„Žalgiris“ LKL pirmenybėse palaužė ir „Šiaulius“ 0

Kauno „Žalgirio“ komanda Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate iškovojo 17-ąją pergalę per 18 žaistų mačų. Antradienį kauniečiai Šiauliuose įveikė „Šiaulius“ – 77:70 (23:13, 25:16, 15:24, 14:17).

Nuo pat pirmųjų pirmojo ketvirčio minučių aikštelėje užvirė nuožmi kova. „Žalgirio“ gretose tiksliais metimais iš po krepšio pasižymėjo Tadas Klimavičius, Travisas Watsonas bei Mantas Kalnietis, tačiau šeimininkai neatsiliko ir sužaidus dvi minutes kauniečiai turėjo nežymų pranašumą (8:6). Jis kiek išaugo po greitos atakos, kurią efektingu dėjimu dviem rankomis užbaigė kapitonas Dainius Šalenga (10:6). Vis tik „Šiauliai“ ir vėl rado spragą žalgiriečių gynyboje bei atsilikimą sušvelnino (8:10). Įpusėjus ketvirčiui pagaliau prabilo ir „Žalgirio“ snaiperiai – Marcusas Brownas bei D.Šalenga realizavo tolimus metimus iš kairiojo krašto, o Baltijos taurės laimėtojai kiek atitrūko (16:8). Antroje pirmojo kėlinio pusėje rezultatas augo kiek lėčiau, tačiau iniciatyvą išsaugojo „Žalgiris“. Prieš pat finalinę ketvirčio sireną dvitaškiais pasižymėjo T.Watsonas bei Mario Delašas, vieną baudą realizavo Aleksandras Čapinas, leisdamas kauniečiams pirmauti dviženkliu skirtumu – 23:13.

Visiškai kitoks buvo antrojo kėlinio scenarijus. Jį kur kas aktyviau pradėjo „Šiaulių“ krepšininkai, kurie priartėjo iki trijų taškų – 20:23. „Žalgiriui“ kurį laiką nesisekė realizuoti net laisvų metimų, tačiau tai buvo tik laikina „duobė“. Svečiai iš Kauno vėliau taip pat surengė nedidelį spurtą: Martynas Pocius tiksliai šovė iš toli, M.Brownas atšokdamas atgal pergudravo kur kas aukštesnį varžovą, o A.Čapinas sudėtingu metimu viena ranka užbaigė greitą ataką. Tai leido trumpą atkarpą laimėti 6:0 bei atgauti turėtą dviženklį pranašumą – 30:20. „Šiauliai“, dėka sėkmingo Mindaugo Kuzminsko žaidimo puolime (24:32), kurį laiką neleido kauniečiams įgyti solidesnės persvaros, bet artėjant didžiajai pertraukai varžovų treneriams beliko stebėti, kaip vienas po kito tritaškiai skrieja į jų krepšį. Po tikslių M.Kalniečio, M Delašo bei D.Šalengos šūvių iš tolimos distancijos skirtumas pasiekė 14 taškų ribą – 41:27. T.Watsonui šiauliečių krepšį sudrebinus galingu dėjimu viena ranka bei du taškus pridėjus Povilui Butkevičiui, skirtumas dar išaugo – 45:29. Ir tai dar nebuvo pabaiga, pasinaudojęs komandos draugo perdavimu pirmuosius taškus tritaškiu metimu pelnė Artūras Milaknis, padėdamas gražų tašką pirmajai susitikimo pusei – 48:29.

Trečiasis ketvirtis startavo „Žalgirio“ tritaškių „lietumi“. M.Brownas pataikė du, M.Kalnietis – vieną tolimą metimą, tuo tarpu skirtumas išaugo iki rekordinio – 57:33. „Šiauliai“ kiek „apkarpė“ svečių pranašumą (37:57), tačiau labiau priartėti jiems neleido gražus P.Butkevičiaus dėjimas bei sudėtingas M.Kalniečio reidas (61:41). Tiesa, įpusėjus ketvirčiui viskas apsivertė aukštyn kojomis ir aikštelės šeimininkams atkarpą laimėjus 9:0, Darius Maskoliūnas buvo priverstas prašyti minutės pasitarimo. Po jo komandos apsikeitė tiksliomis atakomis, o ketvirtį tiksliu metimu iš po krepšio užbaigė A.Čapinas (63:53).

Lemiamą dvikovos kėlinį dviem taškais pradėjo šeimininkai, tačiau D.Šalenga dukart grąžino dešimties taškų pranašumą (65:55, 68:58). Komandos ir toliau išlaikė pakankamai aukštą žaidimo tempą, tačiau klaidos ir netikslūs metimai neleido rezultatui augti taip, kaip pirmoje susitikimo pusėje. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus keturioms minutėms Raitis Grafs pelnė du taškus iš po krepšio, sušvelnindamas rezultatą iki 62:69. Netrukus „Šiaulių“ legionierius tiksliai metė iš vidutinio nuotolio, grąžindamas intrigą (64:69). Labai svarbiu momentu iniciatyvos ėmėsi veržlusis M.Kalnietis, po kurio reido skirtumas vėl kiek išaugo (71:64). Nors situaciją kiek apsunkino T.Watsono gauta penktoji pražanga, D.Šalengos metimas iš arti „Šiaulių“ situaciją padarė labai nepavydėtiną (73:66). Varžovai dar mėgino gelbėtis, tačiau tas pats D.Šalenga, po M.Delašo atkovoto kamuolio puolime, padėjo tašką visoms varžovų viltims, pelnydamas dar du taškus – 77:70.

„Žalgiris“: D.Šalenga 14 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Brownas 13 (3/11 trit.), M.Kalnietis 12 (5 rez. perd.), M.Delašas 8 (5 atk. kam.), T.Watsonas 8, T.Klimavičius 6 (5 atk. kam., 5 kld.), A.Čapinas 5 (3 per. kam.), M.Pocius 4 (5 atk. kam.), P.Butkevičius 4, A.Milaknis 3.

„Šiauliai“: M.Kuzminskas 21 (8 atk. kam.), D.Low 12, V.Šarakauskas 12, R.Grafs 10.