LKL: Utenoje „Žalgiris“ iškovojo 18-ąją pergalę 0

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį svečiuose po atkaklios kovos įveikė Utenos „Juventus“ ekipą 86:81 bei iškovojo jau 18-ąją pergalę.

Rungtynės prasidėjo gana padriku žaidimu. Per pirmas keturias minutes abi komandos kartu suklydo net aštuonis kartus. Šeimininkai pirmavo 3:0 ir 6:3, tačiau abu kartus rezultatą tiksliais metimais iš tolimos distancijos išlygino „Žalgirio“ snaiperis Artūras Milaknis (3:3, 6:6). Aikštelės šeimininkai ir toliau rungtyniavo pakiliai, tačiau žalgiriečiai vis buvo žingsneliu priekyje. Įpusėjus ketvirčiui, po kapitono Dainiaus Šalengos tikslaus šūvio iš vidutinio nuotolio, rezultatas buvo 10:8, o A.Milakniui pelnius aštuntąjį tašką situacija nesikeitė (12:10). Nors šeimininkai ir vėl sugebėjo atsakyti tuo pačiu (12:12), T.Klimavičius netrukus pridėjo dar keturis taškus, vėl persverdamas rezultatą (16:12). Nepaisant visų kauniečių pastangų, „Juventus“ krepšininkai nebuvo linkę nusileisti ir Tomui Gaidamavičiui pelnius jau savo 15-ąjį tašką, jiems pavyko vėl išsiveržti į priekį (20:19). Šeimininkai rezultatyviai užbaigė ir dvi kitas atakas (25:19), tačiau kėliniui tašką efektingu dėjimu padėjo Mirza Begičius, leisdamas suprasti, jog kova dar tik prasideda – 21:25.

Antrasis ketvirtis startavo M.Begičiaus išprovokuota pražanga ir tiksliais baudų metimais (23:25), tačiau „Juventus“ trumpą atkarpą laimėjo 7:0 bei padidino pranašumą – 32:23. Labiau varžovams atsiplėšti neleido iniciatyvos ėmęsis kapitonas D.Šalenga, kuris tiksliai metė iš vidutinio nuotolio, realizavo baudas bei pridėjo tritaškį, padėdamas kauniečiams priartėti iki keturių taškų (30:34). Utenos krepšininkai atsakė tiksliu išpuoliu (36:30), tačiau kitoje aikštelės pusėje dėjimu varžovų krepšį sudrebino laisvas paliktas Povilas Butkevičius, vėl sumažindamas atsilikimą (32:36). Kėlinio viduryje svečių iš Kauno žaidime vėl pasitaikė „duobė“, kuo pasinaudoję uteniškiai spurtavo 10:1, pirmą kartą įgydami dviženklį pranašumą (46:33). Kėlinį trečiuoju savo tritaškiu užbaigė A.Milaknis, tačiau po pirmosios rungtynių dalies pirmavo „Juventus“ – 46:36.

Po ilgosios pertraukos žalgiriečiai į aikštę žengė kupini ryžto ir nuo pat pirmųjų trečiojo ketvirčio minučių įrodinėjo, jog pirmieji du kėliniai tebuvo nesusipratimas. A.Čapinas sumetė baudas bei rezultatyviai užbaigė du sudėtingus reidus, D.Šalenga tiksliai šovė iš toli bei pridėjo dvitaškį iš vidutinio nuotolio, A.Milaknis realizavo savo ketvirtąjį tritaškį, tuo tarpu skirtumas ištirpo beveik iki minimumo – 50:52. Po akimirkos nuo baudų metimų linijos neklydo M.Begičius, greitą ataką gražiu dėjimu užbaigė D.Šalenga ir švieslentėje degė lygūs skaičiai – 54:54. Reaguodamas į tokias kardinalias permainas aikštelėje, varžovų treneris paprašė minutės pertraukėlės, tačiau uteniškiams nepadėjo ir ji. D.Šalenga šūviu iš toli pelnė savo 19-ąjį tašką, M.Begičius du kartus iš eilės po krepšiu suklaidino varžovą bei tiksliais metimais užbaigė abi atakas, o „Žalgiris“ po ilgesnės pertraukos išsiveržė į priekį – 61:59. Dėka itin sudėtingų metimų „Juventus“ sugebėjo atsitiesti (63:61), tačiau M.Pocius pelnė keturis taškus iš eilės, M.Kalnietis pridėjo vieną baudą, todėl „Žalgiris“ prieš lemiamas dešimt minučių pirmavo rezultatu 66:64.

Ketvirtajame ketvirtyje aikštelėje ir toliau vyko atkakli kova. Po M.Pociaus reido ekipas skyrė trys taškai (69:66). Tuo pačiu skirtumu žalgiriečiai buvo priekyje ir po A.Čapino baudų (74:71). Laikas bėgo, tačiau situacija nesikeitė. Įpusėjus kėliniui A.Čapinas dar kartą realizavo baudas, vėl padidindamas pranašumą iki trijų taškų (76:73). Tačiau skirtingai nei prieš tai, šeimininkai šį kartą nesugebėjo „perkąsti“ „Žalgirio“ gynybos, o tuo pasinaudojęs T.Klimavičius savo taškų sąskaitą papildė dar keturiais, leisdamas Baltijos taurės laimėtojams įgauti solidesnę persvarą – 80:73. Ir toliau aikštelėje dominavo svečiai – A.Čapinui pelnius savo 12-ąjį tašką, skirtumas išaugo iki devynių taškų (82:73). Varžovai anksčiau laiko pasiduoti neketino ir laimėję atkarpą 5:0 atgaivino intrigą (78:82), tačiau rungtynių pabaigoje žalgiriečiai neklydo nuo baudų metimų linijos, užsitikrindami dar vieną pergalę – 86:81.

„Žalgiris”: D.Šalenga 20 (3 rez. perd.), A.Čapinas 15 (7 rez. perd.), A.Milaknis 14, T.Klimavičius 11 (13 atk. kam.), M.Pocius 10, M.Begičius 10 (4 atk. kam., 4 blk.), M.Kalnietis 2 (2 atk. kam.), M.Delašas 2 (2 atk. kam.), P.Butkevičius 2 (2 atk. kam.), T.Watsonas 0 (2 atk. kam.), A.Juškevičius 0.

„Juventus”: T.Gaidamavičius 19 (7 rez. perd.), J.Elvikis 13, P.Morkeliūnas 13 (4 atk. kam., 5 praž.), D.Pakamanis 12 (6 atk. kam.), T.Jasiulionis 10 (6 atk. kam.).