelnė taškus, tačiau CSKA po 10 minučių buvo priekyje 15:14.

Antrojo kėlinio pradžioje galingai po krepšiais grūmęsis Tadas Klimavičius pilnai savo pastangų nevainikavo, nes prametė jau trečiąjį baudos metimą (15:15). Kiek vėliau A.Milaknis iš kairiojo kampo įsūdė tritaškį, Mario Delašas įmetė iš po krepšio, o Traviso Watsono dėjimas sukėlė gero pusšimčio Maskvoje buvusių „Žalgirio“ gerbėjų ovacijas – 22:18. Po CSKA minutės pertraukėlės iniciatyvą perėmė šeimininkai, kurie pelnė 9 taškus be atsako (27:22). Marcuso Browno pirmasis taiklus metimas ir D.Šalengos tritaškis kauniečių atsilikimą sumažino iki dviejų taškų (27:29). Tą patį po minutės padarė ir T.Watsonas (29:31), bet per likusias dvi minutes iki didžiosios pertraukos maskviečiai dar kartą truktelėjo pirmyn – 38:31.

Prasidėjus trečiajam kėliniui, M.Kalniečio tritaškis ir D.Šalengos prasiveržimas, virtęs dviem taikliais baudos metimais, priartino „Žalgirį“ 36:40. Netoli svečiai buvo ir po Dainiaus trečiojo tritaškio – 39:44. Visgi tuomet CSKA įjungė aukštesnę pavarą: Pops Mensah-Bonsu, Zoranas Planiničius bei Trajanas Langdonas puolime užkūrė tikrą pirtį ir leido savo komandai atsiplėšti 65:44. Ketvirčio pabaigoje rankų nesudėjo M.Kalnietis – po jo 7 taškų iš eilės, CSKA persvara sumažėjo – 67:51.

M.Begičius paskutinįjį kėlinį pradėjo dvitaškiu su pražanga, o M.Kalnietis netrukus pratęsė savo šou. Po tris taškus dvejose atakose iš eilės jis pelnė prasiveržimu su pražanga ir tritaškiu metimu bei sušvelnino skirtumą iki vienženklio (60:69). Kelios apmaudžios klaidos ginantis nutraukė „Žalgirio“ spurtą ir grąžino pasitikėjimą maskviečiams, tačiau du A.Milaknio tritaškiai ir M.Kalniečio įspūdingas dėjimas neleido CSKA ekipai vėl įgyti triuškinančio pranašumo. Pralaimėta – 71:84.

„Žalgiris“: M.Kalnietis 22 (6/7 dvit., 3/4 trit.), D.Šalenga 13 (3/4 trit., 3 per. kam.), A.Milaknis 12 (4/7 trit.), T.Watsonas 6, M.Begičius 5 (7 atk. kam.), T.Klimavičius 4 (7 atk. kam.), M.Pocius 3 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Čapinas 2, M.Brownas 2, A.Juškevičius 0.

CSKA: P.Mensah-Bonsu 19 (8 atk. kam.), T.Langdonas 17, Z.Planiničius 12, A.Ponkrašovas 9.